צפה בגרסא המלאה : האם אני יכול לגדל שושנה במרינה?

bobibob
Tuesday 05/10/2004, 10:22
רציתי לשאול האם אני יכול לגדל שושנת ים באקווריום מרינה
ומה קורה כאשר במרינה בלי מקרר המעלות מגיעות ל30 ואפילו יותר נכון שהדגים יחזיקו מעמד אבל הם לא יראו כמו סמרטות זה לא יעיק אליהם?

tirano
Tuesday 05/10/2004, 10:49
מנסיון עד 32 מעלות (לא ראיתי יותר מזה במרינה) הדגים נראו והתנהגו כרגיל.

sharpy!
Tuesday 05/10/2004, 11:35
ב32 מעלות השושנות הטרופיות כבר מזמן יהיו מרק..
ללא מקרר, אין שושנות.

dror
Tuesday 05/10/2004, 11:54
הבעיה העיקרית בטמפרטורה גבוהה היא רמת החמצן במים, כאשר הטמפרטורה עוברת את 30 המעלות חשוב לדאוג לחימצון המים.
רק שושנות ים-תיכוניות ישרדו טמפרטורה גבוהה כ-32 מעלות (אני בספק אם מעל לזה).

bobibob
Tuesday 05/10/2004, 13:48
תחליתו תגובה אחת אומרת שאפשר ואחרת שלא אפשר לגדל שושנת ים במרינה
ועוד שאלה -אתם אומרים שאחרי טמפ"32 מעלות ללא מקרר הבעיה היא החימצון האם אין שיטה לחמצן יותר את המים ביותר מסיביות במקום מקרר ?
ויש שאלה עכשיו לגבי המקרר!
בשבע ימים או בסוף שבוע של מעריב בדף השני יש שם כול מיני מוצרים למכירה ובנוסף יש שם תמונה של מקרר קטן שאפר לשים בו כמה בקבוקים של ליטר וחצי שעולה 270 ש"ח
אני שואל עם אני קונה אותו וכמו שronini אמר קודח בדפנות שלו חור כניסה ויצא מעביר את הצינור מהסאמף דרכו אל חור הכניסה יוצר בתוך המקרר כמה סיבובים שאפשר שיהיה כמו סליל ואז לחור היציא שמשם הוא חוזר לאקווריום מה דעתכם?
לפי דעתי המקרר עולה 270 ש"ח משאבה עוד 150 ש"ח ויש לנו מקרר פחות מ500 ש"ח

יוסי84
Tuesday 05/10/2004, 14:34
ממש מעניינים כל הרעיונות האלו

bobibob
Tuesday 05/10/2004, 14:54
אתה אומר את זה בזילזול?

dror
Tuesday 05/10/2004, 15:00
שתי התגובות השונות לגבי השושנות מתייחסות לשושנות שונות, שארפי מתכוון לשושנות מאיזורים טרופיים (סימביוטיות עם שושנונים) ואילו אני התיחסתי לשושנות ימ-תיכוניות שישרדו גם טמפרטורה גבוהה (32 מעלות).
ככל שהטמפרטורה יותר גבוהה כך מסיסות החמצן במים יותר נמוכה, אין בעיה להוסיף עוד ראש כח בכדי לשפר את הסירקולציה באקווריום ולהגביר את החימצון.
קירור האקווריום - בכדי לקרר נפח אקווריום של 500 ליטר אתה זקוק למקרר אשר הספקו הוא לפחות 1/5 כ"ס וזאת רק בכדי לסדר את האוזן ולהסביר שבדר"כ (בעיקר בגלל מזג האויר החם שבארצנו) פתרונות שכאלה לא יעילים (אמנם לא בדקתי את הרעיון שלך ספציפית אבל נתקלתי עד היום במספיק ניסיונות ורעיונות טובים שנכשלו). מקרר 1/5 משומש עולה בסביבות ה-1000 ש"ח (בעיקר כעת כאשר החורף בפתח והמחירים יורדים מעט).

