צפה בגרסא המלאה : דיון- האם אתם בעד או נגד האכלת חתולי חצר?

street cat
Wednesday 05/03/2003, 00:48
אנא תנו בתשובות שלכם נימוקי בעד או נגד ואפילו טיעון טוב למה אתם צודקים.

street cat
Wednesday 05/03/2003, 00:54
אני אתחיל:

אני חושבת כפי שכבר הבנתם, שאני בעד להאכיל חתולי חצר.
מהסיבה שחתולי חצר [בניגוד לחתולי פחים-יש הבדל] הם יכולים להיות חתולים אוהבים,מבוייתים, ונאמנים.

כאשר אתה מאכיל כמה חתולים [בין 2-6,לא את כל השכונה כמובן],
אתה נותן להם איכות חיים וסיכויים לשרוד הרבה יותר טובים [בסך הכל הם לא בחרו להוולד].

אבל יש לזכור כדי לא לעודד ילודה רבה של חתולים ברחוב חייבים לעקר את הנקבות ורצוי לסרס את הזכרים [על זה אני הרחיב בהמשך], כי נקבה בריאה יכולה להביא הרבה צאצאים לעולם.

פלוני אלמוני
Wednesday 05/03/2003, 00:57
את צודקת ואני בעד חתולי חצר בלבד ולא בעד חתולי פחים כי הם כל הזמן מנסים לאכול לי את הדגי זהב כי יש לי ברכה בגינה וליפעמים בא לי ליבעוט בהם!!!!! :x :x

eladdale
Friday 07/03/2003, 15:21
בעד

ChinggisKhan
Friday 07/03/2003, 17:35
אני לא ממש מבין את ההגדרה "חתולי חצר"....
חוץ מזה זה נושא ממש מורכב...
בעצם האכלתם אנחנו מרגילים אותם להיות תלותיים בנו ופוגעים בחופש שלהם וביכולת שלהם להסתדר לבד.
כל זה נכון לגביי חתולים עצמאיים שלא באו במגע עם אדם מעולם. בשום פנים ואופן אין להניח לחתול בית שאין לו שום יכולת לשרוד בכוחות עצמו לגווע ברעב...

עצם העניין
Saturday 08/03/2003, 14:37
בקנדה לא נתקלתי באף חתול רחוב או חצר.אבל כמעט בכל בית מחזיקים שם חתול או כלב.אני מניח שזה בגלל שלא נתקלים בהם ברחובות.קיבלתי רושם שחתולים מקבלים שם יותר כבוד מאצלנו בגלל שהם לא מחטטים בפחים.
לי אישית יש אלרגיה לחתולים(ברצינות)ואני נגד.

shoonra
Sunday 09/03/2003, 08:09
קצת מרתיחה אותי ההבדלה בין "חתולי חצר לחתולי פחים"

כל החתולים (גזעיים,רחוב,פח וכו') , הם חתולי בית
העובדה שהם חיים בחצר או נאלצים לאכל בפחים , נובעת מהעובדה הפשוטה שהם הומלסים.
גם חתול "פחים" יכול להיות אוהב ו"נאמן" (למרות שכחובב חתולים אני לא מחפש נאמנות שלהם , את זה מחפשים בעלי הכלבים)
חתולים שחיים ברחוב מתנהגים כמו שהם מתנהגים בגלל שהם מנסים לשרוד, בדומה להומלסים אנושיים - שלאחר שנים רבות ברחוב כבר קשה להחזיר אותם למסגרת ביתיית.

לגבי סירוס החתולים, דעי לך שאם סירסת חתול, את מחוייבת לו לכל החיים , ואל תשכחי את זה- חתול מסורס לא ישרוד זמן רב ברחוב ללא עזרה אנושית - הוא תמיד יהיה בדרגת נחיתות משאר הזכרים שטופי ההורמונים
עוד משהו חשוב לגבי סירוס ועיקור - לפעמים מועצות מקומיות עושות מבצעי "עיקור וסירוס" של חתולי חצר ומבקשות את עזרת האזרחים שמאכילים אותם כדי "להלשין" על מיקום החתולים ולעזור בתפיסתם - וכמו בארץ דרום אמריקאית נידחת , לא פעם הגיעו אלי תלונות של אנשים שחתולי החצר שלהם נעלמו ללא שוב --- קחו את זה בחשבון

