צפה בגרסא המלאה : כללים להשתתפות בפורום ובקשה מכל המודרטורים - לפני שנה בדיוק-

עמירם ש.
Saturday 05/01/2002, 17:28
אני אמנם אורח בפורום הזה, אבל אני בכל-זאת נוטל לעצמי את הזכות להעיר בנושא, משום שהמודרטורים נרדמו. :wink:

עד לאחרונה היה הפורום מקצועי ומעניין, משום שהמשתתפים פעלו לרוב לפי כללים מסויימים שהיו אמנם בלתי כתובים אבל הובנו מאליהם. לאחרונה הצטרפו לצערי כמה משתתפים שאינם מבינים את הכללים, והפורום הפך מעצבן ובלתי נעים. כוונתי בעיקר לגלית ול"שלומית מגדלת דגים מתחילה", שהפכה כנראה אחר-כך ל"גופי" (או שבמקרה הצטרפו שתיים עם אותן תכונות...). אני מזכיר בכוונה את השמות, משום שזו אולי הדרך היחידה לטפל בנושא. ויש אגב עוד כמה, עם סימפטומים פחות חמורים.

בעקבות זאת אני מבקש להציע למנהלי הפורום שורה של כללים שכל המשתתפים חייבים לעמוד בהם:

1. לפרסם אך ורק הודעות שיש בהן עניין לכל הציבור. תרשו לי לתת הגדרה מדוייקת: הודעה שיש בה עניין לציבור היא הודעה שבעקבותיה קוראים מסויימים יידעו דברים שלא ידעו בעבר, או שאלה שבעקבותיה השואל (אם יענו לו) יידע דברים שלא ידע בעבר. "קנו לי אקווריום והכנסתי לתוכו שלושה גופים" זו לא הודעה שיש בה עניין לציבור.

2. לפרסם כל הודעה פעם אחת ופעם אחת בלבד, בפורום המתאים. אני לא מוכן לקרוא בשום פנים ואופן שלוש שאלות שונות על הרביית גורמים או שתי הודעות שונות על אותה חנות דגים.

3. לענות רק כשהתשובה נובעת מידע אמיתי ומקצועי. לשאול מותר להערכתי כל שאלה בלי שום מגבלה שהיא (למרות ששאלה דבילית זכאית לתשובה בהתאם!), אבל לפרסם ידיעות או תשובות מותר אך ורק למי שבטוח באמת ובתמים שהוא מבין בנושא, על סמך ניסיון אישי או מחקר איכותי. "אקווריום מתפוצץ משום שיש עליו אור שמש" מותר לומר רק למי שיש לו אקווריום שהתפוצץ בדיוק מהסיבה הזו, או ששמע ממקור מוסמך על מקרה כזה שקרה באמת.

4. לפרסם אך ורק תחת שם אחד ולא תחת שמות שונים ומתחלפים. מותר להחליף כינוי מפעם לפעם, אבל חובה להודיע "עד היום קראו לי קרפיון ומהיום אני מושט".

5. להימנע משגיאות כתיב. לקרוא שוב את ההודעה לפני שלוחצים על "שלח" ולתקן את השגיאות. התשובה שמישהו ענה פעם, "אני ממהר ולכן אינני מבצע הגהה על ההודעות שלי", אינה סבירה. אם אין לך זמן, מוטב שתשתוק. לא סביר לקרוא הודעות מסוג "כל הדגים שלי חול במחלה" ו"במחלה עברה מיום ליום" (אגב, מה זה אומר? שהיא היתה קיימת גם אתמול ועברה להיום?). לא סביר שמישהו יקרא לעצמו "גופי" באנגלית כאשר בשם האנגלי רק אות אחת מתוך חמש (!) נכונה. שעברית אינו שפת אמו - יסולח. מי שסובל מדיסלקציה - עדיף שיימנע מלכתוב בפורום, כשם שמי שמזייף עדיף שלא ישיר בציבור.

6. והחשוב ביותר: אני מצפה מהמודרטורים לכסח בלי שמץ של רחמנות כל הודעה שאינה עומדת בכללים. אם מישהו שגה פעם או פעמיים - ייענש על ידי הורדת ההודעות. מי ששוגה באופן קבוע - יש לסלק אותו מן הפורום ולאסור עליו את ההשתתפות. חד וחלק.

לכו לרגע לפורום של דיסקוס וראו עד לאן הוא מצליח להידרדר לעיתים בגלל שניים-שלושה משתתפים בעייתיים, למרות שגם הוא מושגח. אני במפורש לא רוצה שזה יקרה גם לפורום הנוכחי.

Saturday 05/01/2002, 18:22
לעמירם ש. שלום רב
שתי הערות קצרות לגבי הכללים שהצבת אתה עצמך:
1. הודעתך האחרונה (פורסמה ב5 לינואר 9:28) אינה עומדת בכלל מס. 1 שהצבת, רוצה לומר - לא הוסיפה לי ידע. ההודעה הנ"ל אינה עומדת גם בכלל מס. 2 שלך, שכן העלית את הנושא בעבר.

2. חברי הפורום הוותיקים והחדשים הם אנשים שונים ומגוונים וכיוון שכל אחד רשאי (והבנתי שגם מוזמן) להיות חבר בפורום, כל אחד רשאי להתבטא, לשאול ולענות לשאלות ברמת הידע שלו - הן מבחינת ידע בדגים והן מבחינת ידע בלשון.
להטיף להמנעות משגיאות כתיב זה נכון, אבל לומר למישהו עם דיסלקציה לא להשתתף בפורום זו חוצפה!
ידע מחקרי ונטול שגיאות כתיב תמצא, עמירם ש., רק בכתבי עת.

לסיום, עומד אני מאחוריך בנוגע לסינון הודעות או "לכסח" הודעות שאינן במקומן וכולי תקווה שגם ההודעה הנ"ל תזכה ליחס דומה.

עמירם ש.
Saturday 05/01/2002, 18:27
וכלל נוסף ששכחתי (גם אותו אמרתי בעבר): לכסח מיידית ובלי שום רחמנות כל הודעה אנונימית. מי שמתבייש או חושש, שיישאר בבית. (אם מישהו אינו מצליח מסיבות טכניות להכניס את שמו, שיוסיף את השם בגוף ההודעה כפי שכמה אכן עושים).