יוסי84
Tuesday 05/10/2004, 15:03
לא חס וחלילה...אני לא ציני :D

באמת מעניין אותי אם הדבר הזה מצליח, סוף סוף יעלה יותר זול מקרר

bobibob
Tuesday 05/10/2004, 16:04
דרור שלום לך כול
הכבוד שאתה עונה לכולם ועל הסבלנות
לעינין המקרר אתה אומר שצריך 1.5 כוח זאת אומרת שאפר כבר להשאיר את המזגן בבית דולק וזהו לא?
ולבלה בלה אני חוזר בי

dror
Tuesday 05/10/2004, 16:11
בכיף :up:
שים לב שכתבתי 1/5 (חמישית) כ"ס ולא 1.5 כ"ס, אבל הדבר היחיד שהמדחס הזה עושה הוא לקרר את המים ולא חדר.
מזגן שעובד כל הזמן ושומר על טמפרטורה קבועה בחדר בו האקווריום יעשה את העבודה ללא ספק (אתה עובד בחברת חשמל ? :wink: ).

bobibob
Tuesday 05/10/2004, 17:17
לא לצערי
ולא סמתי לב שזה חמישית :wink:

yehudap
Tuesday 05/10/2004, 19:05
לדעתי, עלות החשמל של מזגן דלוק 24 שעות ביממה למשך הקיץ יהיה הרבה יותר גבוה מעלות של יחידת קירור המיועד לאק' מים מלוחים.

דורון
Tuesday 05/10/2004, 23:18
דרור, לגבי הרעיונות שאנשים מעלים פה. אני רק רוצה לומר שאסור להתייאש. אולי יום אחד ימצא פיתרון זול יותר מקניית מקרר

dror
Wednesday 06/10/2004, 03:28
אהיה הראשון לשמוח ולהוריד את הכובע.

מלוח17
Wednesday 06/10/2004, 03:47
יש כבר דרך כזאת , הכי מומלץ זה בית עם קרקע וזה להעביר את מי האקווריום אל צינורות מתחת לקרקע בעומק של בוא נגיד חצי מטר עד מטר ולהחזיר לאק

sharpy!
Wednesday 06/10/2004, 09:30
ממי לחפור את היסודות של הבית שלך יעלה לך לא פחות ממקרר..
גם אם חשבת לשבור חור בקיר ולשכור ליום מחפרון ..

לא מדובר בחצי שעה עבודה אלא ביום עבודה שלם, והמשאבה שצריכה להריץ את המים (שלא לדבר על זה שתצטרך להפעיל מחמם קבוע יעלו לך בעלות חודשית כמו מקרר ואפילו יותר.

שלא לדבר על זה השטכניקה הזו מתאימה למדינות קרות ובארץ סביר להניח שתצטרך לחפור עמוק יותר.

בקיצור, אתה שוב חי בעולם החלומות ומנסה בעזרת אילתורים סוג ז' להראות שכל המוכרים דופקים אותך..

תחשוב פעם אחת ויחידה עד הסוף.

bobibob
Wednesday 06/10/2004, 09:57
שלום לכם
נירא לי שהעינין של המקרר ושל האילטורים רק הולך ומתחמם לכן אני מציע שמי שיש לא מקרר כזה של אקווריום יכנס פה לעץ וירשום לנו איך הוא עובד ,איזה חלקים יש בו ,מה החלק הכי יקר כי גם אני לא ראיתי מקרר כזה מפורק ולכן זה קשה לחשוב על פיתרונות טובים יכול להיות שאם קונים את החלקים בנפרד יכולים לבנות את אותו מקרר יותר זול ויותר חזק
אבל שרק מישהו ירשום בגדול ממה הוא מורקב ואיך הוא עובד
אני מאמין שאם כולם בפורום הזה חמים על הנושא הזה וכולם רוצים כבר משהוא יותר זול אז בסוף נגיע למשהו טוב וזול אז כולם להפעיל את הראש ונימצא משהו ביחד

מלוח17
Wednesday 06/10/2004, 20:01
שארפי, לא אמרתי אם זה יפעל ונכנסתי לפרטים,בקשר לדחפור ובלה בלה אתה לא כל כך מדייק
אני רק הראיתי שיש דרך חוץ ממקרר באופן כללי לא כתבתי שיטות ודרכים לביצוע זה לידע כללי
למה אתה חושב שהמים בברז יותר קרים ?
וכול מה שאמרת משאבה ענקית , דחפור ,מדינות קרות, זה ממש לא מדויק
חג שמח

sharpy!
Wednesday 06/10/2004, 20:05
חומד, הרעיון הוא לצאת יותר בזול מלקנות מקרר, יש הרבה אלטרנטיבות, יקרות יותר ממקרר, אבל שוב, הבחור מנסה לחסוך ..