בקנדה אין חתולי רחוב בגלל שני עובדות פשוטות:
1. רובם לא מצליחים לשרוד את החורף הקשה שם
2. כסף, לקנדה יש מספיק כסף להשקיע בכוחות שתפקידם לתפוס את כל החיות הלא מורשות, ולהרחיק אותם מסביבת מגורי האדם

פלוני , לא כדאי לך להתקל בי ביום שאתה תבעט בחתול :flame: ( 8) )

אגב, אני מאכיל 8-15 חתולי "פחים או חצר" או איך שתקראו להם - העובדה היא שהם אוכלים גם אצלי וגם בפחים , וזה מדהים איך עם הזמן נוצרו יחסי אמון בינם לביני - הם מראים תבונה וחן פראי, הרבה יותר מחתולים גזעיים שלא יצאו מעולם מהבית

מצטער על ההודעה הארוכה , אבל הנושא בוער בעצמותיי

fish in heaven
Tuesday 11/03/2003, 19:25
אצלי בחצר יש להקה קבועה פחות או יותר - כל הזמן נוספים ונעלמים חתולים, צרכי טריטוריה אני מניח.
אני דווקא נהנה מזה, ובהחלט בעד להאכיל

קובי
Tuesday 11/03/2003, 23:26
אני חושב שזו אחת הסוגיות היותר מאתגרות שעלו בפורום הזה ואני שמח שאפשר להתעמת איתה. באיזור שלי (דרום תל אביב) יש חתולים רבים שאני משתדל להשאיר להם שאריות ממה שנשאר לי, בגישת "עדיף שהם יאכלו את זה מאשר שזה ירקב בזבל".

אני חייב לחלוק איתכם את הסיפור של אבא שלי (אני חושב שסיפרתי אותו לפני הרבה זמן). הוא עובד בבית החולים אברבנאל ולפני מספר שנים החליטו בבית החולים לעשות "מבצע הדברה" (כן כן !) של כל החתולים "המזיקים" שיש שם. אבא שלי ועוד עובדת אחת עשו יד אחת למנוע את המבצע הזה, החל מסילוק מלכודות וכלה לבסוף בשיכנוע ההנהלה שהחתולים חיוניים למערכת של בית החולים - מכיוון שהם נפטרים ממזיקים שונים (עכברים, מקקים ושאר ירקות).

בסופו של דבר בוצעה פעילות של סירוס/עיקור לכל החתולים ומאז כולם מאושרים מזה (בייחוד החתולים שמקבלים המון אוכל מאבא שלי ומהעובדים שמגניבים להם כל הזמן דברים החוצה מהמטבח).

shoonra
Wednesday 12/03/2003, 08:04
קובי , רק רציתי לאמר:
אני אוהב את אבא שלך!

הלוואי שהיו יותר אנשים כמוהו בארץ

קובי
Wednesday 12/03/2003, 09:45
גם אני אוהב אותו ! :up:
למדתי ממנו איך להתייחס לבעלי חיים ואני אלמד את הילדים שלי להתייחס אליהם באותה הצורה בדיוק.

אם כבר אז כבר - אף על פי שזה בכלל לא קשור לתחום עבודתו בבית החולים אבא שלי הקים שם ומתחזק פינת חי לרווחתם של החולים. הוא אסף לשם בעלי חיים עזובים (אוגרים, ארנבות, תרנגולות, ברווזים וכו') ובנה להם מכלאה בחצר ריקה בבית החולים ועכשיו מביאים לשם חולים ממחלקות שונות לטפל בחיות ולשחק עימן.

street cat
Wednesday 12/03/2003, 14:48
כל הכבוד לאבא שלך!

זאת באמת הגישה ופיתרון הבעיה הקשה הזאת. צריך לעקר ולסרס במקום להשמיד.

ל-shoonra רק כדי להסיר דאגה מלבך אני דאגתי להאכיל באופן קבוע את הזכרים שסירסתי והאמת היא שסירסתי רק זכרים קבועים שאני מכירה אותם מגיל אפס [ואת ההורים שלהם,והאחים וכל השושלת :wink: ].

street cat
Tuesday 18/03/2003, 14:45
כדי להמשיך את הדיון הנושא פוצל והויכוח של shoonra ושו הועבר לנושא חדש תחת הכותרת: "טבח" והוא ישאר נעול עקב הטון הסוער שבו הוא נכתב.