אנונימי יקר, האם אתה מוכן לחשוף את עצמך?

Saturday 05/01/2002, 18:36
עמירם היקר (ואני מאוד שמח על שהתקרבנו)
מדוע עלתה הטמפ., דגיך חולים?
כל עוד ההודעות האנונימיות הן ברירת המחדל בשליחת הודעות, אני חושב שמנהלי הפורום אינם בדעתך גם לגבי ה"כלל הנוסף"...

עמירם ש.
Saturday 05/01/2002, 18:48
חבל, משום שיש לי תשובה ספציפית ומדוייקת לכל אחת מן הנקודות שהעלית, אבל לא למשתתפים אנונימיים.

אולי רק בנושא האנונימיות עצמה, משום שזה הנושא היחיד בו זה לגיטימי שאחד מהצדדים יישאר אנונימי :cool: כל עוד העניין לא הוכרע:

צר לי מאוד שמנהלי הפורום אינם נוהגים כפי שמקובל בפורומים המכובדים בחו"ל. בפורומים אלה רק משתמשים רשומים יכולים להוסיף הודעות. את סיסמת הכניסה לפורום הם מקבלים לדואר האלקטרוני שמסרו, כך שלפחות הדואר האלקטרוני חייב להיות אמיתי. זה לא אומר שחייבים לומר "קוראים לי ככה-וככה, אני גר בכתובת זו-וזו, מספר הטלפון שלי הוא כזה, ולמי שמעוניין לפוצץ את צמיגי מכוניתי כשאינני בבית - אני נוהג במכונית כזו שמספרה כך-וכך". אבל השיטה של מניעת הודעות אנונימיות תורמת לדעתי במידה רבה לאיכות הדיון בפורום.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: עמירם ש. בתאריך 2002-01-05 10:49 ]</font>

Saturday 05/01/2002, 19:06
צר גם לי שלא נוהגים כמו בחו"ל לגבי דברים רבים.
לגבי תשובותיך (הספצפיות והמדוייקות) אתה חופשי לפרסמם או שלא לפרסמם. חברי ומנהלי הפורום יחליטו כיצד לנהוג.

עומרי ע
Saturday 05/01/2002, 23:46
מה זאת הדיקטטורה הזאת?
בדרך כלל אני לא מתערב בהודעות כאלה ואני גם לא מהמשתמשים שעונים על כל שאלה ומתערבים בכל נושא גם אם אין להם שמץ של מושג בו, אבל עמירם- מה שכתבת פה זאת דיקטטורה לשמה.
לסלק מישהו מהפורום בגלל שגיאות כתיב? להזכיר לך שמדובר פה בסך הכל בפורום דגים ולא בעיתון "ידיעות אחרונות" ואם בטעות מישהו מחליף סדר של אותיות/ משמיט אותיות וכו' לא צריך לערוף את ראשו.
אם לא בא לך לקרוא על רביית גורמים אל תקרא!
אם מישהו רוצה לכתוב שקנו לו אקווריום והוא שם בו 3 גופים זו זכותו המלאה גם אם זה לא מעניין אותך.
ואם מישהו רוצה לכתוב הודעה אנונימית זו זכותו, אף אחד לא חייב להיחשף באינטרנט!

עמירם ש.
Saturday 05/01/2002, 23:51
מה זה "אף אחד לא חייב להיחשף באינטרנט"? ממתי האינטרנט הוא דמוקרטיה? אתה כותב כאן בחסדו של מנהל שהחליט לתת לך לכתוב, והוא, ולא אתה, קובע את הכללים. הטענה שלי היא שהמנהל בפורום הספציפי הזה קבע כללים דמוקרטיים מדי והפורום לא מספיק דיקטטורי. הקטע הדמוקרטי היחיד באינטרנט הוא האפשרות שלך ליצור אתרים משל עצמך (כל עוד אתה פועל במסגרת החוק), לא כאשר אתה מתארח באתרים של אחרים.

Sunday 06/01/2002, 00:58
אכן צודק עמירם ש. שאתר כזה אינו חייב להיות דמוקרטי. אני מאמין, מאידך, שאתר זה נועד לטובת מגדלי הדגים באשר הם, אפילו הדיסלקטים והחדשים. אם מקימי הפורום רצו פורום מדעי בו מנפים (פ דגושה עמירם ש.) הודעות שאינן מוסיפות ידע (אפשר גם לשלב עמידה בקריטריונים ל PhD! - תוספת משמעותית לידע) יכולים היו להצהיר על כך. אם רצו פורום פשיסטי בו רק אנשים "נורמלים" יכתבו (אתה אומר בעצם לדיסלקטים לא להשתתף בשום פורום) יכולו לבקש גם את זה.
שוב, ברור שלחלק מחברי הפורום (האנונימי הזה נמנה עליהם) אין את הידע הנרחב בתחום שיש לך עמירם. ייתכן שיש להם מעלות אחרות...

fish in heaven
Sunday 06/01/2002, 00:59
קודם כל הרשה לי להגיב בתגובה שלך

בתאריך 2002-01-05 15:48, עמירם ש. כתב:
עומרי, לא אמרת מה אתה נותן להם לשתות ???

ההודעה הנ"ל נכתבה בפורום ציוד לאקווריום. האם למחוק :???:

אז ככה, עמירם אני מסכים איתך בהחלט שיש לשמור על הרוח המיקצועית בפורום זה, ואני מסכים איתך גם שיש לנסח כללים לפורום, ואני חושב שאפילו דגזאב או אלמינסטר העלו את היוזמה פעם, ואני אקבל בברכה (כל עוד כמובן היא תיעשה בפרטי, ולא בפורום !)