לא נורא, עוד שנה שנתיים, אולי הצבא יישר אותך..

מלוח17
Wednesday 06/10/2004, 20:06
שארפי לא קולט אהה?
אני אומר שיש שיטה כזאת באופן כללי , רוצה לדבר עם דוד שלי ממקורות שמקררים ככה מים ?
קישור למאמר ?

sharpy!
Wednesday 06/10/2004, 20:15
תפסיק להיות נודניק,
אני לא אומר שזה לא יעבוד, אני יודע שזה כן יעבוד, גם אני קראתי את הכתבה על חוות האלמוגים בחו"ל שעובדת ככה.

אני רק אומר לך משהו מאוד פשוט, זה יותר יקר ממקרר לאקווריום ממוצע, זה מתאים אולי למערכת עם כמה קוב מים, אז באמת מדובר בחסכון כסף.

תתחיל להתאים פתרונות לבעיות ולא בעיות לפתרונות שלך..

מלוח17
Wednesday 06/10/2004, 20:21
אין קשר, יש נוסחא לזה , אתה יכול לקרר 100,500,1000, ו 100000 אתה משנה את עוצמת הזרימה, ואת אורך הצינור שזורם ...

dror
Wednesday 06/10/2004, 20:27
שארפי ומלוח - אני לא יודע איזה דג שחור עבר בינכם (והאמת שגם לא כלכך מעניין אותי) אבל די, העקיצות שלכם וחוסר הסבלנות לא נעימים ולא מוסיפים אז אנא מכם - אם אתה לא מסוגלים לענות בשלווה ובכבוד הדדי פשוט אל תגיבו לדברי האחר.

חג שמח ותודה.

מלוח17
Wednesday 06/10/2004, 20:31
דרור, נחמד שהורדת אותי גם לרמה שלו...

sharpy!
Wednesday 06/10/2004, 21:38
מלוח שקול מילים.

דרור, לא עבר שום חתול שחור, אבל משום מה שום דיון לא נשמר עינייני עם הבחור,
אנשים מנסים למצוא תחליף זול יותר למקרר והוא מדבר על קירור יקר פי כמה, מדגישים לו שזה יקר כי צריך מחפרון (למרות שאם ראית סודי ביותר, אפשר לעשות את זה גם עם כפית), יום עבודה, ומה לא, והוא מתעקש להתעלם מקשיי היום יום וממשיך בעולם החלומות שלו..

קשה, קשה..

מלוח17
Wednesday 06/10/2004, 21:45
שארפי אם היה אפשר לשקול את המילים שלך הייתי עושה זאת , אבל בצורת הסבר והתבטאות שלך זה קצת קשה, אם אתה רוצה להסביר אתה יכול בצורה יפה
ואם לא בעיה שלך , רק אל תגיב להודעות שלי ואני לא לשלך סבבה?

dror
Wednesday 06/10/2004, 22:53
ההצעה של מלוח נשמעת לי טוב, פשוט תפסיקו להגיב אחד לשני.
תמונה של ריף (בשביל להחזיר את העץ איכשהו לתלם 8) )
http://www.dustindorton.com/diving/marshalls/wauday3/images/corals.jpg

sharpy!
Wednesday 06/10/2004, 23:00
אני מבין שאת סודי ביותר לא ראית ..

bobibob
Wednesday 06/10/2004, 23:11
מלווח אתה יודע מה זה נשמע מגושם אבל מעניין
לפי מה שאני מבין אתה אומר שעם אני חוצב בבית קרקע מטר בעובי של צינור (שזאת לא ניראת לי הרבה עבודה )ומעביר שם צינור שקצה אחד יוצא והשני חוזר אליו עם משאבה המים יתקררו לבד?

