צפה בגרסא המלאה : ציוד למרינה חדשה, הרבה שאלות


shoonra
Friday 23/05/2003, 13:15
טוב, זו תהיה ההודעה הראשונה שלי בשרשרת של "נידנודים"
מדובר באקווריום 100X50X40 ס"מ = 200 ליטרים , המיועד למרינה עם דגים חזקים יחסית כמו אלמוגיות ושושנונים, ללא עומס ביולוגי גדול.

1.דקורציה - יש אלמוגים מתים שנראה לי שיהווה דקורציה יפה, או סלעי ריף "מתים".
יש גם אלמוגים מתים שבאים בצבעים (בעיקר אדום כהה עד חום) האם אלו צבעיו הטבעיים של האלמוג או שמה צבע מלאכותי ולא מומלץ?, ראיתי אקווריומי מרינה שעוצבו בעזרת אלמוגים מתים וסלעים אשר עליהם גדלו אצות חומות ומגעילות והעסק נראה ממש על הפנים, יש דרך לגדל על הסלעים אצות סגולות? (ללא שימוש בסלעים חיים - אני תומך בדעתו של אודי לגבי השידוך בין סלעים חיים ומרינה)

2.מצע - האם שכבה דקה של מצע קוורץ תתאים? , מה על "חול" לבן המורכב מאלמוגים גרוסים?-האם תהיה בעיה עם שכבה דקה של חול כזה מבחינת כיסים אנאירוביים?.

3.תאורה - חשבתי על שני נורות אקטיניות 30W , האם יש צורך בתאורה נוספת כמו נורות DAY LIGHT או משהו דומה? ,ניתן לשלב גם נורות שנותנות אפקט אדום כמו נורות פולורה?- כדי לקיים את האצות הסגולות (אם גידולן בכלל אפשרי) וכדי לתחזק קבוצת אצות קולארפה נחמדה?

4.פילטרזציה - אחד הנושאים הכבדים, יש ברשותי שני פילטרים חיצוניים עם הספק של 2000 ליטרים בסה"כ, האם יש מצב להמנע מסאמפ?,פשוט אין לי מקום לשים אותו. יש אמצעי פילטרזציה הניתלים מאחרי האקווריום, האם זה יהיה יעיל במקרה שלי כתחליף לסאמפ?, לגבי פורק הבנתי שזה MUST, יש מצב לפורק שגם הוא מתיישב על הדופן האחורית של האקווריום?
מצעים מומלצים לפילטרים -- ביובולס או חרוזים קירמיים או שילוב?

5.מים - הבנתי שאין בעיה להשתמש במי ברז רגילים + מלח סינטטי ותקנו אותי אם אני טועה. האם כדי לטפח באקווריום גם כוכבי ים או קיפודי ים בנוסף לדגים, אני אהיה חייב מי אוסמוזה ?


סליחה מראש על כאבי הראש :king:

אודי רוסו
Saturday 24/05/2003, 09:14
אותם אלמוגים אדומים שראית. זהו סוג אלמוג שגם לאחר שמת נשאר לו הצבע האדום.
אבל מה. גם על הסלעים וגם על האלמוגים תיגדל ירוקת חום / ירוק. בסה"כ זה דבר טוב. לר מעט חובבים לא אוהבים זאת. ותמיד תהיה לך את האפשרות להוציא את האלמוגים. לשטוף אותם או להרתיח אותם ולקבל חזרה את הצבע הלבן או האדום. ברור רק שדבר זה יהרוג גם את הבקטריות שיהיו עליהם. אבל אין דבר מכיוון שעל כל יתר הסלעים וסמערכת הסינון יהיו לך מספיק מצע בקטריות.

שכבה דקה של חצץ לא תהווה בעיה. יותר מכך. לדעתי גם עדיף.

תאורה.
מכיוון שזה הולך להיות אקוריום מרינה. תספיק נורת פלורוסנט אקטיניק אחת ואחת אור יום.

מערכת סינון.
כאן ניכנסים לנקודות החשובות ביותר. דבר שעשוי לגרום להצלחת האקוריום ויציבותו או להיפך.
כמובן. הכל כפוף לכמות הדגים וסוגיהם.
אם תגדל אלמוגיות וליצנים או סוגי דגים אחרים הנחשבים לעמידים וחזקים. גם פילטר דוד חיצוני יעשה את העבודה. לדגים היותר עדינים דרושה מערכת סינון יעילה יותר.
מפרק חלבונים איכותי וטוב הינו חובה. קימים מספר סוגי מפרקי חלבונים נתלים חיצונית.כגון ה"ברלין" או ה"פריזם פרו".

אם הכיוון של האקוריום הוא מרינה. מאוד לא הייתי ממליץ להכניס כוכבי ים ו/או חסרי חוליות אחרים.