לנושא שפוצל:

http://www.ffil.org/forum/viewtopic.php?t=5492

מנטה ריי
Tuesday 18/03/2003, 16:36
אני גם בעד להאכיל חתולי חצר הבעייה שאני לא מצליח להבדיל ביניהם לבין חתולי הפח :o ,

אשמח ללמוד יותר על ההבדלים שהוזכרו כי יש כאלו, אך לא פורטו.

מיכאל שובל
Thursday 22/05/2003, 01:35
אני בעד להרוג את כל החתולים שבחצר שלי .יש לי מרפסת שהחתולים מצליחים להגיע אליה ולפעמים מוצאים מקום מסתור קטן וממליטים שם את הגורים שלהם , אני מיד מוציא את הגורים החוצה אבל כל הזמן נשארים שם המון פשפשים והם נושכים אותי ואת המשפחה שלי ואחרכך זה מגרד נורה . כשאני חושב שזה יכל להעביר מחלות ובמיוחד לילד שלי אני מוכן לתלות את כל החתולים ביחד. :fire:

LimpingFish
Thursday 22/05/2003, 02:26
michi4
אתה פשוט בן-אדם מזעזע.
בושה לישראל שחיים כאן אנשים כמוך, ולצערי כל יום אני נתקל בעוד ועוד.

אני בעד האכלת חתולי רחוב.
קודם כל, הם היום כאן לפנינו.
אם לא היינו ממלאים את ישראל בערים- לא היינו קוראים להם חתולי רחוב.
אצלינו,למזלי ולמזל החתולים שם למטה, אנחנו גוש בניינים מחונך, ומלבד כמה "תפוחים רקובים", הרוב מאכיל ומטפח את החתולים למטה.

קובי
Thursday 22/05/2003, 09:03
michi4 שלום. אמנם הבעת את דעתך אבל רצח של בעלי חיים חפים מפשע היא לא דעה כל כך מקובלת בפורום שמקדיש את עצמו לבעלי חיים.

כפי שאמר mehmeh, חתולים הם בעלי חיים ויש להם זכות קיום על אפך ועל חמתך. אם מפריעים לך הפשפשים שלהם גש לחנות חיות וקנה חומר נגד פשפשים שאותו תוכל לפזר במרפסת.

urilivne
Thursday 22/05/2003, 11:01
במקום לשנוא, לגרש, לבעוט ולהרוג את החתולים החמודים כל שעליך לעשות הוא להיפטר מהמטרד !!! פרעושים.

רסס את המרפסת ואז כל המשפחה תוכל להנות מצפייה בגורים.
זוהיא חוויה נהדרת לצפות בהתפתחות של הקטנים .... (ואם יש לך ילדים זה בטוח יעניק להם המון!).

בברכת מיאווו ...

Thursday 22/05/2003, 11:15
לפני איזה שבועיים ככה אני רואה חתולה שחורה עם 4 גורים חמודים בבניין שלי!(הם כבר משחקים וכו...).
זה סתם משהו שקצת מתקשר לעץ..

ז א ב
Friday 23/05/2003, 09:47
ברשותכם כמה מילים:

לשונרא - קצת מצחיק אותי שאתה מתפלא מההפרדה בין "חתולי חצר" ל"חתולי פחים"...

ולמה? כי אין דבר כזה ! כל החתולים במקורם הם חיות בר (ממש כמו שאר בעלי החיים שבני

האדם בחרו לביית) לכן, החתולים שנמצאים בביתנו (בדיוק כמו שאמרת) לא שונים במאום

מאלו הרובצים ברחובות (עוד עובדה שאנחנו אחראים לה. אנחנו = בני האדם).

ולעניין הדיון - אני בעד האכלת חתולי רחוב בכל מצב ומכל כך הרבה סיבות...

כמובן שחשוב מאוד לעקר את החתולים על מנת שנוכל לשלוט על כמות הרבייה (עם הזכרים אני

לא מתעסק, כמו שאמרו קודמי, אני לא אקח את האחריות שאיזה חתול בריון "ייכנס" בזה המסורס)

אנחנו חייבים להבין כמה דברים: חתול הוא ייצור חי, עם נשמה, בדיוק כמונו...

