צפה בגרסא המלאה : בעיות עם החתול - צריכה עזרה..

cckuki
Thursday 19/12/2002, 18:22
יש לי חתול פרסי בן שנתיים מסורס
אמא שלי קנתה לפני כמה חודשים ספה חדשה מעור, משהו יקר פחד. ולאחרונה החתול החליט
לשרוט אותה. אמא שלי הודיעה שאם זה ימשיך החתול לא יכול להשאר בבית.
מה עושים?
מקום חילופי לחידוד כבר עשינו לו - והוא משתמש בו !!
לכסות את הספות ניסינו כשהספות היו חדשות, וזה אכן נראה עובד לכמה חודשים
אבל לאחרונה זה חזר.
אני מוכנה לנסות את השיטה עם נייר הדבק על הספות, אבל אמא שלי לא תחייה עם ספות מכוסות לנצח.
ואחרי שנוריד את הכיסוי מה ימנע ממנו לחזור? יקח לו יום לגלות שהספה חזרה..
חשבתי לגזור לו את הציפורניים בעצמי (הוא חתול נוח ונותן לעשות לו הכל)
אבל אז כשלא יהיו לו ציפורניים זה לא יהפוך אותו לאובססיבי לחידוד ציפורניים והוא ינסה את זה בכל מקום?
אני צריכה רעיונות דחוף לפני שהחתול נבעט לרחוב

גיא
Friday 20/12/2002, 11:25
קודם כל, חבל שספה חשובה יותר מחתול אבל אני מניח שמותר למתוח גבולות... חבל שמשמעות הדבר היא לפעמים ממש עוול.

קונסטרוקטיבית, לגזור את הציפורנים לא יעזור ואפילו עלול לפגוע בחתול אם תבצעי זאת לא כמו שצריך. (ובבקשה, אל תעקרו לו אותן). ישנן מספר שיטות לחיסול מנהגים "פוגעים" של חתולים:
אקדח מים הוא אחד מהם, הרעיון: חתולים לא אוהבים מים. הביצוע: צריך לדאוג שהחתול לא יבין מהיכן זרם המים מגיע (שכן אחרת יפסיק לשרוט את הספות רק כאשר ה"יורה" יימצא בחדר). ופשוט להשפריץ על החתול בכל פעם שהוא שורט את הספות. התהליך לא מהיר ויכול לקחת מספר שבועות אם לא מתמידים בו. (אם "שומרים" על הספה ודואגים לבצע זאת כל אימת שהחתול מחדד את ציפורניו התהליך יכול להיות קצר יותר).

ד"א, חידוד הציפורנים לא נעשה רק לשם חידודן אלא גם בכדי לסמן בריחו את האובייקט שעליו הוא מחדד.

קיימות עוד מספר שיטות, חלקן הרחב נמצאות ברשת.

צב ים
Saturday 21/12/2002, 11:38
בקשר לחתול והספות, את נוגעת בנקודה לא קלה ואף בעייתית ביותר. לפני כן הוא היה משחיז את הציפורניים על הספות הישנות?

התופעה הזו דורשת בחינה נרחבת של כמה אספקטים:
יש לו מקום להשחזת ציפורניים?
איפה הוא היה משחיז קודם?
איך הוא מגיב אחרי שאתם תופסים אותו?
הוא משחיז לידכם?

יש כמה פתרונות -
בלית ברירה אחת מהן זה אילוף - כן, יש דבר כזה אילוף לחתולים - לא אשקר לך, זה לא קל וזה תורה בפני עצמה שבסופה תשאלי את עצמך אילפתי את החתול או שהוא אילף אותי?
סימון הספה כשטח בעל ריח לא נעים בשבילו - בשביל זה מפזרים ליד הספה תמצית ריחנית של לימון,קינמון טרי או מקלות קינמון טריים,חומץ...
קניית משטח להשחזת ציפורניים או שטיח ישן עם הרבה סיבים או פשוט קופסת קרטון גדולה וחביבה - החתול כבר ישחיז את הציפורניים שם, אל טיפ - רססי את המשטחים הללו ב"קטניפ", או שתפזרי פירורים מהחומר הזה. על התרסיס אני ממליצה יותר, כי קשה להשיג פירורי קטניפ טריים.
אפשר גם לשימ "נעליים" או כיסויי ציפורניים על רגלי החתול. אבל אני חייבת לציין שקשה למצוא אותם.

ובנוסף לכך - אתר שיכול לתת לך עוד פיתרונות ורעיונות.

http://planet.nana.co.il/b2c3d4