sharpy!
Wednesday 06/10/2004, 23:31
בוב, מה שעומר שכח לכתוב, זה -
o צריך לקבור את הצינור בעומק של למעלה ממטר באדמה (לא בקיר הבית, באדמה).
o צריך צינור מאוד ארוך ומפותל כדי שהמים ישהו כמה שיותר זמן מתחת לאדמה.
o צריך להפעיל חימום קבוע, אין בקרת טמפ'.
o צריך משאבה איכותית שתוכל להריץ את המים דרך הפרוייקט.
o צריך לחפור בשביל זה את כל הדשא של הבית.
o השכרת מחפרון + איש מקצוע ליום עבודה עולה הרבה מאוד כסף.
o אתה לא יכול להשתמש בצינור גינה, אתה צריך צנרת PVC קשיחה (אחרת הלחץ של האדמה ימנע זרימה בצינור).
o צנרת PVC מתאימה לא עולה "גרושים", גם המחברים של הזוויות לא הכי זולים, אם כי בטל בשישים לעומת מחיר העבודה.
o אם חלילה יש נזילה בצנרת - פיצוץ בעגה של אינסטלטורים, אתה צריך לפתוח את הקרקע, ושוב עלות מחפרון + איש מקצוע, ובכסף הזה כבר קנית 3 מקררים.
o וזה בהנחה שתפסת את העסק בזמן, לפני ששרפת את המשאבה שדחפה את המים..
o כמובן שבשביל הפרוייקט אתה צריך בית צמוד קרקע..

איך אומרים, תרצה או לא, מקרר עדיין יותר זול, ויותר אמין, ואם יש תקלה, יש אחריות וניתן לתקן יחסית בקלות..

אני באמת לא מבין את ההתעקשות הזו, מקרר יד שניה אפשר למצוא בכ-1000 ש"ח לרוב האק' בנפחים הבינוניים ומטה, אתה מקבל מוצר מוגמר, עם שירות ואחריות, כל האילתורים שמוצעים בינתיים דורשים בד"כ ידע של איש מקצוע בקירור ולא מתאימים לחובב הביתי, אני מעדיף להשקיע גם 2000 ש"ח על מקרר ולא לבנות מקרר מאילתורים שישבוק חיים בדיוק ביום הכי חם בשנה ויגרום לי לאובדן של אלמוגים בסכום זה..

וביננו, קל מאוד להגיע ל-2000 ש"ח אלמוגים.

bobibob
Wednesday 06/10/2004, 23:40
הבנתי אותך אחי
רציתי לשאול אותך האם קראת את ההודעה השניה שלי בעץ שבה יש רעיון לקירור עם מקרר של שתיה קלה
מה דעתך על כך?

מלוח17
Wednesday 06/10/2004, 23:50
בובי אם אתה ממש רציני אפשר לעבוד ביחד על זה ונשתתף בעלויות , אני ידבר עם מקורות ועוד גורמים ונראה , ממש לא משנה אם אתה בבית על אדמה פשוט שם יותר נוח , מספיק שתיגע אצלך ברצפה ותראה איזה קרה היא , תוציא את הבלטה דחוף את היד לחול ותראה איזה קר זה ואיזה לחות יש שם , מספיק 50 ס"מ מתחת לאדמה , לא חייב pvc , מה שמשנה זה אורך הצינור וקצב הזרימה וזהו. לא צריך בקרת טמפרטורה יש נוסחא לזה ...
בוביבוב גם אם מה שאני אומר לא פרקטי או יקר או לא יצא ( אם ננסה את זה) אני אמרתי לך שתדע באופן כללי , כי זה פורום וסתם העליתי את זה לידע כללי , כי זה מה שעושים בפורום זכותך לכתוב הצעה לקרירור לזרוק 100000 קוביות קרח מעל האק וכול דבר יתקבל ,
ד.א לא צריך משאבה חזקה , אם נפח המים לא גדול מה שצריך זה משאבה שתעלה לגובה מטר - מטר וחצי שכול אהיים תהיה טובה, המשאבה ממוקמת על הרצפה ולא ב underground

sharpy!
Wednesday 06/10/2004, 23:51
אני מאוד לא מתלהב,

אתה הולך להשקיע סכום גדול בריף (מה לעשות אלמוגים זה לא דבר זול), אז תדאג לציוד איכותי, אין שום טעם ללכת על ציוד מזייף שתקלה בו "תשרוף" לך אלפי שקלים.

גם אני וגם אתה לא טכנאי קירור, נניח שקדחת בו יפה בלי לקרוע את החוטים, ואטמת את הבידוד כמו שצריך.