החתולים ברחוב בגללנו (וזו לא האשמה אישית )

חתול זה בעל החי המועד ביותר להתעללויות (בעיקר מצד ילדים)

וחברנו שדואג לסלק את הגורים החדשים מהמרפסת: קח בחשבון שבכל פעם שאתה עושה זאת

אתה בעצם מביא למותם של הגורים ! ! ! לא שמעתי מעולם על מחלות שהועברו לבני אדם מחתול

(פרט לקדחת קרציות, מחלה נדירה ביותר שמוגדרת כמעט כרדומה - בניגוד לכלבים)

ובאמת, בעניין הילדים - אין לך מושג עד כמה ילדים קטנים נהנים מצפייה בשגר חתולים,

בהתפתחות שלהם, בהתנהגות החברתית שלהם ובאהבה שיחזירו כשיהיו גדולים.

אצלי בחצר ישנם כל הזמן בין 10-15 חתולים שמואכלים ע"י בני ביתי, אנחנו דואגים שלא להאכיל

אותם יותר מדיי על מנת שלא יפתחו תלות בבני אדם, מעקרים את הנקבות ותמיד,

אבל תמיד, גם אם אתה לא בעד הנושא, אני ממליץ להשאיר בחצר קערה קטנה עם

מים - אין לך מושג כמה החתולים סובלים בעניין זה...

ולכל החברים.....מצטער על התגובה הארוכה :wink: פשוט :flame:

נ.ב.

שלא לדבר על התגובה שהייתי משאיר בעץ "טבח".....

מיכאל שובל
Saturday 24/05/2003, 21:35
MEHMEH אתה לא יכל לכתב עלי את כל מה שכתבתה כי אתה לא מכיר אותי בכלל .לידיעתך היו לי בעבר כבר שני חתולים ודוקא אהבתי אותם . היום הסיפור הוא אחר וגם המצב הוא אחר . אני לא יודע אם יש לכם ילדים אבל למי שיש אני בטוח שאם הוא יהיה באותו מצב הוא ירגיש כמוני .בקשר לריסוס כמובן שאני מרסס אבל זה תמיד קורא לאחר שכבר עקצו אותי ומה שהכי מעצבן אותי שתמיד זה אותם החתולים, פשוט לא לומדים את הלקח שלא יצא להם מזה כלום ותמיד אני יעיף אותם. לגבי זה שהחתולים היו פה קודם אפשר לראות את זה בצורה אחרת, נגיד שאני עכבר וחתול מתקרב אלי האם הוא צריך לחשוב מי היה פה קודם? הוא צריך לשרוד כי ככה זה הטבע החזק שורד. במקרא שלי אני החזק ואני צריך לשרוד לפחות בבית שלי ולנסות במקרא הזה לא לקבל מחלות מאיזה חתול שכרגע אכל מהזבל ונושא אלף מחלות .
לידיעתך MEHMEH גרתי בעבר באירופה ושם אין חתולי רחוב בגלל שהעריות דאגו לכך. או שהחתול חי בבית או בכלוב והכל בגלל ההיגינה וכך צריך לעשות בארץ או לפחות לתפוש את כולם ולסרס אותם ואני מוכן אפילו לתרום .

bigdarman
Saturday 24/05/2003, 21:54
מצטער שבאתי להרוס אבל גם שונאי חתולי רחוב/פח זבל, בשבילי כולם אותו דבר.
אין לי צורך שהם יהיו מתחת לבניין שלי ויללו כל היום וישוטתו בפח זבל ויבהילו אותי בלילה שאני רוצה לזרוק זבל!

אני בעד מכלאה להם,להעיף אותם מהרחוב כי זה לא המקום בשבילם אצלנו!

קיצור דעתו של מיקי.

עומרי ע
Sunday 25/05/2003, 01:30
גם אני לא אוהב חתולים, ושונא שהם מעירים אותי באמצע הלילה ביללות שלהם.
אבל מצד שני- יש להם זכות קיום בדיוק כמו שלכל אחד מאיתנו יש. אני בחיים לא אפגע בחתול רחוב/חצר/בית או כל חתול אחר.

street cat
Sunday 01/06/2003, 02:39
מצטער שבאתי להרוס אבל גם שונאי חתולי רחוב/פח זבל, בשבילי כולם אותו דבר.
אין לי צורך שהם יהיו מתחת לבניין שלי ויללו כל היום וישוטתו בפח זבל ויבהילו אותי בלילה שאני רוצה לזרוק זבל!

אני בעד מכלאה להם,להעיף אותם מהרחוב כי זה לא המקום בשבילם אצלנו!

קיצור דעתו של מיקי.

נכון שמקומם לא ברחוב אבל ביגדרמן הם ברחוב בגללך!!!
יש לך אלפי שקלים לתחזק מכלאה ענקית?אולי נשים את כל ההומלסים-אנשים עם רגשות בידיוק כמוני וכמוך במכלאה כי הם נראים מלוכלכים ומפריעים בדרך ברחוב כשהם מבקשים נדבות???

2underachiever
Sunday 01/06/2003, 02:58
חתולים זה אחלה, אפילו אם הם ברחוב...
אבל!
בעונת היחום זה ממש עצוב לשמוע את כל הזכרים אונסים את הנקבות, ואיך הנקבות צורחות.... :(

מיסטוס
Sunday 22/06/2003, 10:09
חה חה חה... אונסים?! עכשיו שמעתי הכל.. :lol:
לא משנה, אני אישית נגד האכלה ונגד סירוס ועיקור, החתול הוא חיית בר מטבעו ואני לא חושב שיש איזה שהיא הצדקה לצמצם את האוכלוסיה של בעל החיים המועיל, האסטטי והיפה הזה בצורה מלאכותית, אני אומר, בישלת דייסה? תאוכל אותה! ובקשר להאכלה, אני לא אוהב את הרעיון שטורף מושלם בצורה ביולוגית כמו החתול נאלץ להיות "הומלס". מקומו של כל חתול בית, רחוב או פח שמור לצידם של הטיגריס, הנמר והלביאה כטורף מעורר הערצה.
ולכל אותם שונאי חתולים, שבו חצי שעה, לא יותר, עם חתול רגוע ומתרפק עליכם ואני רוצה לראות שלא תתאהבו.
דרך אגב, הייתי רוצה לשתף אותכם בעובדה שעד לפני יומיים הייתה לי גורת חתולים שאספתי מהרחוב וענתה לשם קליאו, למרבה הצער נתתי לאחותי לשמור עליה כשהלכתי לעיסוקי והחתלתולה הורעלה ונפטרה. אז לכל אותם "מצחיקים" שמקילים ראש בחיי חתולים, עד שבעל חיים שבאמת אהבתם לא גסס לכם בידים ויכלתם ממש להרגיש את הנשמה עוזבת את הגוף הקטן שלו פשוט עדיף שתנמיכו טונים. אדם שדבר כזה קרה לו לא יזלזל בחיים של בעלי חיים, אני מבטיח לכם.

שלכם בהמון אהבה, מיסטוס.

DAV
Monday 30/06/2003, 01:33
לא הבנתי מזה :חתול חצר ,חתול רחוב ,וחתול פחים ?

:o

איזה דברים מוזרים יש לכם שם בעיר ?

snake_n_fish
Tuesday 15/07/2003, 22:11
אני לא נגד האכלת חתולי חצר.. אני אפילו עושה זאת כדי שהם לא יכנסו לחצר שלי משתי סיבות :
א. יש לי בריכת דגים, זה משהו מדאיג אבל לא כל כך בגלל סיבה ב
ב. יש לי כלבה שתשמח " לשחק " איתם (בהם) :flame: :yeah: :flame:

Seabiscuit
Wednesday 16/07/2003, 08:43
אני אוהבת חתולים... אבל בכל זאת זה מרגיז שיש כל כך המון חתולים ברחוב.. כל הריבים של החתולים האלה באמצע הלילה מרגיזים נורא.. ונולדים אצלינו מאות חתולים... וכולם ברחוב...
עם האנשים המאכילים אותם אוהבים כל כך חתולים אז שיקחו כמה חתולים הביתה...

dark biker
Wednesday 16/07/2003, 12:14
אני אוהב את כל החתולים ואת כל בע"ח.
החתולים כל כך חמודים שהם באים אליך ומיללים ומשתפשפים בך ואני בעד האכלתם אבל לא בצורה מוגזמת שישאר להם היצר הפראי.
אני הכי אוהב גורי חתולים בגלל איך שהם משחקים עם כל מיני חפצים ויש להם פרצוף כזה חמוד.

