צפה בגרסא המלאה : רענון מים

אודי רוסו
Monday 02/12/2002, 23:13
יש לי שאלה לחובבים.
האם אתם מקפידים על רענון מים, אחת לכמה זמן, כמה אחוזים אתם מרעננים בכל פעם.
האם יש חובבים שעקבו וראו הבדלים באקוריום בתקופות שלא בצעו רענוני מים. או התנהגות דגים לפני רענון מים ולאחריו.
ושאלה נוספת, כיצד אתם מבצעים את הרענון

בוני
Tuesday 03/12/2002, 10:27
היי אודי !
אני מבצע רענון מים באופן הבא :

תחילה , אני משלים בכל יומיים מים שהתאדו , אבל זה לא נחשב לרענון...

פעם בחודש אני מוציא כ 15% מהמים ומכניס במקומם מי אוסמוזה מווסטים למליחות הרצוייה.

dolphitec
Tuesday 03/12/2002, 14:07
נכון להיום יש ברשותי אק' 160 ליטר שמשמש אך ורק בית גידול (לא לתצוגה) יש בו מים שהבאתי 50% מאילת ו 50% מים תיכון.

מזה כחצי שנה לא ביצעתי בו שום רענון או החלפת מים אלא אך ורק השלמות של התאדות אחת לשבועיים בערך (אין התאדות כי האק' ממוקם במקום קריר ונעים).

ערכתי בדיקה אחרונה לפני שבועיים והפרמטרים (טפו טפו טפו...) ממש מצויינים הדבר היחיד שהיה לא "הכי נמוך" (10PPM) זה היה הניטראט.

יש שם 3 נתחנים בינוניים, נצרן אודנוס ניגר בינוני, סקטפגוס גדול ו- 5 אלמוגיות.

יש פילטרציה טובה (חיצוני 1500 ל/ש + סאמפ פנימי עם ראש 1000 ל/ש), מפרק חלבונים בסיסי.

וזהו...

אברמסון
Tuesday 03/12/2002, 15:20
דולפיטק מדוע אתה לא עושה החלפה?

קובי
Tuesday 03/12/2002, 18:01
אני עושה החלפות אחת למספר חודשים (בערך 3 - 4 חודשים) כ - 10% - 20% בכל החלפה כזאת. מפעם לפעם אני לוקח מים מן הים (מסוננים) ומפעם לפעם אני משתמש בתערובת ממלח קנוי.

קיפודג
Tuesday 03/12/2002, 18:36
אני (מלבד ההשלמות) מבצע החלפה של 8 - 10 אחוזים פעם בחודש - חודשיים.

אודי רוסו
Tuesday 03/12/2002, 19:00
דולפיטק, כמה זמן כבר לא בצעת רענון מים, תסכים איתי שהמים מתישנים עם הזמן( למרות מער. הסינון וכו' ). מתי בפעם האחרונה הכנסת דג חדש לאקוריום. אני שואל מכיוון שבתחילת דרכי כחובב, הנושא לא היה מפותח כ"כ אף אחד לא דיבר בכלל על רענוני מים, היו לי כל מיני תופעות מוזרות כגון, הדגים היו הרבה יותר חולניים, היו לי דגים שהתעורו, הדגים היוי מאבדים צבע, לא היה להם תיאבון. בקיצור, רק צרות. עם הזמן והתפתחות תחביב גידול דגי מים מלוחים התברר שאיכות מים - רענון מים זה הדבר החשוב ביותר וסוד ההצלחה של גידול ואחזקת דגי מים מלוחים.
האמת בעבר הייתי משתמש רק במי ים ( פשוט לא היה עוד מלח סינטטי). כיום גם בגלל עצלות ונוחיות אבל בעיקר מפחד, אני לא משתמש במי ים, וכאן השאלה אליך דג זאב, אתה לא חושש משמוש במי ים, מחלות וכו'?

קובי
Tuesday 03/12/2002, 20:02
אודי שלום!

מחלות יכולות להגיע גם מן הסלעים החיים, גם מדגים חדשים שהוכנסו לאקווריום, מחסרי החוליות (אשר אינם עוברים תהליך של קרנטינה ומגיעים בדרך כלל עם סלע בסיס שעליו הם "מודבקים") וכו', כך שנראה לי שמהבחינה הזו, דווקא החלפת המים לא מהווה שינוי דראסטי של מצב קיים.

