צפה בגרסא המלאה : אתרי שנורקלינג באילת

panda
Tuesday 05/09/2006, 00:40
יש המלצות למתחיל?
אגב, אני פוחד מכרישים!!
....ונוטה להפחיד ילדים קולניים (על הוריהם הקולניים לא פחות בד"כ)?

נשאר מה לראות בכלל?

תודה :J:

אלי הרפז
Tuesday 05/09/2006, 01:23
מול מלון הנסיכה-למעשה כל רצועת החוף הדרום מערבית

markkk
Tuesday 05/09/2006, 05:02
מול מלון הנסיכה-למעשה כל רצועת החוף הדרום מערבית

:up:

sophiea.
Tuesday 05/09/2006, 10:24
לגבי כרישים אתה יכל להיות שקט...כל התקופה שאני צללתי לא נתקלתי בכרישים לא כאלה המסוכנים לאדם בכל אופן... :wink:

אבל מי יודע אולי יתמזל מזלך... :)

elminister
Tuesday 05/09/2006, 11:03
לגבי כרישים אתה יכל להיות שקט...כל התקופה שאני צללתי לא נתקלתי בכרישים לא כאלה המסוכנים לאדם בכל אופן... :wink:

הבעיה זה להתקל בסופיה שם, לא בכרישים

sophiea.
Tuesday 05/09/2006, 11:54

הבעיה זה להתקל בסופיה שם, לא בכרישים

כפיר נפגעתי... :cry: :cry:

:D

ואל תדאג לא תפגוש אותי שם בעת הקרובה...אני חייבת לנסוע לשם לא בדיוק לכייף...ולא כל כך בא לי...(גם כשאני מנסה לשכנע את עצמי שמשולב בזה צלילות...וזה באמת משהו)...

אז נשארו רק הכרישים... :D

ובנוסף לתשובה שנתן לך אלי...גם בחוף אלמוג (שמורת האלמוגים) יפה שם ובאופן ספציפי בסלע משה...הסלע מגיע קרוב לפני המים וניתן לראות דגים יפים שם...

Dor-L
Tuesday 05/09/2006, 15:54
רוב החופים שממוקמים מצד שמאל של המצפה תת ימי מאוכלסים בדברים מדהימים,אני ממליץ לך לשכור שם מצלמה עם כיסוי מתאים למים זה עולה בסביבות ה150 ש"ח אבל שווה כל שקל

אה ואל תישכח לתת תמונות :wink:

panda
Thursday 07/09/2006, 00:21
תשכחו מכרישים/
חששו הגדול ביותר של צולל חובב, הוא להיתקל מתחת למים ביצורי הים הטורפים כמו הכריש, אך אין מקום להיבהל, הסיכויים לפגוש כריש באזור אילת, הם קלושים ודי לשמוע צוללים מקצועיים המספרים כי חלומם הגדול, הוא לפגוש ביצור הזה מתחת למים, אף שאין ממש סיכוי. כרישים לא ששים להתקרב לחוף, וכמו כן, הם לא ממש ששים להיכנס לאזור אילת, שממוקמת בקצהו המרוחק של המפרץ. המקרה האחרון של תקיפת אדם במפרץ אילת, נרשם אי שם בשנות השישים. המותקפת הייתה תיירת גרמנייה, שיצאה לשחות בקרבת אחת המיכליות שעגנו במפרץ. גם רחוק, וגם ממש לא מומלץ, בשל היותן של ספינות בגדר 'תחנות האכלה' לבעלי החיים הימיים, שמתקבצים באזור מי השיפוליים של הספינות. את מי שכן יכולים הצוללים במפרץ אילת לפגוש הוא את 'כריש הלוויתן' הענק, המגיע לביקור באזור אחת לשנה בערך. אמנם מדובר ביצורי ענק שגודלם עשוי לנוע בין 12-16 מ', אבל המדובר ביצורים ידידותיים ביותר, איטיים ורגועים ואולי החשוב מכל – הם צמחוניים ומתקיימים מפלנקטון (צמחיים תת ימיים) בלבד. ישנן רק נקודות מעטות בעולם בהן ניתן לפגוש ב'כרישי הלוויתן' ואילת היא אחת מהן. פרט ל'כרישי הלוויתן', ניתן למצוא באילת את כל דגי השונית, הרבה לוקוסים, דגי תוכי, צבים, סוסוני ים, כל סוגי האלמוגים ועוד.

לא יודע מה איתכם, לי מספיק לראות כריש לוויתן כזה בשביל לאבד הכרה.

ולסיום: מצאתי ברשת. לא יודע אם באמת של נ.שמר
וללא כוונות פוליטיות של המצטט.

הכריש / נעמי שמר

בחוף אילת או אל-עריש
סרדין קטן פגש כריש
פוגשים כריש כחום היום
אז מה אומרים? אומרים "שלום"

סרדין קטן אומר 'שלום"
והכריש מביט בו דום
'תגיד שלום' קורא סרדין
והכריש אינו מבין

אז הסרדין מרים קולו
'אני מוכן תמורת שלום
לתת לך סנפיר שלם"
והכריש חרש-אילם...