Seabiscuit
Wednesday 16/07/2003, 13:50
סתם לידע: החתולים לא נאמנים לאדם.. אני חושבת שהם יותר נאמנים לבית...

snake_n_fish
Wednesday 16/07/2003, 14:49
אני בערך מסכים...
הם נאמנים לאוכל...... :flame: :food: :flame:

Blerofon
Wednesday 23/07/2003, 01:04
אני אישית אוהב היגיינה, לי עדיין לא ברור מה ההבדל בין חתול רחוב וחתול פחים, ולכן בשבילי הם אותו דבר, לא צריך להיות רופא בכדי להבין שמקור המחלות הוא בפח (מבחינה מדעית יותר הייתי אומר שמלאי החומר האורגני שאנו זורקים והסביבה הלחה והחשוכה נותת להמוני חיידקים להתפתח) אותם חתולים שאין להם ברירה אלא לחטט בפחים נושאים עליהם את החיידקים... לכן אני אישית נמנע מללטף או להאכיל (מסיבה שכולם מכירים שברגע שנותנים לה את האצבע היא רוצה את כל היד) את כל החתולים שאני רואה ברחוב כי אין לדעת מי מהם חיטט לפני שעה קלה בפח...
בנוגע לאמהות וגורים, לאחר שהגורים נולדים האמהות נורא מגוננות על הגורים ולא פעם אחת שהתקרבתי (במקרה) האמא קפצה עליי כמו משוגעת... לכן אם לי היו ילדים אפילו כשהאמא לא בסביבה, לא הייתי נותן להם להתקרב לגורים (להסתכל אולי).
בנוגע להאכלת גורים או חתולים שאני כן יודע שהם מבוייתים (שכנים או שהם אוכלים מהשכנים) תמיד אשמח להשאיר קערית מים, הבעיה שאמא שלי שונאת חתולים וכלבים... (נדפקתי...). וחוץ מזה אם להאכיל אז רחוק מהבית או מהמדרכה או מהכביש, זה לא נעים כשייש תריסר חתולים רצים במדרכה או בכביש... :)

street cat
Thursday 24/07/2003, 01:17
חה חה חה... אונסים?! עכשיו שמעתי הכל.. :lol:
לא משנה, אני אישית נגד האכלה ונגד סירוס ועיקור, החתול הוא חיית בר מטבעו ואני לא חושב שיש איזה שהיא הצדקה לצמצם את האוכלוסיה של בעל החיים המועיל, האסטטי והיפה הזה בצורה מלאכותית, אני אומר, בישלת דייסה? תאוכל אותה! ובקשר להאכלה, אני לא אוהב את הרעיון שטורף מושלם בצורה ביולוגית כמו החתול נאלץ להיות "הומלס". מקומו של כל חתול בית, רחוב או פח שמור לצידם של הטיגריס, הנמר והלביאה כטורף מעורר הערצה.

שלכם בהמון אהבה, מיסטוס.

"בישלת דייסה? תאכל אותה!"
קודם כל בני האדם בישלו את הדייסה אבל לצערינו לא הם משלמים את המחיר ואוכלים את הדייסה אלא החתולים המסכנים ברחוב שמידי יום ביומו נדרסים,מומתים,מתים ממחלות קשות ועוד..

הנקבות ברחוב נאנסות ע"י הזכרים בתקופת הייחום,חייה של הנקבה לא קלים [וכמובן גם לא של הזכר] אבל אם מעקרים אותן הן חיות בשלווה הרבה יותר גדולה.

נכון,החתולים הם חיות טרף שמקורם הוא חתול בר שצ למחייתו אבל חתולי הרחוב המבוייתים הם כבר לא בסוואנה ואין להם זברות לאכול,לכן חתול "הומלס" לא מקומו ברחוב.. חתולים בוייתו ע"י האדם ואז נזרקו לרחוב ואז האדם לא המשיך לדאוג לצרכיהם,לא דאג לריבוי הגבוה שלהם והמצב שנוצר הוא מה שאנחנו רואים כיום.
והכל בזכותה האדם! ז שאף אחד לא יגיד שזה "הטבע" והטבע צריך לעשות את שלו כי אנחנו כבר בזמנים מתקדמים שאפילו בגינה הציבורית אין טבע.

