צפה בגרסא המלאה : Please Help fast

shaykatzir
Saturday 23/11/2002, 23:55
i put some calcium today & the water is now is ph 8.6

the yellow zabrazoma (-tang) is lying under the rocks breathing heavily.

one of the percula clown became white.

two damsels deasapered between the rocks.

what should i do?
how can i lower the ph?

please, help

אפשר לענות בעברית

קובי
Sunday 24/11/2002, 00:54
אהלן שי
אני לא מבין בדיוק איך הוספת את הקאלציום לאקווריום ! האם מדובר בקאלקוואסר ? האם מדובר בקאלציום ריאקטור ?

לא נותר לי אלא לנחש שמדובר בתוסף קאלקוואסר. במקרה הזה מוטב שתדע שקאלקוואסר מוסיף אוליי קאלציום למים אבל גם מוריד את החציצה (buffer) של המים לרמות מאד נמוכות ולכן יוצר מצב שבו ה pH משתולל לך. הדבר כמובן מאד מעיק על הדגים.

עליך לבצע מספר החלפות מים ולהוסיף באפר למים (באמצעות מוצר מסחרי, אפשר של קנט או של רד סי, למשל) עד לקבלת רמות נורמאליות של באפר.

האם יש לך ערכות מדידה לשני התוספים ?

shaykatzir
Sunday 24/11/2002, 01:05
יש לי ערכות מדידה להכל

הבאפר שלי בסדר גמור, הוספתי קצת עם הקלציום

רק ה PH 8.6

באמת השתמשתי בקאלקואסר

זה ה PH הורג לי את הדגים או עננת הקלציום שהם ספגו?

יש לזברזומה סיכויים להתאושש עד הבוקר?

shaykatzir
Sunday 24/11/2002, 10:03
היי דג-זאב, אני מצטער על השפה פשוט אני ב hurry להתמודד עם ה issue ופונה גם לריף-סנטרל לעזרה, והם ממש לא מבינים עברית :) תודה על העזרה בכל-אופן, אין לי מושג מה משמעות הקאלקואסר הזה ששמתי אתמול לראשונה (זה של חברת ריף-אבולושין). אני פשוט חשבתי שזה קלציום וכיוון שבחנות (בהרצליה ליד דני דג) ראיתי את האצה הקורלינית הכי מדהימה שראיתי במציאות או באינטרנט, אז קניתי את התוסף בו משתמש הסוחר, אע"פ שיש לי עדיין חצי קופסא של ביו-קלציום של טרופיק-מרין.

אנא התייחס גם לסוגיית הפרקולות.

the yellow tang survived the night and is now eating and moving thou on
its (well- i forgoit the word for the thing thet make them move- its SNAPIR in hebrew-so) SNAPIR there are some brown spots.

one percula clown died at 1 oclock.

i think an issue with all those perculas clowns is near, cause they are in my tank for three days and they are not eating a thing.

im feeding them a sera food with thier pictures on its box, so its probebly fit.

so- they are not eating, but they were sheeting a little a long white straws! is it ok for this speecies???

im not sure but i think they start to look weaker now & i afraid to loose them all.

two of them have some half white spots but im not sure if its the deasese.

when i replaced water yesterday, during the period of the white kalkwaser (-reef evoultion is the comapny) cloud there was a bomb (not a terrorist as most bombs are in israel but) of the neon light whice exploded into the tank- i had 2 peek the remaining glass from the tank for 20 minits.

the purple trigger (odonus nigger) & the three damsels, seems 100% ok.

so what dya say? can u draw any conclusion out of this story? suggest any treatment? think i should replace 20% water again today? know something about the situation of the percula clowns?

קובי
Sunday 24/11/2002, 12:15
ביררתי את הנושא וההמלצה היא לבצע מספר החלפות מים של 30% כ"א (על מנת להתגבר על הקפיצה ב pH ועל תוצאות ה "סטרס" שנגרמו ממנה).

בגלל שהליצנים שלך חדשים באקווריום הם מן הסתם ספגו את מרבית השוק והדבר מתבטא, כפי שראית בעצמך, בהחלשות מנגנוני ההגנה שלהם ובהתפתחות טפילים חיצוניים על העור.

