צפה בגרסא המלאה : סקילטרים

tomer123
Saturday 02/02/2002, 20:10
c

בשל חוסר הרלוונטיות של הודעה זו, אני עורך אותה ומשנה אותה. עץ זה יהיה על סקילטרים והשאלה האם הם יעילים והאם ניתן למצוא אותם בארץ בכלל.

דג זאב 1

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: tomer123 בתאריך 2002-02-04 05:19 ]</font>

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: דג זאב 1 בתאריך 2002-02-04 17:01 ]</font>

Cobalt
Sunday 03/02/2002, 01:39
האם זהו סוג של SKILTER?
קובלט

קובי
Tuesday 05/02/2002, 01:01
למיטב ידיעתי סקילטר הוא פיתרון מעניין שפשוט לא הלך כל כך טוב. העקרון היה לבנות שילוב (באק פאק - על הדופן האחורי של האקווריום) של סקימר ופילטר לאקווריום מים מלוחים.

הקומבינציה היתה אמורה להעביר את המים דרך "צ'מבר" של קאונטר קיורנט (זרם מים כלפי מטה ובועות אוויר כלפי מעלה).

השלב הבא מעביר את המים דרך מדייה ספוגית ולבסוף דרך פחם פעיל. בעיקרון זה אמור להיות פיתרון נפלא למי שרוצה אקווריום נאנו ריף.

(באקווריום כזה בדרך כלל לא משתמשים כלל בפילטרים אלא רק בסקימר - והרציניים שבהם בדרך כלל גדולים מדיי בשביל נאנו ריף ממוצע בן, נאמר, 40 - 50 ליטרים).

אם הבנתי נכונה, הסקילטרים הם שילוב זוועתי, רועש ולא יעיל לאף כיוון (לא לסקימינג ולא לפילטרציה נורמאלית).

מרבית אתרי ה"עשה זאת בעצמך" לעומת זאת שופעים פתרונות יצירתיים לבניית סקימר קטן "עשה זאת בעצמך". רובם מתחילים במילים - "נסר את חלקו העליון של הסקילטר שלך"...

benrokh
Wednesday 10/04/2002, 13:23
אפשר להשיגו בארץ?

יש למישהו הסבר לגבי מה בדיוק קורה בקופסה הקטנה למאלה בסקימר ולמה אצלי זה סתם מעביר מים?

קובי
Friday 12/04/2002, 22:24
סקימר הוא מפרק חלבונים. פילטר הוא פילטר. סקילטר הוא שילוב של השניים. למיטב ידיעתי לא ניתן להשיג אותו בארץ. מצד שני - בשביל מה להשיג אותו ? הוא מחורבן לחלוטין.

הקופסה הקטנה שיש לך מעל הסקימר היא קופסת הריקון שלך, שאמורה לאסוף את כל החלבונים שהצטברו בסקימר. את הקופסה אתה מפרק ושופך לשירותים. אני גם שוטף אותה היטב לפני שאני מחזיר אותה לאקווריום.

אם יש לך רק מים, כנראה שהקופסה נמוכה מדיי, תעלה אותה יותר גבוה, שרק קצף יכנס לך למפרק החלבונים.

benrokh
Saturday 13/04/2002, 09:08
תודה :)