שמוליקיפוד
Saturday 27/09/2003, 10:22
אני מת על חתולים, במיוחד חתולי בית, פעם שגרתי בבית פרטי(בערך עד גיל 12) :

1. כל יום החתולים רצו סביבי ורצו אוכל, נתתי להם עם אבא שלי והם נכנסו הביתה.
2. כל היום חוץ מהאוכל ( אולי גם זה.... :brow: קראו תהמשך) הייתי משחק איתם ונותן להם אוכל והם כל היום היו איתי...והם אהבו נורא את אבא שלי ואותי
3. אמא שלי שנאה אותם , פעם אחת היא החליטה לעשות להם אמבטיה ( לקחה צינור מים והשפריצה עליהם) , ואז הם יומיים לא חזרו אליי והזהרנו אותה שלא תעשה את זה שוב , אחרי יומיים הם חזרו שוב לגינה והם היו מבוהלים ופחדו ממני, עד שהרגלנו אותם שוב......

4. עם הזמן הם הולידו גורים ונוצרה ממש משפחה שלמה בגינה שלנו!!!
5. איזה מקרה מצחיק שהיה לי עם החתול האהוב עליי מהמשפחה הזאת:
אני אכלתי ( הייתי בן 10) את האוכל שאני הכי אוהב שאמא שלי עשתה לי ( ספגטי...איך לא ) ואז הלכתי שניה לשירותים...... חזרתי ומה אני רואה??
את החתול שאני הכי אוהב על השולחן גמר לי את כל האוכל...הייתי בהלם, זרקתי לו עוד קצת אוכל בחוץ שילך וברחתי לחדר שלי :o :lol: זה היה מצחיקקקק....ואמא שלי עבדה במטבח ולא שמה לב איך החתול קפץ לשולחן ( שהיה גבוהה!!) ואכל את הכל ונשאר שם!!
אחחחח איזה ימים אלה היו, עכשיו החתול היחיד שאני רואה בגינה זה איזה חתול שחור אחד שמסתובב ויום אחד ראיתי אותו עם גורים
זה היה בית ישן כזה ועכשיו הוא נטוש והרוס , אבל עדיין גדלות שם דורות!! של חתולים, איך הייתי רוצה שהחתול האהוב עליי היה חי עכשיו...
( איך אני אוהב את הקטע הזה שאני יושב על הברכיים וכל החתולים הגדולים והקטנים משתפשפים בי ומלקקים ורוצים ליטוף....)

אני גידלתי הרבההההה חתולים(וחיות בכלל) בבית הזה
היו לי בעבר:
שתי כלבות רועה גרמני שהסתדרו איכשהו :hair:
תוכים ( והרבה פעמים החלפתי וקניתי כלוב חדש!!!)
שרקנים
ארנבות ( אויי חומי) :hair:
ושוב תוכים
ועכשיו לקטע המעניין:
חתולים!
היתה לנו חתולה בשם זולה, לבנה עם קצה זנב אפור ואזניים אפורות ואולי קצת ברגלים....מאיפה אני זוכר?
היתה מהממת והיה מזה סיפור איתה.....אלוהים הציל אותה....
אמא שלי באה לעשות כביסה ( במכונות כביסה הישנות האלה) ושפכה את הסל עם הבגדים ( שבמקרה זולה נכנסה לשם כי היא חשבה שזה הסלסלה שלה!!) אל תוך מכונת הכביסה, בדרך שהמכונה שוטפת אמא שלי שומעת יללות ולא מבינה מאיפה , פתאום היא קולטת שזה מהמכונת כביסה היא טסה פותחת אותה כל הבית מוצף בסבון והחתולה יצאה נראית ממש זומבית וזה מה שהיא אמרה : מיאווווו מיאוו4חכדגלצ
אז מהר טיפלנו בה..מסכנה......ומאז אמא שלי תמיד הופכת את הסל שזורקים לכביסה פעמיים!

היו לי אחרי תקופה מסויימת שלושה חתולות- בננה , אננס , ופלפל
בננה היתה גורה קטנה, אננס בינונית , פלפל היתה " סבתא"... הן היו חתולות בית וגם בחצר הם היו פינקנו אותם מה לא??
אלה החתולות היחידות שאמא שלי אהבה...(כולל זולה)כי הם היו חתולי בית

לא מזמן הייתי אצל חבר שלי (איזה שנה שנתיים) שעבר לבית פרטי רחוק ואייזה חתול אחד שגדל שם בגינה החליט להיות החתול בית שלהם, חתול מסוג לא מזוהה שנראה מעורב , ומזה חמוד...אבל יום אחד נעלם לו

ויש עוד הרבה....מצטער על האורך של ההודעה

Seabiscuit
Saturday 27/09/2003, 10:26
שמוליק.. יש לך עבר מלא בחתולים...
מעניין איך אתה זוכר הכל.. כל הכבוד!