עכשיו מה יש לך -
o מקרר שעובד 24 שעות ביממה למרות שלא נועד לזה.
o מקררים כאלה הם בד"כ לא nofrost וצריך להפשיר אותם פעם בחודש בתנאים רגילים, בתנאים של עבודה של 24 שעות ביממה, סביר להניח שהם ישרפו תוך זמן קצר יחסית (כמה חודשים).
o אתה חייב להפעיל מחמם קבוע באק' כדי לשמור על טמפ' פחות או יותר קבוע, חברת החשמל תודה לך בסוף החודש, תוך זמן קצר בזבזת את כל הסכום שחסכת על המקרר (פחות משנה).

ביננו, אם יש לך כסף לריף, אז יש לך כסף למקרר, אם לא, חוסכים.

יש מקומות שפשוט לא משתלם לאלתר בהם.

sharpy!
Thursday 07/10/2004, 00:00
בובי אם אתה ממש רציני אפשר לעבוד ביחד על זה ונשתתף בעלויות , אני ידבר עם מקורות ועוד גורמים ונראה , ממש לא משנה אם אתה בבית על אדמה פשוט שם יותר נוח , מספיק שתיגע אצלך ברצפה ותראה איזה קרה היא , תוציא את הבלטה דחוף את היד לחול ותראה איזה קר זה ואיזה לחות יש שם , מספיק 50 ס"מ מתחת לאדמה , לא חייב pvc , מה שמשנה זה אורך הצינור וקצב הזרימה וזהו. לא צריך בקרת טמפרטורה יש נוסחא לזה ...

כמובן שלא צריך PVC (אזהרת ציניות), באיזו צנרת התכוונת להשתמש ?
נכון, אורך הצינור ובקצב הזרימה זה מה שמשנה, קבל חידה, תחשוב עליה טוב טוב לפני השינה, מה קצב הזרימה בצינור רך, שאינו עשוי PVC כאשר דורכים עליו עם הרגל ששוקלת לא פחות מהאדמה שתכסה את הצינור.

בוא, אני אשתיק את הקשקוש הזה אחת ולתמיד, הנה הפרוייקט שהדליק את הפיוז לילדון -
http://www.reef-center.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=20&highlight=%E7%E5%E5%FA+%E0%EC%EE%E5%E2%E9%ED

מדובר בפרוייקט של הקמת חוות אלמוגים, שם באמת, קירור באמצעות מקרר לא כדאי, מה עושים ?

חופרים (בארצות הברית, לא בישראל עם 40 מעלות בצל בקיץ) לעומק 150 ס"מ שזה, 1.5 מטר(!) ושמים צינורות, איך לא של PVC...

ועכשיו עומריקו, אתה מוזמן לנסות, ספר לנו על הכדאיות הכלכלית של הפרוייקט שלך.

מלוח17
Thursday 07/10/2004, 00:01
בובי בוב אני לא יודע אם זה יפעל או לא זה סתם תיאוריה , בכול אופו אני ינסה את זה אולי זה יצליח

מלוח17
Thursday 07/10/2004, 00:04
שארפי , למה שידרכו הצינור נכנס לעומר מטר נגיד עובר מתחת לאדמה לאורך מטר ויוצא מהצד השני , איך אפשר לדרוך על זה ?
שארפי אני ממש לא אוהב את הטון המזלזל הזה , וזה לא מה שהדליק אותי, במדבר יהודה חפרו לעומק 60 ס"מ וזה מצליח ששם זה בשמש ובשמש 46 מעלות בשיא !
וגם חברת מקורות עושה את זה
ולמה אתה צריך להשתיק את הקשקוש הזה ? מי ביקש ? ואם אני יגיד גם לשים 1000 קוביות קרח ? איך אז תגיב ?אתה מכיר את המשפט "אין דבר העומד בכוח הרצון" אם אני ירצה אני יעשה את זה בעלות אפסית אז תפסיק לקשקש את השכל

sharpy!
Thursday 07/10/2004, 00:13
אוקי, לאט יותר.

צינור גינה נוטה להתקפל.
כדי לקרר את המים אתה לא מעביר אותם רק מטר באדמה, ותפסיק לספר סיפורי סבתא על מקורות, אני לא יודע איפה הם משתמשים בטכניקה זו, אבל בטוח שזה לא צינור שרץ לאורך מטר.

תסתכל שוב על הכתבה, כדי להשיג אפקט, הצנרת צריכה להיות מספיק זמן מתחת לאדמה, אוקי ? בשביל זה היא צריכה להיות באורך של "קצת" הרבה יותר ממטר.

