צפה בגרסא המלאה : היי כולם יש לי שאלות ואני אשמח לקבל תשובות

יניב
Saturday 02/08/2003, 02:15
הודעה זו שונתה ונערכה על ידי לאחר שיחה עם מספר גורמים :)
סנו וויאט מי שהכיר
היה לו מערכת מילוי אוטומטית אני יודע שמערכת כזו עובדת עם שעון מים לגינה או משהו כזה הייתי רוצה לדעת ממי שבנה איך עושים מערכת מילוי אוטומטית לריף או מים מתוקים דרך אוסמוזה ואיזה חלקים צריך ואיך מרכיבים

עוד משהו היה לו מערכת אוסמוזה שקנה מביבר היחדיות שלה הייתה היחס 1 ל1 שלה
הייתי בביבר הוא אמר שאני לא צריך את כל האוסמוזה רק תמימברנה וזה יעלה לי 1000 כי הגוף שלי תואם למימברנה הנ"ל שלו המורכבת בתוך אוסמוזה של קנט אם איני טועה
בקיצור איפה שלא ביררתי איפה שלא שאלתי אמרו לי שאין דבר כזה יחס 1 ל1
הוא טוען שאיכיות המים כמו אוסמוזה רגילה ואם אני צריך רק מימברנה משמע אין מנוע שמזרז תמים או כל דבר אחר והסוד במימברנה ולא בתוסף מזרז
מה אתם אומרים?
והיות ואני עומד להעמיד ריף אתם תשמעו ממני הרבה :)
נושא הדיסקוסים הוא הנושא בוא התעסקתי עד כה ואני מתכוון לעסוק בו בו זמנית לריף

elminister
Saturday 02/08/2003, 02:28
אני מאחל לך הרבה הצלחה קודם כל,

לגבי אוסמוזה ביחס 1:1 , אני אישית לא שמעתי על מכשיר כזה לחובבי דגים, יצא לי לראות מכשירים כאלה במעבדות כימיות, זה יותר נראה כמו "חדר" המכיל הרבה מאוד סננים , קולונות וכדומה, המיכשור הזה עולה אלפי $$ ואני לא יודע אם לחובב יש גישה לכזה מכשור , אם יש כאלו מערכות אני אשמח ללמוד כמו כולם

לגבי מערכתת אוטומטית, זה די פשוט הרעיון עובד על ברזים אוטומטים שניתן לרכוש אותם בכל חנות "קנה ובנה" למעשה אנחנו "פותחים" את הברז האוטומטט בזמנים קבועים, הברז (או הברזים) מחוברים

1)למיכל האגירה של מערכת האוסמוזה (ברוב הדגמים מדובר על 14 ליטר של אגירה)

2)ברז רגיל

על ידי משחק עם שעות הפתיחה והסגירה של הברזים ניתן לכייל את המיהול הנדרש, אבל....
וכאן יש אבל גדול! באק' ריף חשוב להקפיד על המליחות ולכן מערכת כזו תוריד את המליחות באק' במהירות , יש שיטות אחרות כמו הכנת חבית גדולה במליחות המתאימה
ועל ידי ברז אוטומטי לבצע החלפות מים,

אגב גייא מביבר גולש בפורום ואני אשמח לשאול אותו לגבי המכשור הנ"ל

ELMI

יניב
Saturday 02/08/2003, 02:35
המכשור הנ"ל הרשה לי להרחיב נמצא רק בביבר ובעוד מקום שנסגר בראשון
למירב ניחושי הוא קנה מביבר ...
הייתי אצל ביבר והוא לא הכחיש את מה שאמר סנו וויאט על המערכת 1 ל1 שקנה ממנו
לפי מה שזכור לי הוא טען שהיא של קנט מרין וכשפניתי לכל מקום שמוכר אוסמוזות בנסיון לברר
אמרו לי לא קיים כדבר הזה
אפילו אלעד מנהל שנמצא בקירבתכם היה איתי בחלק מהבירור :)
שלחתי מכתב לקנט מרין וגם הם אמרו שאין להם מערכת של 1 ל1
מה שאומר שהוא קונה תמימברנה ומרכיב אותה במערכת בנויה של קנט מוציא תמימברנה של קנט ומוכר רותה למי שמחפש מימברנה יותר זולה מ1000 שקל כי שלו הלכה
רווח כפול דאז דיברתי עם יחיאל בנושא גם
לגבי מערכות המילוי לריף ומתוקים אשמח לראות תרשימים או כל דבר אחר קשה לבנות על סמך שיחה ומילים עם כל הכבוד

שוני ז"ל
Saturday 02/08/2003, 04:13
אולי תפנה שוב לביבר ותבדוק את הענין נכון לעכשיו...
אם קיים תקנה ואם לא קיים אז תפנה ליבואנים אחרים .תשאל את ווילהם לדוגמא אולי לו יש מערכת כזו ? אני יודע שיש לו מערכות אוסמוזה הפוכה .
שוני שמנסה לעזור

יניב
Saturday 02/08/2003, 04:20
רציתי לברר קודם המטרה לא לקנות לפני בירור

קובי
Saturday 02/08/2003, 09:38
הרעיון הוא לברר אצל אלו שמוכרים אותם מכיוון שאנחנו לא מכירים את המערכת.
בכל מקרה ההתייחסות שונה למערכת אוסמוזה במים מתוקים או במים מלוחים. למשל - הברזים שאתה צריך להשתמש בהם למערכת של מים מלוחים (למילוי וכו') צריכים להיות נטולי חלקי מתכת, בעוד שבמים מתוקים זה ממש לא משנה.

יניב
Saturday 02/08/2003, 15:47
לצערי אני סובל ואין לי מילוי אוטומטי במתוקים ואני רוצה לעשות אחד למתוקים וגם למלוחים העתידי אם כי לא יודע איך
לגבי ביבר בדקתי אמרתי לכם כתוב שם וגם בדקתי בחברה של קנט הכול כתוב בהודעה אין צורך לחזור על זה