אבל בוא אני אתייחס לנקודות שלך אחת אחת -

1) בקשר להודעות עם עניין לציבור -
ההגדרה שלך הרבה יותר מדי חומרנית בשבילי, ע"ע ההודעה שלך למעלה, ע"ע ההודעה של טל על כך שיש לו נקודות לבנות באקווריום - שהיא חסרת עניין לציבור, כי את מי זה מעניין שיש לו נקודות לבנות ???? וזה נושא שכבר דשנו בו ?
אל תשכח שיש שלוש מטרות לפורום הזה
להעשיר את הידע של כל המשתתפים בפורום, ביו היודעים פחות ובין היודעים יותר
לעזור לבעלי אקווריומים (או שותפים/ות לשיגעון) להתגבר על הצרות שהם נתקלו בהם.
לעודד ולפתח קהילה - בעיקר ב"קשקשת ברשת", אך גם בהערות חביבות בפורומים אחרים. דבר שפותח פתח להודעות כגון - איזה "אקווריומים יש לכם", ו"קניתי שלוש גופים" - הודעה שמקריאת הנושא שלה אתה יכול להבין את רוח ההודעה ולהימנע ממנה אם אתה רוצה בכך.

ההגדרה שלך היא הרבה יותר מדי חומרנית, והופכת את הפורום לחסר משמעות - אני אחזור על הדוגמה של "מת לי דג, למה" זה לא הודעה שעל פניה מהווה עניין לציבור, לפי ההגדרה שלך.

2. מסכים, ברור, נמחקו הודעות בסיגנון של שולמית, ואני ממליץ בחום שאם מישהו מודע להודעות כאלו שבבקשה ישלח לי הודעה פרטית, אל תשכח שגם אנו המודרטורים בעלי חיים, ולא תמיד יש לנו 24 שעות ביממה.
אבל יש לזכור שאם מישהו אחד מפרסם הודעה על הרביית דיסקוסים ביום שלישי ומישהו אחר מפרסם הודעה באותו נושא כללי ביום חמישי, אבל עם פרטים שונים, כגון תנאי מים, ידע המגדל וכולי... זה לא תמיד הודעות מקבילות אלא מאוד דומות.
אבל שורה סופית הצפות לא ייתקבלו בפורום הזה

3. שוב מסכים, שוב בהשגות, קח אותי למשל, כל חיי הייתי בטוח שהעלאת טמפ' הורגת נק' לבנות, אתה הארת את עיניי לקח שזה לא נכון - זאת אומרת גם אני טועה - אז יכול להיות שחצי ממה שאני יודע הוא שקר ? אז הרי אסור לי לפרסם הודעות, בייחוד שחלק נרחב מהידע שלי נובע מהאינטרנט/ספרים! ידע שלא נרכש ע"י, האם צריך לדרוש מכל אדם שטוען טענה, גם לבצע ניסוי על מנת להוכיח את אמיתותה ?
שוב עמירם, אתה שם את האצבע על תחום רגיש, שאין בו שחור ולבן, אלא יש הרבה אפור באמצע, אני פשוט נוטה לכיוון אחד ואתה לכיוון אחר. אם מישהו כותב תשובה לא נכונה, אז בבקשה לתקן אותו! אני מקווה שרוב האנשים יידעו לקבל תיקונים ברוח טובה.
אל תשכח שמודרטור לא הופך אדם ליודע-כל שיכול לפסול הודעות של אדם אחר ולמחוק אותם, אינני מתיימר להיות מומחה בתחום, אני רק מתחזק את הפורום.

4. אכן רצוי, ומבקש מאנשים שעשו זאת נא להודיע, על כך, ברוח ידידותית, ולא מתוך חובה, הרי אם עד היום דיברתי עם דג זאב, אני רוצה לדעת אם מחר קוראים לו זאב טובע :razz: .
ואם מחליפים שם מסיבות אחרות לפחות להודיע למשגיחים.

5. אני לא מתיימר שהמשתמשים בפורום הזה יהיו יותר טובים מח"כים, וייעברו בחינה בלשון לפני קבלתם לפורום. ואני לא חושב שפורום צריך לפסול אנשים לפי כמות הידע שלהם בנושא כלשהוא. כל עוד ההודעות מנומסות ונאמרות בלא שימוש בדברי נאצה הן מתקבלות בברכה.
ד"א אם דיסלקט יכול להיות דוקטור - למה אסור לו להשתתף בפורום לדגים :???:

6. ברור ומובן, אבל ראייה שונה של תפקיד המשגיח לא זהה לאי-ביצועו, אם תשים לב, אני נמצא בפורום לפחות פעמיים ביום, גם בתקופות מבחנים.

אני לא אענה כרגע על הודעות ההמשך, מכיוון שאני עייף מנושא זה לעת-עתה

אבל הרשו לי להעיר הערה קטנה :grin:
בתחילה הפורום הזה היה קטן ואינטימי, ואנשים פחות מנוסים לא הכירו אותו, דבר שגרם לרמת הודעות שהיו מקצועיות ובנושאים מתקדמים יותר. מאז זרמו מים רבים בפילטר, ושמעו של הפורום הגיע גם למחוזות נידחים יותר דבר אשר גרם לכך שגם אנשים ירוקים בעסק הגיעו (וברוך הבא חם לכולכם), שמטבעם ידעו פחות (או שלא ידעו כלום) והנושאים שעסקו בהם היו פחות מקצועיים - דבר אשר גרם להעלאת מספר ההודעות מחד, ולהפיכת הפורום לפחות "מיקצועי" לפי דעתי בהתאם למטרות הפורום (שפורטו בסעיף 1) דבר זה מהווה שינוי חיובי - בלי דם חדש, סוף הפורום לכליה.