על פי רוב הטיפול בטפילים שכאלה נעשה במספר דרכים (כל אחת ויתרונותיה / חסרונותיה):
1. ניתן להוריד את מליחות המים ל 1200 (טפילי מים מלוחים לא שורדים ברמת מליחות נמוכה). לא לבצע אם יש חסרי חוליות באקווריום. במקרה הזה מוטב לאוורר את המים ע"י משאבת אוויר ואבן אוויר (תודה לאודי מקוראל איילנד על התשובה!).
2. ניתן לבצע טיפול בתרופות דוגמת "קופרזין" - לא לבצע באקווריום הראשי בשום פנים ואופן ולא בשום אקווריום שאתה מתעתד להחזיק בו חסרי חוליות אי פעם. לא ניתן להפטר מהתרופה הזו ב- 100% גם אחרי שמנקים את האקווריום. טיפול זה מתבצע בקרנטינה לפי הכתוב על האריזה, ואצלי זה עבד מצויין והעלים נקודות לבנות בתוך פחות מיום.
3. החלפות המים, ייצוב תנאי המים והמתנה להחלמה של הדגים. באקווריומים מאוזנים שהבלאנס בהם הלך בגלל תוספת כזו או אחרת, היציבות חוזרת בעצמה ומצב הדגים משתפר. יחד עם זאת אני זוכר גם שיש לך חוסר בפילטרציה (אין אצות קוראליניות) ולכן כנראה, האקווריום עוד לא מאוזן.

אגב - חשבתי שדיברנו על זה שאין לך מחסור בקאלציום אלא בתאורה !!!

shaykatzir
Sunday 24/11/2002, 12:40
תשמע- אתה רציני והפורום הזה בכלל. דברים רציניים לצערי, לעולם לא יהיו פופולריים. אלף תודות ואחת.

קיפודג
Sunday 24/11/2002, 12:48
ובנוסף לדבריו של דג זאב , לא לשכוח לערבב את האוכל עם שום.

קובי
Sunday 24/11/2002, 12:52
נכון מאד - ותודה לקיפודג שהוסיף את הערתו:
ניתן להשרות מזון קנוי במעט תמצית שניתן לקנות בחנויות טבע. השרייה של מספר דקות לפני כל האכלה, על מנת להספיג את המזון בתמצית והאכלה מיידית (לא ניתן לשמור מזון לפרק זמן ארוך בצורה כזו. ההשרייה חייבת להיות תמיד לפני ההאכלה).

שיטה אחרת היא להכין לבד קציצת דגים שבתוכה כמות גדולה של שום טבעי (שיני שום כתושות). הדבר מחזק את המערכת החיסונית של הדג ומסייע כנגד טפילים.

shaykatzir
Sunday 24/11/2002, 12:52
מיץ שום או שום רגיל? איך עושים את זה בדיוק? איזה כמויות? יש לי חושים גרועים מאד לפרופורציות כפי שהסקתה אם קראתה על אסון הקלקוסר :)

shaykatzir
Sunday 24/11/2002, 12:55
נו, התהפך סדר הזמנים- תשובתך באה לפני שאלתי- אולי הזמן התחיל לזרום לאחור, כמו שאומר אהוד בנאי בשירו דוד ושאול.

הפרקולות לא מוכנות גם לאכול ארטמיה קפואה שהכנסתי להן הבוקר ע"פ עצת הסוחר. באוכל מקופסאת גרגירי הסרה הם לא נוגעים כבר שלושה ימים, אפילו שיש על הקופסא תמונה שלהם :)

קובי
Sunday 24/11/2002, 12:59
לגבי תוספת תמצית שום למזון מוכן:
1. הכנס כמות להאכלה אחת של מזון מוכן לכוס פלסטיק חד פעמית.
2. טפטף שתיים או שלוש טיפות תמצית שום לתוך המזון.
3. הוסף ממש מעט מי אקווריום לעסק ובחש עם מזלג חד פעמי.
4. המתן מספר דקות.
5. האכל :green:

ניתן להכין קציצה מתוצרת בית וההוראות להכנתה מצויות כאן (http://www.ffil.org/viewtopic.php?p=24205#24205)

קובי
Sunday 24/11/2002, 13:04
אחד הדברים הכי חשובים הוא זה:
דג בסטרס הוא דג שלא אוכל. ואם הוא כאן אוכל (מחזירות גרידא) הוא לא מסוגל לעכל את מזונו. אשתדל לסרוק בהזדמנות מספר תמונות מרתקות מספר שהשאיל לי יחיאל (קובאלט) עם דגים שקיבותיהם התפוצצו מכיוון שהם אכלו בסטרס.

עדיף שלא להכריח אותם ולא להציף להם את האקווריום במזון מכיוון שהדבר עלול לגרום לעלייה ברמת האמוניה במים וליצירת עומס כבד על מערכת הפילטרציה.

עשה החלפות מים ופשוט המתן, הדברים יסתדרו לבסוף.

אגב - וזה תלוי בדג, כמובן, לעיתים חולפים מספר ימים עד שהדגים מואילים בטובם לגעת באוכל. נתחן הליצן שלי (וגם של בוני) סרב לאכול במשך שלושה שבועות עד שהוא התאקלם והרגיש בנוח מספיק...

shaykatzir
Sunday 24/11/2002, 14:21
זה מעודד

קיפודג
Sunday 24/11/2002, 18:25
במקרה חירום גדל ירוקת על הדפנות בעזרת הרבה אור ולאחר שצומחת גרד אותה מהדפנות ואז הדגים יאכל בעל כורחם.