הלחץ שאדמה מפעילה על צינור גמיש + הסיבובים שבו יגרמו לכך שלא יצא כמעט לחץ מהצינור, קפיש ?

אתה ממשיך לנסות להתחכם כל הזמן, תאמין לי, חכמים ממך ניסו, מערכת כזו פרקטית רק עבור מערכות גדולות מאוד, ולא עובר חובב ביתי מן השורה.

מלוח17
Thursday 07/10/2004, 00:22
בובי אני יסביר לך,אם תרצה לעשות בבית , אם תרצה משמ מדויק דבר איתי בטלפון
לא משנה כמה הטמפ בחוץ אם בארה"ב זה 40 מעלות נהפוכו אצלנו בבית זה הרבה פחות , נגיד בחדר הטמפ היא 30 אתה חופר באדמה עד לעומק מסוים ששם הטמפ הרצויה שאתה רוצה שתתקבל לדוגמא 25 מעלות , הטמפ שם לא משתנה לעולם לעולם ! בכול העולם זה אותו דבר
עכשיו בקישור למאמר יש משאבה חזקה וצינורות כאלה עבים כי הנפח הוא יותר גדול וזה הגיוני כי ככול שהנפח מים שלך יותר גדול אתה צריך יותר מים להעביר , אבל העומק לא משתנה לכן יש נוסחא שכרגע היא לא איתי שאם תרצה לקרר אק 500 ליטר ל 25 מעלות אתה צריך להעביר כמות מדויקת של מים שיעברו מתחת לאדמה לפרק זמן מדויק ,לצערי אין תוכניות diy של זה באתר

מלוח17
Thursday 07/10/2004, 00:27
בגלל זה במים שאתה מתקלח הם קרים גם בשיא החום מסיבה פשוטה הם לא באים במגע עם האטמוספרה לאורך זמן ... האק הקיבוצי נמצא במגע כול הזמן עם האטסמספורה לכן הוא משתווה איתה
בגלל זה שאתה צולל עמוק הטמפ יורדת ככל שאתה יורד יותר למטה כי המים מבודדים חום וכך גם אדמה וחול
אתה יודע פעם איך היו שומרים גבינות וחלב לפני המצאת המקרר עמוק עמוק באדמה כי זה מבודד את החום

מלוח17
Thursday 07/10/2004, 00:36
שארפי, צינור פלסטיק לא יתקפל כי הלחץ פזור באופן שווה ומתחת לבניין יש חול דבר ראשון וגם אדמה , חברת מקורות עושה את זה עמוק יותר מתחת לאדמה או מצינורות קשיחים כדי שמטומטמים לא יחתכו את זה או ידרכו על זה . רק אם אתה לוחץ חזק בנקודה מסוימת בצינור , אני מדבר על הצינורות של צינור של גינה לא יתקפל , וגם אם כן אפשר pvc אתה לא חייב לאורך מטרים למתוח את זה פשוט בצינור במאמר עובר יותר כמות מים לכן הוא צריך יותר זמן להיות מתחת לאדמה, ואיך משיגים את זה ? צינור יותר ארוך

cloud
Thursday 07/10/2004, 00:41
מלוח 17 ,
אתה מדבר שטויות ובכמויות סיטונאיות
שארפי אומר דברים נכונים נסה להשכיל...

מלוח17
Thursday 07/10/2004, 01:07
ok , לא צריך פיתולים ! אתה פשוט מותח ליותר אורך
אולי באמת עדיף pvc אבל שיהיה דק ! וגמיש !
קלאוד , תפתח את הברז באמבטיה בשיא החום ותגיד לי למה הוא יותר קר ממים שיצאו מאותו ברז ועמדו 24 שעות באטמוספרה?
עכשיו הטמפ באק עומדת אצלי על 26 וככה יהיה עוד חצי שנה, לא צריך בתקופה הזאת מקרר ככה שגם את הצינור אתה סוגר
, דבר שני המקררים שיש בארץ לנפחים גדולים לא יודעים לחמם רק לקרר, לדוגמא תמיר !
אני חושב שפאן 90 או 150 יעשו את העבודה או אהיים !
וגם בעומק מטר וחצי לטענתך, כמו שאמרתי אתה חופר ומודד עם מכשיר איפה הטמפ היא 25 ומותח לאורך 3 מטר אם תרצה , עדיין פאן 90 או 150 יעשו את העבודה לחודשי הקיץ
והפלא בפלא המים קרירים...ככול שהזרם יהיה יותר איטי מתתחת לבלטות או לאדמות ככה המים יתקררו יותר מהר או שככול שהצינורות יהיו יותר ארוכים