בקשר לאנונימוס בע"מ - עוד לא ראיתי הוכחה לניצול לרעה של מעמד זה - לפחות לא בצורה מסיבית, גם הודעה של אנונימי כאן איננה ניצול לרעה. IMHO, וחוץ מאשר במקרים נדירים כגון דיון על חנויות מומלצות או אינטרסים מיסחריים אחרים, זיהוי משתמש הוא לא חובה.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2002-01-05 17:10 ]</font>

ברקודה
Sunday 06/01/2002, 01:47
אינני חושב שהעובדה שבחרנו לצנזר את דבריך מגוכחת דובב. אתה מוזמן לשנות את הודעתך להודעה רלוונטית לדיון ולהשתדל להתנסח בצורה מעט יותר נעימה.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: דג זאב 1 בתאריך 2002-01-05 20:54 ]</font>

גיא
Sunday 06/01/2002, 02:34
דעתי האישית היא שבמקום להיות קיצוני בכיוון זה או אחר ניתן פשוט לפתוח קטגוריה חדשה, למתחילים שם יתאפשר לחברים בעלי יותר נסיון לתרום למבקשים ואף לאפשר התלהבות כזו או אחרת (למרות שאני חושב שהיא בקלות יכולה לתקוף גם מישהו המתעסק בנושא זמן רב).
ד"א הנאמר לעיל אינו בגדר הצדקה לעמירם.

עומרי ע
Sunday 06/01/2002, 04:16
אני מגיב קצת באיחור אבל בכל זאת:
עמירם-
לא אמרתי שהפורום צריך להיות דמוקרטי לגמרי וידוע לי שאת הכללים קובעים מנהלי הפורום, אבל מה שצעת (לדעתי לפחות) זה דיקטטורי מדי ולטעמי רק ירחיק משתמשים מהפורום.
אם יושלט משטר דיקטטורי בפורום לפי הכללים שאתה הצעת, תוך זמן קצר לא יישארו פה הרבה אנשים (אולי זה בעצם מה שרצית לא? הרי במקרה כזה הרמה תהיה "מקצועית"), כי אם אנשים חדשים שמצטרפים לפורום, בהתלהבות של האקווריום החדש, וכותבים הודעות לא "מקצועיות" יימחקו ישר (לפי כלל 1) איזה רצון יהיה להם להמשיך לכתוב כאן?

הודעות שכם צריך למחוק אלה הודעות שמשמיצות את אחד המשתמשים, הצפות וכו'.
אבל לא למחוק הודעות בגלל "חוסר עניין לציבור".

(אגב- הגבתי לתגובתך הצינית בהודעה על המזון).

עמירם ש.
Sunday 06/01/2002, 04:18
ראשית, אני מצטרף בשמחה רבה להצעתו של גיא. גם בכל הפורומים בחו"ל וגם בעיתונים שאני קורא יש מדורים למתחילים. ב-Aquarium Fish, למשל, יש מדור בשם FishKids בו ילדים שואלים שאלות המתאימות לגילם ומקבלים תשובות ענייניות ורציניות.

שנית, אני רוצה להבהיר שוב את עניין העניין לציבור, כי נדמה לי שדניאל לפחות לא שם לב לנקודה אחת בהגדרה שלי. עניין לציבור זה לא רק כאשר הציבור לומד דברים שלא ידע בעבר, אלא גם כאשר השואל לומד מהתשובות דברים שלא ידע בעבר. לכן השאלה "איך מטפלים בנקודות לבנות" בהחלט עומדת בקריטריון, גם אם ענו עליה בעבר מיליון פעם. אגב, גם כאשר התייחסתי ל"הצפות", אין לי שום בעייה עם נושא שכבר עלה בעבר ועולה שוב ושוב - הבעייה שלי היא רק כאשר אותו אדם מעלה אותו נושא בכמה עצים במקביל כדי למשוך תשומת לב.

גם בעניין הדרישה לפרסם רק תשובות הנובעות מידע אמיתי ומקצועי - אנא שימו לב לניסוח המדוייק שלי: "... למי שבטוח באמת ובתמים שהוא מבין בנושא". אני לא דורש אמת מוחלטת, משום שאין כזו (ראו את הדיון בהפסקת צהריים בתאורה). אני כן דורש הכרה פנימית סובייקטיבית של המשיב שהוא מאמין בתשובתו על-סמך ניסיון ו/או ידע. מחקר בספרים ו/או באינטרנט הוא רלוונטי ומדוייק לא פחות - לפעמים יותר - מידע אישי. מה שאני לא רוצה להיתקל בו עוד פעם הוא "אנטיביוטיקה נגד אצות". פעמיים הספיק לי.

לעניין השגיאות בעברית, אני חוזר ואומר שאני מצפה ממי שאינו יכול להתבטא שלא יעשה זאת, מתוך כבוד לאחרים, כשם שאינני מעוניין כרגע לשדר דיסק שירים שלי ברדיו.

השורה התחתונה: נראה לי שבעלי הפורום - ולא אני! - אכן צריכים לנסח שורה של כללים, אולי על סמך ההצעה שהעליתי ואולי לא, כדי שיהיו קריטריונים ברורים מתי מוחקים הודעות בלתי הולמות.

קובי
Sunday 06/01/2002, 05:29
לדעתי עמירם הביע את דעתו, ולדעתי זה רלוונטי לשמוע אותה. אף אחד לא חייב להסכים איתו, אבל אין סיבה לשלול ממנו את האפשרות לאמר את דברו (דמוקרטים, לפחות קצת!).

לגבי ניסוח שורה של כללים - אני סבור שזה נושא מסורבל מדיי מהסיבה הפשוטה שלכל כלל יש יוצאים מן הכלל, ולדעתי לא אני ולא המודרייטורים האחרים מסוגלים להתחיל לתקן תקנות ארוכות בסגנון כלל מספר אחד, סעיף קטן 3, תת סעיף ג.

זה מסורבל וזה למעשה דיי הורס את העקרון שעליו מושתת הפורום שלנו - הקמת קהילת מגדלי דגים ישראלית. כשאנחנו מציבים את העיקרון הזה בראש מעיינינו אנו מגלים סובלנות והבנה לדברים שאנשים אומרים - גם אם הם מביעים את דעתם (שלא חייבת להיות דעת הרוב על מנת להשמע) וגם אם אינם מתנסחים היטב בעברית - בתנאי שדעתם לא תפגע בזולת.

אני מניח שכולכם שמים לב לבעייה של קביעת כללים - בעודי מנסח את דבריי אני נזכר במספר פעמים שבהם אפילו אני עברתי על עקרון הסובלנות ואי הפגיעה בזולת. מצטער חבר'ה - זה בלתי ניתן לשליטה (אף אחד לא סקלאר. נו - דג מלאך, הומור של מגדלי דגים).

מה כן ? אנחנו כן מבחינים בצד הדיקטטורי מעט באובר מודרייטינג שהפורום הזה כן דוגל בו:
הצפות, התבטאויות לא ראויות, הודעה שמופיעה שוב ושוב תוך התעלמות מתגובות שניתנו לה והודעות קנטרניות ימחקו.

אני בהחלט בעד לפתוח פורום למתחילים ולצעירים, בדומה ל FishKidz שאותו עמירם כבר הזכיר.

מזל דגים
Sunday 06/01/2002, 05:35
מישהו יכול להסביר לי למה צריך את כל העץ הזה
יש לזה טעם של מסטיק לעוס......די כבר עם הפלספנות הזו!!!!

קובי
Sunday 06/01/2002, 05:48
מזל דגים - תודה על ההערה (שאיננה במקומה כלל וכלל).

למי שטוען ש"פורום דגים נועד אך ורק לשיחות על דגים" קיים החלק הרטוב יותר של מערכת הפורומים הזאת - אני סבור שהחל מ"פורום הדגים" וכלה ב"ציוד לאקווריומים".

לא מוצא חן בעיניך שאנשים מביעים את דעתם על אנשים אחרים ? אני בטוח שתמצא שהדיונים *שם* מקצועיים לגמרי.

בחלק היבש של מערכת הפורומים יש פינה לשיחות "חולין" ולגיבוש חברה אנושית "חמה" שתהפוך ברבות הימים לקהילה אמיתית.

fish in heaven
Sunday 06/01/2002, 13:51
זמני קצר, אז התייחסות קצרה -

פורום FISHKIDS/מתחילים - שני פורמטים אפשריים -
1) פורום חופשי לכול, לפי דעתי קצת פחות טוב.מהאופציה השנייה
2) לקחת הודעות נבחרות בכל נושא ולהקים בעצם FAQ לגידול דגים - נושאים כמו
כמות דגים
מחזור חנקן
נקודות לבנות
שבכל נושא יתנדב מישהו להסביר את הנושא, ואז אם יש שאלות הן יהיו בעץ הספיצפי...

מה דעתכם ?

גיא
Sunday 06/01/2002, 16:34
הצעה מס' 2 נשמעת יותר טוב אבל למה לא לאפשר את שתי ההצעות. FAQ ימנע מהרבה אנשים להעלות את אותם הנושאים ואף יאפשר להפנות אנשים אל התשובות גם אם אינם שלך. הצעה מס' 1 תאפשר גם למתלהבים לספר לנו שהם קנו 3 גופים...

קובי כהן
Monday 07/01/2002, 03:18
לעמירם ש. הנחמד ומסביר פנים לכל אורח בפורום:
תראה אני עוקב אחריך עוד מדג 2000 וכל מה שיש לי לומר לך שאתה פשוט מצליח להגעיל אותי בכל פעם מחדש.
מה זאת ההתנשאות הזאת והשתלטות הזאת על הפורום.
מי אתה שתקבע? ומי שם אותך לעריץ של הפורום? יש אנשים שאינם מוכשרים בכתיבת הודעה או קטע מסיבי כמוך ,אז אין שום סיבה בעולם שתפגע בהם ותתנהג כ"ישראלי המכוער ".
ישנם גם אנשים שבשבילם לומר כי יש להם" 3 גופים" נותן להם אושר או סיפוק
ואם זה מפריע לך ("עריץ שלי ") אז פשוט תתעלם או אל תקרא את ההודעה .
ובכלל אמץ את הנחמדות והסבר פניך למתלמד או למתקשה , יש לך כמה חברים בפורום אשר אתה יכול ללמוד מהם אדיבות מהי, ראה את דניאל ר , דג זאב , תומר אופיר ושאר חבריך הנחמדים לפורום.

הצעתי לך : תיזום איתם מפגשים מרובים יותר ואולי אלך רוחם ישפיע גם עליך , כי למרות הכל עדיין לא ייאשתי ממך ונשארה לי מעט תקווה כי ביום מהימים תלמד כיצד מדברים .

בברכה

קובי

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: קובי כהן בתאריך 2002-01-06 19:19 ]</font>

עמירם ש.
Monday 07/01/2002, 06:17
קובי,

חבל שלא קראת את ההודעה שלי בעיון לפני שהגבת. אין לי שום בעייה עם שאלות של מתלמד או מתקשה. עניתי על הרבה שאלות מסוג זה בעצמי. לעומת זאת יש לי בעייה עם משתתפים החושבים שהם מרכז העולם ושואלים אותה שאלה שלוש פעמים בחמש דקות עם שמונה סימני קריאה, או עם משתתפים המנסים להפגין "ידע" ועונים תשובות בלתי נכונות המבוססות על קריאה חלקית וחוסר הבנה של מה שהספיקו לקרוא, או עם מי שמספר סיפורים שאין בהם תועלת. ואתה יודע מה? יש לי גם בעייה עם מי שמגיב בלי לקרוא את מה שאמרו לפניו. זכותי לבקש ממנהלי הפורום להוביל אותו לכיוון שאני מעוניין בו, כשם שזכותך לבקש מהם את ההיפך, והם יחליטו.

בקשר לאדיבות, קשוט עצמך ואחר-כך קשוט אחרים.

גלעד
Monday 07/01/2002, 09:40
[quote]
בתאריך 2002-01-05 09:28, עמירם ש. כתב:
"
מי שסובל מדיסלקציה - עדיף שיימנע מלכתוב בפורום, כשם שמי שמזייף עדיף שלא ישיר בציבור.
"

אני חושב שהנ"ל מעליב ופוגע בציבור שלם!
במקומך הייתי מתנצל, במקום המודרייטור הייתי "מכסח ומוריד" את ההודעה הזאת.

קובי
Monday 07/01/2002, 15:23
גלעד - עמירם הציע את הצעתו. היא לא מחייבת אף אחד, ולא ניישם את כל מה שהוא כתב, אבל את הדברים הרלוונטיים לקחנו בחשבון.