אבל אותו סרדין צעיר
היה גם דיפלומט מזהיר
אשר על כן הוא לא ויתר
מיום ליום נתן יותר

נתן זנב תמורת שלום
את שתי עיניו תמורת שלום
תמורת שלום יפה, רחב
את כל הבטן והגב

פוגשים כריש כחום היום
אז מה אומרים? אומרים "שלום"
שלום שלום – והכריש
רק מחייך ומחריש

אז הסרדין במר לבו
הריע באזני אויבו
"תמורת שלום גדול גדול
אני מוכן לתת הכל" !

זאת הכריש סוף-סוף שמע
והוא סוף-סוף "שלום" ענה
אמר שלום, חשף שיניו
והסרדין ט?רו?ף טו?ר?ף

פרחים שלום ואהבה
לא גל במים לא אדווה
ובחוף אילת או אל-עריש
באין מפריע שט כריש...

ארנון
Thursday 07/09/2006, 08:36
תעזוב כרישים, תזהר מסטינגריי :wink:

יער
Thursday 07/09/2006, 09:40
אני ראיתי פעם כריש כששנירקלתי (לא באילת, בסיני, בדהב). הוא היה כמה מטרים מתחתי, ולא עניינתי אותו בכלל... כרישים לא יתעסקו עם דבר גדול כמו אדם בלי שום סיבה.
הסיכון היחיד שיכול להיות, למיטב ידיעתי, הוא לאדם פצוע, או לאישה במחזור, כי כרישים נמשכים לריח של דם.

לאופרד
Thursday 07/09/2006, 10:29
מול מלון הנסיכה , מעט צפונה ... חוף המערות
אם אתה צולל מתחיל - תהנה מהצלילה מסביבם ומעליהם
הרבה דגה וצבע ( יחסית )

אים אתה צולל היטב - תבקר בתוך המערות ( מזכיר יותר מעברים מאשר מערות )

אבל חוויה נחמדה

תהנה

panda
Thursday 07/09/2006, 15:26
אני ראיתי פעם כריש כששנירקלתי (לא באילת, בסיני, בדהב). הוא היה כמה מטרים מתחתי, ולא עניינתי אותו בכלל... כרישים לא יתעסקו עם דבר גדול כמו אדם בלי שום סיבה.
הסיכון היחיד שיכול להיות, למיטב ידיעתי, הוא לאדם פצוע, או לאישה במחזור, כי כרישים נמשכים לריח של דם.

לשמחתי אין בעיה של מחזור (גיל הבלות :wink: )
אבל במצב כזה הלחץ עלול לגרום למישהו( :oops: ) להשתולל ואז כל הסנסורים החשמליים של הכריש משדרים לו: "קרפיון שמן בצרות, לך תביא את החבר'ה מהר".
מה אז? :candle:

H~T~S
Thursday 07/09/2006, 16:23
יש את חוף המגדלור שהוא בנז ומפוצץ בדגים...
חוץ ממנו חוף צוללי סיאם הוא גם כן אחלה חוף.... תהנה :up:

יער
Thursday 07/09/2006, 19:39
נראה לי שרוב האנשים כשהם פוחדים נורא לא מתחילים לנףנף בכל ידיהם ורגליהם לכל עבר, אבל בגילך הלה אתה בטח כבר מכיר את עצמך במצבי לחץ :wink:

כרישים טורפים הם בדרך כלל הרבה יותר קטנים מאנשים, כך שגם במקרה הרע הוא כנראה יחשוב: "לויתן שמן בצרות!" ויברח משם כל עוד נפשו בו :)

בקיצור- לא נראה לי שיש מה לחשוש...

panda
Thursday 07/09/2006, 23:54
נראה לי שרוב האנשים כשהם פוחדים נורא לא מתחילים לנףנף בכל ידיהם ורגליהם לכל עבר, אבל בגילך הלה אתה בטח כבר מכיר את עצמך במצבי לחץ :wink:

כרישים טורפים הם בדרך כלל הרבה יותר קטנים מאנשים, כך שגם במקרה הרע הוא כנראה יחשוב: "לויתן שמן בצרות!" ויברח משם כל עוד נפשו בו :)

בקיצור- לא נראה לי שיש מה לחשוש...

כריש מאקו, נמצא בים סוף
תזונה : דגים בלהקות
אורך חיים : לא ידוע
סביבה : אזורים טרופים
אורך ממוצע של כריש בוגר : 2 מטר (מקסימום 4 מטר)
משקל ממוצע של כריש בוגר : 450 ק"ג

לויתן לויתן אבל אני לא עד כדי כך גדול. :wink:

יער
Saturday 09/09/2006, 08:00
מרחוק הוא נראה הרבה יותר קטן :wink:

זה שאני ראיתי נראה קטן למדי... :lol: