צפה בגרסא המלאה : אילוף

אודי רוסו
Sunday 30/03/2003, 23:51
שלום לכולם

הבאנו לפני כחודשיים-שלושה, גור פודל ננסי.
הוא חמוד ושובב. כולנו נהנים ממנו.
אבל
איך הייתם מציעים לי לאלף אותו שיפסיק לעשות את צרכיו בבית.
אנחנו מוציאים אותו די הרבה. ( משתדלים בכל אופן ). אבל, הוא בשלו.
כמובן, שמכות לא באות בחשבון.

תודה מראש לכל בעלי הנסיון.

עופר אלון
Monday 31/03/2003, 12:57
לא צריך מכות,
מספיק לקרב את האף שלו לקקי/פיפי ולהגיד אסור.
רצוי כמובן כמה שיותר קרוב לרגע הביצוע. זאת רק שאלה של זמן.

עופר

קובי
Monday 31/03/2003, 13:11
לא מאמין בשיטה הזו - מדובר בשיטה דיי אלימה ובל נשכח שכלבים לא מסוגלים לעשות קישורים מופשטים בין הקקי/פיפי על הרצפה, בין "אסור" לבין עצם המעשה שלהם. בכל מקרה מי שמיישם את השיטה הזו עושה בדרך כלל עוד משהו (מוציא אותו החוצה) וזה בעצם מה שמשפיע. הכנסת האף לצרכים איננה משפיעה ורק פוגעת בכלב ומשפילה אותו.

בכל פעם שרואים את הכלב עושה את צרכיו יש לאמר "אסור" ולהוציא אותו החוצה.
בנוסף אסור להגביל את הכלב לאף איזור בבית. באופן טבעי ברגע שכלב מבין שכל הבית הוא "המאורה" שלו הוא לא ירצה ללכלך אותו והשאיפה שלו תהיה לעשות את צרכיו בחוץ. מדובר בהתנהגות של כלבים גם בטבע שאנחנו פשוט מכוונים אותה כך שתתאים גם לנו.

zabrazuma
Monday 31/03/2003, 13:40
הדרך שאני חינכתי את הגור הוא לקרב את האף שלו לקקי/פפי מיד כשהוא עושה או מבחינים בכך לומר אסור ולקחת אותו החוצה.

הכלבים שהיו לי בכל אופן הבינו די מהר את המסר

street cat
Monday 31/03/2003, 19:11
לדעתי הדרך הטובה ביותר היא בשעת תפיסת המעשה שהגור עושה את צרכיו יש לגעור עליו ,להסתכל לו בעניים ולתת לו את העונש הכי נורא לכלבים -להתעלם ממנו! לפחות לחצי שעה אחרי המעשה.

כאשר אתם יורדים איתו למטה והוא עשה את צרכיו יש לשבח אותו במילים "כלב טוב וכ'ו... ללטף אותו ואף לתת לו מידי פעם פרס [ממתק לכלבים או חתיכת נקניק].

urilivne
Tuesday 08/04/2003, 15:26
את כל ארבעת הכלבים שלי חינכתי בשיטת "אף לקקיפיפי" ואמירת אסור.
יש לקחת בחשבון דבר אחד חשוב, נקבות יכולות להיתאפק יותר זמן מזכרים ולכן נדמה שתהליך הגמילה שלהם ארוך יותר.

אודי רוסו
Tuesday 08/04/2003, 16:14
אשתי מתחילה להישבר מהליכלוך שהכלב עושה.
אנחנו מנסים להוציא אותו כמה שיותר החוצה. נקווה שילמד.