(אין צורך להוסיף ולציין מה דעתי האישית על אוכלוסיות רגישות ועל ההתחשבות בהן. במאמר מוסגר הייתי אומר שהצעה כמו לא לאפשר לדיסלקטים לכתוב בפורום תישאר בגדר הצעה עוד זמן רב מאד).

קובי
Monday 07/01/2002, 15:28
לגיא ולדניאל - כל הכבוד על הרעיון המקורי. אני מקווה שנוכל ליצור פורום ייעודי למתחילים ובכך לענות לדרישות הרלוונטיות כל כך ללמוד ולהכיר את התחום הזה לעומק. אני מקווה שכל מתחיל יעשה את הדרך הזאת מפורום המתחילים אל פורום הדגים ולשאר מערכת הפורומים.

לדעתי מוטב למנות מישהו מה"משמרת הצעירה" בתר מודרייטור לפורום כזה. אבל צריך לבחור מישהו שיש לו ראש טוב וגם ידע מקיף בגידול דגים.

fish in heaven
Monday 07/01/2002, 22:17
בתאריך 2002-01-07 07:28, דג זאב 1 כתב:
לדעתי מוטב למנות מישהו מה"משמרת הצעירה" בתר מודרייטור לפורום כזה. אבל צריך לבחור מישהו שיש לו ראש טוב וגם ידע מקיף בגידול דגים.

משמרת צעירה ? זה אומר שאני זקן :hair: ?
בכל מקרה אכן לפורום שכזה נצטרך מישהו שיהיה אחראי אליו - חוץ אם אחד המשגיחים הקיימים יהיה מוכן לקחת את היוזמה :???: אני יודע שלי אין זמן. ברגע שיקום אדם כזה הפורום גם יקום.

בקשר לדיסלקטיות - אני בהחלט חושב שהייתה כאן חריגה מגבול הטעם הטוב - אדם אשר מוגבל ע"י הגנים שלו לעשות מעשה אין להאשים אותו בכך. הייתי אומר שהתנצלות IS IN ORDER.

גם ניסוח כללים לפורום יהיה פעולה חכמה - אולי נעשה זאת במפגש פורום הבא - דבר זה יבהיר את מטרות הפורום, וכך יידעו מה מקובל ומה לא. כמובן שהדבר יעשה ע"י המשגיחים.

קובי
Monday 07/01/2002, 22:28
כן - יש לנו כמה מגדלי דגים צעירים ובעלי אמביציה בפורום. אני מתכוון למישהו מגיל 16 - 14 בערך. ודניאל, ידידי המקריח. אתה אכן זקן.

עומרי ע
Monday 07/01/2002, 22:36
אני מוכן לתפוס פיקוד על הפורום החדש.

fish in heaven
Monday 07/01/2002, 22:43
רק הערה, מועמדים לשלוח הודעות פרטיות למשגיחים - לא נפתח דיונים ציבוריים על מי כן ומי לא.

עמירם ש.
Tuesday 08/01/2002, 01:08
הכוונה שלי לא היתה לפגוע בדיסלקטים ואם מישהו נפגע אני מתנצל, אבל אני עומד באופן מלא על דעתי בנושא ואינני מתכוון לשנות אותה. אדם חייב להיות מודע למגבלותיו ולנסות לטפל בהן. מי שאינו יכול ללכת משתמש בכיסא גלגלים. מי שאינו יכול לראות היטב מרכיב משקפיים. אם מישהו מודע לכך שאינו יודע לכתוב (מסיבות רפואיות, אני ער לכך) ואינו דואג להשתמש בכלים המתאימים כדי לטפל בבעייה - אני מתכוון לתוכנה לבדיקת איות, או לחבר שיעבור על ההודעה ויתקן אותה, או לכל שיטה אחרת - הרי שהוא מפגין זילזול באחרים ומוטב לו שלא ינסה. כמובן שאדם דיסלקטי שדאג לכפר על כך והמוגבלות שלו אינה מורגשת, יבורך.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: עמירם ש. בתאריך 2002-01-07 17:21 ]</font>

קובי
Tuesday 08/01/2002, 01:34
עמירם - אני חולק עליך. לדעתי הדעה הזו קיצונית וראוייה לגנאי, שיצאה מכל פרופורציה. אנחנו מדברים בסה"כ על שגיאות כתיב, לא על התראת פיגועים.

עמירם ש.
Tuesday 08/01/2002, 03:59
בואו נעצור את הויכוח כאן, כי לא נצליח לשכנע זה את זה. אתם תמשיכו לומר שפגיעה בבעלי מוגבלות ראוייה לכל גינוי, ואני אמשיך לומר שבעל מוגבלות שאינו משקיע מאמצים לכסות על מגבלותיו ראוי לכל גינוי. לדעתכם מדובר בכבוד שאני צריך לרכוש לבעלי מוגבלות, לדעתי מדובר בכבוד שבעלי מוגבלות צריכים לרכוש לחברה. אז כאמור לא אני ולא אתם לא נזוז מדעתנו, וחבל על ניסיונות השיכנוע.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: עמירם ש. בתאריך 2002-01-07 20:01 ]</font>

fish in heaven
Tuesday 08/01/2002, 06:07
ובתור משגיח אני אכן מפסיק את הדיון הנ"ל של היחס של החברה לבעלי מוגבלויות. מי שרוצה לשכנע מישהו אחר שיעשה זאת בפרטי, הדיונים האלה מקומם אינם בפורום.
כמו כן הפורום מגנה אפלייה על רקע כלשהו, כולל דיסלקציה ועין ימין מעפעפת.
הודעות בהמשך הנושא - שדנות על מוגבלויות, גם בתגובה להודעה שלי, יימחקו.