cloud
Thursday 07/10/2004, 01:17
או קיי בוא נסגור את זה,
כמה עולה פאן אתה יודע?
כמה עולה לפרק תריצפה אתה יודע?
כמה עולה צנרת פי וי סי את היודע?
כמה עולה הדבק?העבודהההדבקה?
כל זה במקום לקנות מקרר ב1000 ש"ח??
רק המשאבה תעלה יותר אז תעשה טובה...זו שיטת קירור טובה אבל למערכות ענקיות,אז חאלאס.

מלוח17
Thursday 07/10/2004, 01:18
טוב אני אומר שזה עובד ובגדול ובחיסכון , מה אתם רוצים לעשות ?
אני אומר ככה

cloud
Thursday 07/10/2004, 01:19
:hair:

מלוח17
Thursday 07/10/2004, 01:21
תצפצף תצפצף אבל אני יבנה את זה שנה הבאה

sharpy!
Thursday 07/10/2004, 01:24
תבנה כבר נודניק, תן לישון בשקט..

cloud
Thursday 07/10/2004, 01:27
:lol:
עומר אתה סתם מתעקש...מנסים להסביר אבל אתה לא רוצה להקשיב..

מלוח17
Thursday 07/10/2004, 01:27
כן אתה קונה pvc הכי פשוט , מים נופלים נפילה חופשית מהאק עד לעומק מטר מתחת פני האדמה או הבלטות זורמים לאורך מטר-שתיים ועולים למעלה בחזרה לאק מהצד השני, הצנרת כמו האות"ח" רק הפוכה למטה , משאבה יושבת על הרצפה ודוחפת למעלה חזרה לאק , היא צריכה להרים לגובה 2-3 מטר , וכמובן אתה מחליש את הזרימה עד שאתה רואה שהמים יוצאים קרים נראה לי שיספיק 1000 ליטר לשעה...

cloud
Thursday 07/10/2004, 01:29
או קיי...אתה מתכנן לפרק תבלטות?

מלוח17
Thursday 07/10/2004, 01:31
אויייייששש נגעתי בבלטות נהיה לי קר וחם בשכל...

מלוח17
Thursday 07/10/2004, 01:32
למה לא? זה התחביב שלי ואני בקומה ראשונה ויש איזה מטר לחפור בחול
אבל עכשיו זה לא רלוונטי כי הטמפ באקוויריום 26 הקיץ עבר ...

cloud
Thursday 07/10/2004, 01:33
טוב שיהיה בהצלחה.

מלוח17
Thursday 07/10/2004, 01:34
אבל עכשיו זה לא רלוונטי כי הטמפ באקוויריום 26 הקיץ עבר ...

יוסי84
Thursday 07/10/2004, 01:53
מלוח17,

תן פתרונות פרקטיים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

מלוח17
Thursday 07/10/2004, 01:54
אתם לא נתתם נימוקים למה זה לא יעבוד, תנו נימוקים ובלי להיכנס לשטויות!

sharpy!
Thursday 07/10/2004, 09:48
יא נודניק, כולם אומרים לך שזה יעבוד, אבל לא על מטר צינור, ולא על צינור גמיש ובכל מקרה זה יעלה יותר.

הפתרון שאתה מציע לא פרקטי לבןאדם פרטי ויוצא יקר משמעותית.

אז חלאס, תפסיק עם הסמים.

sharpy!
Thursday 07/10/2004, 10:09
אגב עומריקו,
ברוב הבתים מתחת לבלטות יש יציקת בטון ויסודות ומה לא,
נראה אותך חופר מטר עומק שם :lol:

היית צריך לבחור את הגלולה הכחולה נשמה, הורודה לא עושה לך טוב.

dror
Thursday 07/10/2004, 17:24
טוב ילדים אני מבין שאין סיכוי להכניס בכם קצת דרך ארץ.
אני מאמין שכולם אמרו את דעתם (ומעבר לכך) אי לכך העץ ננעל.