אני סומך במקום זה על סבלנותי (לא להאכיל יותר מדיי, לא להוסיף יותר מדיי דגים במכה אחת, לא להפעיל לחץ מיותר על המערכת העדינה), ועל טיפול מסור על מנת לאפשר לדגים שלי תנאי מים טובים. דגים שמטפלים בהם טוב, הם אינם מפוחדים, אינם נמצאים בסטרס, יש להם דיי מקומות מסתור, יום ולילה קבועים, יש פילטרציה טובה ובקיצור - תנאים כמו שצריך, לא אמורים להדבק במחלות מכיוון שהמערכת החיסונית שלהם יודעת להתמודד עם זה. (טפו טפו חמסה חמסה).

בקרוב אגב יהיה עוד משהו שעליו אוכל לסמוך וזה נורת UV. אני חוסך לזה קצת כסף בצד.

dolphitec
Tuesday 03/12/2002, 22:37
טוב זרקתי פצצה ונעלמתי...

שלא תבינו לא נכון, גם אני בעד רענונים בזמנים קועים ומסודרים, אלא מה כיום הדגים שלי נמצאי רק ב"אחסון" עד למעבר לבית החדש הגדול והיפה.

עכשיו... כל עוד הפרמטרים טובים, הדגים נראים טוב, הסלעים נראים טוב והכל אחלה(שוב פעם טפו טפו טפו...) אני משאיר את המצב על כנו.

אודי!
שאלתך בנושא דג חדש במקומה ומיד אסביר מדוע...
לא הכנסתי דג חדש כבר למעלה מחצי שנה ואין לי כוונה לעשות זאת גם בחצי השנה הקרובה.

לעניין מי הים, אז זה נכון כמכניסים מים ים מצד אחד לוקחים סיכון מסוים אולם לדעתי זהו סיכון מחושב כי אם מקפידים לקחת מים ממקומות מסוימים, בעומק מסוים ובשעות מסוימות אזי הסיכון שואף ל -0.

ד.א.
האם אתם מכירים את המאמרים שפורסמו אודות הנסיונות שבוצעו באק' ריף תוך שימוש בכמי פיור?

נכתב כי בנסיון שנערך לאורך שנים!!! כן אתם קוראים נכון לאורך שנים לא הוחלפו ולא ביצעו ריענוני מים, רק השלימו אידוי והריף חי ושגשג בצורה מדהימה.
אני מניח שזה לא פקטור קובע למשתמש הבייתי הממוצע אך זה בהחלט יכול להצביע על מגמה.

בינתיים שכל אחד ינהג כפי שהוא נוהג וזה טוב לו.

אמינות
Tuesday 03/12/2002, 23:14
למיטב ידעתי אם אתה מוסיף תוספים אתה סוגר חלק מהמעגל של החלפת מים, כל החלפת מים גורמת להחלפת חלק מהמלח אשר נשחק, חלק מהמלח יש מינרלים שונים ואם אינך דואג להשלימם את יוצר חוסר באקווריום.
בכל אקווריום שלא הוחלף בו מים תראה ירידה בקלציום ככל שהזמן עובר תראה שהקלציום נעלם ככה לגבי 83 מינרלים קיימים במי ים כדי להשלים אותם תיצטרך מעבדה החלפת מים מעניקה לך פטור מהמעבדה
ומי שנגד אני חייב לפרגן כאן לאודי רוסו שהעלה נושא חשוב לחיי האקווריום
בכל זאת אני מעדיף אותך בתור חבר פורום מאשר מנהל

אודי רוסו
Wednesday 04/12/2002, 18:00
שמים ומים
בא נפסיק להתווכח, עזוב שטויות.
המטרה בשיא הרצינות היא התחביב שלנו.
נעשה עסק, אם אפשל ולו פעם אחת, תקטול אותי בכל בכח, אני אדאג שלא ימחקו את מה שתכתוב, אועה, יש יתרון :wink: .
אבל, אם אתמקד בעיקר, מדוע שיפריע לך.
עשינו עסק?.

קיפודג
Wednesday 04/12/2002, 18:28
תסלחו לי אבל לדעתי אין טעם לערב בין נושא לבין דיון "פוליטי".
כמובן שהיה עדיף פורום ללא מנהלים ( כלל - וכבר אמרתי דעתי זאת בעבר אבל לא חזרתי עליה כל הזמן ) אבל לא צריך לכתוב זאת כל 5 דקות , הרעיון הובן יאללה בואו נמשיך בתחביב / עסק ונשאיר פוליטיקה בצד.
שמים ומים / אמינות : עצם זה שכולם יודעים שמר אודי הינו יבואן סוחר ומוכר מספיק כדי שחלק מהקוראים יפקפקו בעצות שונות שהוא נותן , אני משוכנע שישנן כותבים שלא מזדהים בשמם ומנסים לקדם איזשהוא עסק , כך שצריך להודות לאודי שפרסם את שמו.