הסניק סקין
Tuesday 08/01/2002, 06:49
ככל שהויכוח התארך הוא הפך להיות מגעיל יותר ויותר ברוך שפטרנו ..............

elminister
Tuesday 08/01/2002, 21:22
מה קורה כאן??
אני לא נמצא כמה ימים וכבר אומרים שכל המודריטורים נרדמו....
כמה התיחסויות קצרות:
1)מסכים לפתיחת פורום "FISHKIDZ"
2)עמירם-אנה השתדל להיות הרבה הרבה יותר מסביר פנים..אין לנו מושג מי הם הפנים שמאחורי המקלדת ,ולכן האדם היושב יכול להשתייך לכל גיל,דת,גזע,ומין...
הערתך על דיסלקטים חצי-נכונה..ולמי שיש בעיה אנה שיידע אותנו או ישתמש בתוכנה המתאימה (ויש הרבה כאלה).
אגף טכני- יש אפשרות לשלב איזה SNAP IN של SPELLER בפורום?
כתיבה בשגיאות כתיב (ואני לא מדבר על אות אחת שברחה, אלה על שגיאות חוזרות) לא יתקבלו בפורום מקצועי. זה לפי דעתי מה שעמירם ניסה לומר (אבל לא יצא לא POLITICLY CORRECT ).
3)המנהלים האחרים-אנה צרו איתי קשר ונחליט על איזה "אמנה" אשר תהיה מקובלת על כולנו, ונפרט בה "מקרים- ותגובות". לרוב הארועים שיכולים להתרחש בפורום.
4)אני מאוד אוהב את הפורום, הגעתי אליו בצורה חופשית לחלוטין,ישנם הודעות שאני "מרפרף" עליהם וכאלה שאיני קורא כלל, אולם בכל זאת כדאי שרוב האנשים ירגעו קצת לפני שהם קוטלים אנשים אחרים (והדיון הזה כבר היה ואני לא יכנס אליו יותר).
אני בכל מקרה מתכוון לקדם להלל ולשבח משתמשים חדשים בד בבד על ידי כיסוחים נמרצים של הודעות אשר מקומן,לשונן,וניסוחן לא מתאים לרוח הפורום (הלא דמוקרטית). ואני בטוח שהמנהלים האחרים מסכימים איתי...

הייתי יכול לעשות זאת לבד אולם אני מבקש מדניאל לנעול את הדיון...
ELMINISTER

קובי
Tuesday 08/01/2002, 21:37
דברים כדורבנות כפיר.

elminister
Tuesday 07/01/2003, 16:29
שנה אחורה...
העץ הזה נכתב בדיוק לפני שנה,
איפה הימים שעמירם היה כאן?!
כפי שאתם רואים הדיונים עדיין רלוונטים להיום...
ודנים בגיבוש העקרונות של הפורום,
עצם העובדה שאנחנו עוד כאן, בגידול עצום, נראה שבכל זאת ,
השכלנו לעשות דברים נכון...

היום לפני שנה...
ELMINISTER..והנוסטלגיה...

עומרי ע
Tuesday 07/01/2003, 18:53
וואי כפיר איזה קטע..
התחלתי לעבור על הדף האחרון של העץ, אני רואה את התאריך של היום (7 בינואר), אני רואה שנכתבו הרבה הודעות פתאום אני מגלה שיש גם הודעה שלי מהיום, ובעצם רק עכשיו פיניתי לעצמי זמן למחשב היום.
חשבתי כבר מי פרץ לי לחשבון, ואז גיליתי שזה עץ נוסטלגי..
איזה טמבל אני.. :oops:

מנטה ריי
Tuesday 07/01/2003, 20:23
יוחזר עמירם לאלתר.......

חבל שאדם מקצועי כמוהו נפקד מפורום זה,
למדתי ממנו הרבה.

עומרי ע
Tuesday 07/01/2003, 21:35
תקן את ההודעה שלך ל- "יחזור עמירם" ולא "יוחזר", אל תשכח שעמירם עזב את הפורום מרצונו בשל חילוקי דעות עם הנהלת הפורום, אף אחד לא סילק אותו מכאן.

elminister
Tuesday 07/01/2003, 22:53
נוסטלגיה במיטבה...,
עמירם עזב מרצונו לאחר שהנהלת הפורום לא ענתה ל"אולטימטום" שהוא הציג,
מעיניין מה שלומו,
ללא ספק אחד המקצוענים...

ממש "היום לפני שנה"

shaykatzir
Wednesday 08/01/2003, 02:41
עמירם,

אם אתה אותו עמירם הוותיק שהיה פעם מודרטור (או משתמש פעיל- כבר אינני זוכר) בפורום דג וקראתי בשקיקה את הפוסטים הכנים, העניניים והמצויינים שלו, אז אע"פ שהפוסט הזה לא ממש עונה על הכללים שלך, אני חיב לאמר לך שהייתי מאד מאד מאד שמח אם הייתה מבקר ומתבטא כמה שיותר בפורום שלנו.

מנטה ריי
Thursday 09/01/2003, 18:21
מצטרף לפנייה של שי.

elminister
Thursday 09/01/2003, 20:10
כנ"ל,
אולם אין קול ואין עונה מעמירם

shaykatzir
Friday 10/01/2003, 00:16
אולי הוא כמו גבעת חלפון

PyroMan
Friday 23/01/2004, 10:33
אולי הוא אחד המקצוענים , אבל בתור בנאדם לא הייתי נותן לו הרבה קרדיט . לקרוא לבנאדם דיסלקט "בעל מוגבלות" (ומדובר באחוזים גדולים מהאוכלוסיה) זה כמו לקרוא למישהו שקצת צולע - נכה .

יוחזר עמירם לאלתר , לאחר שיעבור סדרת חינוך באיך להיות בנאדם . קודם תהיה בנאדם אח"כ תטיף לאחרים .הייתי שולל ממנו את הרישיון לאחזקת אקווריום בבית :wink:

טוביה ג.
Friday 23/01/2004, 11:47
עמירם ש.

ברוך שובך

טוביה ג.

elminister
Friday 23/01/2004, 11:48
העץ הזה הוא באמת עץ מאוד הסטורי עוד בימים שהקהילה הגודלה שיש לנו כאן הייתה רק בהתהוות,

היום אנו ניראים אחרת לגמרי מבחינת נפחים, תעבורה , אנשים באים הולכים חוזרים,

גם הדעות והפולמוסים..

sophiea.
Friday 23/01/2004, 12:39
כפיר אתה בהחלט צודק....היום אנו ניראים אחרת לגמרי מבחינת נפחים, תעבורה , אנשים באים הולכים חוזרים,

גם הדעות והפולמוסים..

בתקופה ההיא וברוח הדברים של עץ זה....בהחלט היתה יותר מקצועיות (והיום בהחלט אין פחות מזה, אף יותר)...ופחות אישיות ואנושיות בפורום הנ"ל....אחת הסיבות מדוע אני בכל אופן לא ההיתי חברה כאן בפורום זה...

ואני בין הראשונים שיברכו על שינוי מהותי זה.....אמנם חשובה מקצועיות, כפי שנאמר באחת ההודעות העליונות...אך הרבה יותר האנושיות.....

והיום אני בהחלט שמחה שהודעה כמו שפתחה עץ זה בזמנו...סיכוייה אינם רבים היום...

בינינו ישנם ילדים שיודעים יותר ...מנסיון פכחות והתבוננות....מאשר הרבה מבין המבוגרים המתחילים בתחביב זה.....אין גיל לידע...

אחיתופל
Friday 23/01/2004, 12:57
למי שלא יודע,
לעמירם כבר מזמן אין דגים.הייתה לו תמותה רצינית ומתמשכת של דגים שגם בעלי מקצוע לא מצאו פיתרון גם לאחר שינוי ציוד טוטאלי כולל הקמה מחדש עם ציוד חדש ושינוי מיקום בבית.
מה לעשות.... אולי מישהו התעצבן ועשה לו עין...
חבל

elminister
Friday 23/01/2004, 13:42
כפיר אתה בהחלט צודק....היום אנו ניראים אחרת לגמרי מבחינת נפחים, תעבורה , אנשים באים הולכים חוזרים,

גם הדעות והפולמוסים..

בתקופה ההיא וברוח הדברים של עץ זה....בהחלט היתה יותר מקצועיות (והיום בהחלט אין פחות מזה, אף יותר)...ופחות אישיות ואנושיות בפורום הנ"ל....אחת הסיבות מדוע אני בכל אופן לא ההיתי חברה כאן בפורום זה...

ואני בין הראשונים שיברכו על שינוי מהותי זה.....אמנם חשובה מקצועיות, כפי שנאמר באחת ההודעות העליונות...אך הרבה יותר האנושיות.....

והיום אני בהחלט שמחה שהודעה כמו שפתחה עץ זה בזמנו...סיכוייה אינם רבים היום...

בינינו ישנם ילדים שיודעים יותר ...מנסיון פכחות והתבוננות....מאשר הרבה מבין המבוגרים המתחילים בתחביב זה.....אין גיל לידע...

הפורום נותן דגש חשוב מאוד על שתי המטרות שציינת, אקדים ואומר כי אני מייצג קודם כל את דעתי שלי,
אחד הדברים הראשוניים שהיו בבסיס הקמת הפורום הזה היה הרצון ליצור קהילה מקצועית בענף
תמיד נתנו דגש במקצועיות לתכנים, לתשובות ולאנשים שהמרכיבים את הפורום
לקהילה נתנו דגש במפגשים, טיולים, כנסים הרצאות וכד',

בעבר התדמית שלנו היתה מאוד קשוחה, היות ולא התפשרנו על סדר בדיונים, נושאים מסודרים, ועצים מקצועיים,
בד בבד התחלנו לטפח את הקהילה, היום אני יכול לאמר כי הרמה רק עלתה, אני רואה דיונים בפורום צמחיה ובפורומים המלוחים שאני צריך לקרוא במשך שעה ארוכה בכדי להבין בכלל את רמת ההודעות,
גם הקהילה גדלה בקצב משביע רצון, נוצרו כאן לא מעט חברויות, הרבה קשרים אמיצים נוצרו בין החברים, ואני חושב שזה מאוד חשוב, יש מאחורי כל מקלדת כאן, אדם בשר ודם,
חשוב מאוד לשמור את האנושיות שלנו ואת הצביון החם והאוהב של הקהילה,
מטרת הפורום בהחלט לא היתה הקמת פורום אקדמאי פלצני, אלה לתת לחברי הקהילה במה להשמיע את רחשי ליבם , השאלות , התשובות, וקידום יחסי הקהילה בצורה הכי חמה

אנו רואים כאן עין בעין

מיסטוס
Friday 23/01/2004, 16:59
רק רציתי לומר שלדעתי "פורום הדגים הישראלי" הוא האתר האולטימטיבי ללימוד ולאהבת אקווריומים כמו גם בני אדם. לא "האתר הטוב ביותר" כי מכאן משתמעת השוואה לאתרים אחרים. לדעתי הוא האתר הכי טוב שיכול להיות. נקודה. למדתי פה כל כך הרבה. צחקתי פה כל כך הרבה. יש לי היום את האקווריום שלי קרוב לשנה אם לא יותר ואני רוצה לומר שלא הייתי מצליח להמשיך להחזיק אותו ואותי בריאים (נפשית כמו גם פיזית... חחח... ) ללא תמיכתם של חברי הפורום ודאגתם. אז רק שני משפטים לסיום.
אחד בקשר לכל הסיפור עם עמירם:
"אין הביישן למד ואין הקפדן מלמד".
והשני מופנה למנהלי האתר:
"אל תנסה לתקן מה שלא שבור."
פורום הדגים הישראלי היה לי ולדגי שלי בית קרוב לשנה ואני גאה בכך. מה לא עברנו ביחד? אסונות, הפתעות, החכמה והרבה הרבה אהבה ויופי. אז רק רציתי לומר:
תודה. על הכל.

שלכם, ליאור בן משה (a.k.a. "מיסטוס" )

PyroMan
Friday 23/01/2004, 17:39
מצטרף לברכתו של מיסטוס , ממש הוציא לי את המילים מהפה ! :up: :up: :up:

:wink:

elminister
Saturday 24/01/2004, 00:12
תודה על הפירגון,
הפורום הוא של החובבים, והרבה מהם מוצאים כאן בית חם, מקצועי, מחבק ומקצועי
המנהלים רק שומרים שהכל יהיה פ'סדר...
מי שבאמת עושה את הפורום (כל פורום) הוא הגולשים והחברים,