צפה בגרסא המלאה : צריך עזרה בהוספת קלציום

דובי
Wednesday 10/11/2004, 03:28
כל כמה זמן מוסיפים קלציום ידני כולל klark

dror
Wednesday 10/11/2004, 12:17
אתה חייב להיות יותר ספציפי ולכתוב באיזה סוג קלציום מדובר.

דובי
Wednesday 10/11/2004, 13:13
אני משתמש בcalcium marin plus של חברת w ושומר על יציבות של 400-450 . כל שבוע עושה בדיקה ועם חסר מוסיף במיי הפיצוי (אני מוסיף ידני כי אין לי את המכשיר בשביל זה) כמו כן אני גם מוסיף את kalk wasser mix של חברת kent אני מוסיף 2 כפיות ל4 ליטר ומטפטף במכשיר פשוט שבניתי כי אין לי גם את המכשיר של זה (פעם בשבוע) .....
שאלתי היא 1 .עם זה בסדר או שצריך להוסיף יותר kal k .עם חייבים את המכשירים האלו או שזה בסדר ידני. יש לציין שיש לי ריף גדול כ 50 אלמוגים וכולם פתוחים ויפים רק לאחרונה נהרסו כמה אלמוגים הריף בן שנה וחצי חוץ מזה יש לי נורת מייטל של חברתlobecke 400w האם היא טובה . גובה האקווריום 75 יש לציין שלא מתפתחת אצלי בכמות גדולה אצה קורליניט סגולה על הסלעים ועל דפנות האקווריום האם זה בסדר או שפשוט חסר kalk תודה מראש מצטער על ההודעה הארוכה

dror
Thursday 11/11/2004, 12:31
קלציום ריאקטור וקאלקוואסר מיקסר נועדו בכדי:
1. להקל על החובב.
2. ליצור מצב בו רמות הקלציום קבועות באקווריום.
אם אתה מצליח לשמור על יציבות ברמות הקלציום אזי אין הבדל מבחינת האלמוגים.
לגבי הקרולינה - גם רמות קלציום גבוהות לא מבטיחות שגשוג של האצה אשר זקוקה גם למגנזיום לדוגמא (כל כמה זמן אתה מחליף מים ובאיזה כמות ?), הקרולינה לא מופיעה פתאום אלא מתפשטת מאצה קיימת על סלעים חיים (יש לך קרולינה באקווריום ?) ואפילו אם יש לך קרולינה אולי היא מסוג מסוים שלא אוהב את רמות התאורה שיש אצלך באקווריום.
בקיצור - אם אתה רוצה שהאצה תתפשט באקווריום קבל את עצתו של טירנו בעץ המקביל שפתחת ודאג לפזר קרולינה מסוגים שונים על הסלעים. אני מאמין שאם האקווריום שלך נהנה מאיכות מים טובה (ונראה שכן) הקרולינה תתפשט.
בהצלחה.

damura
Saturday 13/11/2004, 10:52
האמת המרה היא שריך כרגיל להוסיף כסף,

אם אתה רוצה לראות תוצאות יפות, אין כמו השילוב של קלציום ראקטור טוב(בדגש על טוב!)

והוספת קלקוואסר בתור מי אידוי.