שמוליקיפוד
Saturday 27/09/2003, 10:29
אני זוכר...תאמיני לי ...
ויש עוד מקרים אני מנסה להיזכר בעוד....

איך אני מקנא שאני עובר בחנות חיות ורואה חתולים פרסיים כאלה חמודים.... אבל לא תמיד כי הם בתוך תא רשת קטן !!!!! :flame:

shoonra
Saturday 27/09/2003, 10:56
לגבי ההפרדה בין חתולי רחוב לפחים וכו'
חברים, כל החתולים שאתם מכירים הם חתולי בית, לאחר שנים רבות של הכלאות והפרדה מהטבע , החתולים שאנו מכירים כמעט ולא מתאימים לחיים בלעדיים בטבע , חלקם הגדול ציידים גרועים למדי או בעלי אופי שממש לא מתאים לחיים התחרותיים שבטבע, או בעלי פרוות ומבנה גוף שלא מתאים לתנאי הסביבה שבא הם חיים.
החתולים שמגיעים לבגרות ברחוב הם אותם החתולים שמבחינה גנטית הכי מתאימים לחיים בסביבה הזו (לדוגמא בארץ קרה ישרדו ברחוב יותר חתולים בעלי פרווה עבה), כל שאר החתולים - ומדובר בהרבה מאוד - לא שורדים זמן רב ברחוב
נכון שכבר קרו מקרים שחתולים חזרו לחיים מלאים בטבע (כמו באוסטרליה), אבל מדובר בזן אחד ששרד את התנאים הקשים והסתגל במשך שנים רבות, ולא מדובר בחתול שחי ברחובות של בני האדם וכל מה שהוא מכיר כמקור מזון הוא פח אשפה או כמה אנשים טובים.

לגבי הגיינה --- רבותי, אתם לא חיים בחממה מבודדת, אם לא יהיו חתולים יהיו עכברים ונחשים . אני לא יודע מה לגביכם אבל אני מעדיף חתול שדואג לכסות את הצרכים שלו מאשר עכברים שמפיצים הרבה יותר מחלות וזה מוכח היסטורית. - זו הסיבה שבעבר החזיקו חתולים על כל ספינות המפרשים , הם חיסלו את העכברים ושאר המזיקים שיכלו להעביר מחלות למלחים בהפלגה הארוכה.

לגבי נאמנות -- רק שתדעו לכם שממחקרים פסיכולוגיים של חיות הוכח שחתול מתייחס לבעלים שלו כאל תחליף אם ואילו כלב מתייחס לבעלים שלו כראש הלהקה, זו הסיבה שכלב עושה כל מה שהבעלים שלו דורש ("לא כדאי להסתבך עם ראש הלהקה") , וזו הסיבה שלפעמים כלבים "מתחרפנים" ונושכים את הבעל בית שלהם ("אם אני אנצח את ראש הלהקה , אני אהפוך לראש הלהקה במקומו")
אני אישית מוקסם יותר מהעצמאות של החתול ומזה שהוא "לא שם" על אף אחד ויודע לתמרן טוב מאוד את "תחליף האם" שלו כדי שהוא יקבל בדיוק מה שהוא רוצה...

שמוליקיפוד
Saturday 27/09/2003, 11:01
חתולים אין מה לדבר ... חיה מדהימה
כל יום יומיים אני רואה את האיש הזקן שעובר ברחוב עם חתיכות בשר שהוא קונה מדי יום, ושיירה של חתולים אחריו , הוא מפזר להם את הבשר והם משתפשפים בו ואוכלים בלי לריב כלל.....מוכר לכם???

snake_n_fish
Saturday 27/09/2003, 11:24
אצלנו זה יותר אישה זקנה שמחלקת להם אוכל...
יש להם איזה 30 שניות לאכול עד שבאים כמה כלבים ומפזרים את ההפגנה :flame:
אגב...
שמתי השנייה הזאת בגלריה שלי, תמונות של שולה (הפיטבולית שלי) מזה חמודה....
גם תצטרכו לסבול קצת, כי יש שם תמונה שלי גם :hair: