צפה בגרסא המלאה : ראיתי היום דבר מדהים אצל "נעים במים"

יאיר
Wednesday 23/10/2002, 19:24
יש לו בריכה גדולה של מים מלוחים,
והיום ראיתי שם מדוזה מדהימה בצבע כחול עז
שטה בצורה מלכותית בבריכה - מראה מרהיב :surprise:

כיוון שזו פעם ראשונה שאני רואה מדוזה באק' - זה מאד הרשים אותי !!!

קיפודג
Thursday 31/10/2002, 12:01
יש כאלה המגדלים מדוזה באקווריום גדול ומקורר.

יש צורך לדאוג לדגים וסרטנים ( מהים ) כדי שלא תגווע ברעב.

קובי
Thursday 31/10/2002, 14:05
אני חושב שמדוזה יכולה להיות גימיק נחמד אם יש לך חנות גדולה ואתה רוצה שאנשים יבואו ויתלהבו, אבל בדומה לדיונון מדובר בחסר חוליות מאד בעייתי: היא בעלת תנועה פחות או יותר חופשית ברחבי המים והיא טורפת. מאד טורפת.

מה שאומר שאו שמגדלים אותה עם דגים קטנים שהיא אוכלת, או שמגדלים אותה עם דגים בינוניים שהיא צורבת, או שמגדלים אותה עם דגים גדולים (אנג'לים) שאוכלים אותה.

בכל מקרה אני כמגדל ריף לא חושב "לבזבז" אקווריום על דבר כזה ! אבל זה קונספט חמוד ואני יודע שבארה"ב יש לזה טרנד שלם וניתן להשיג כל מיני זנים של מידוזות נדירות.

Cobalt
Thursday 31/10/2002, 14:30
יש מגדל מסחרי מפורסם שעובד איתי על פיתוח של אקוריום מיוחד למדוזות שאמור להיות יפה.
לצערי אינני יכול לפרט שלא יגנבו לי את הרעיון.
יחיאל

קיפודג
Monday 11/11/2002, 12:09
מה שטוב במדוזה זה שקל להשיג ולא יקר במיוחד ( עקיצה וזהו במקרה הרע ).

קובי
Monday 11/11/2002, 13:04
תשמע קיפודג - זה בדיוק כמו גידול שרימפים. אפשר להשיג את הקפצנים המצויים בשפע בחופי ארצנו. גם המדוזות הלבנות מצויות בשפע בחופי ארצנו. אבל כמו שאתה אוליי תרצה להחזיק פייר שרימפ, או שרימפ מנקה כלשהו (שעולים לא מעט כסף ומיובאים מחו"ל), אני בטוח שיהיה מי שיעדיף מדוזות אההה... פחות לבנות וגדולות, משהו בסגנון שעליו דיבר יאיר - מדוזה קטנה וכחולה, מדוזות סימביוטיות מכל מיני סוגים. ולא שקיות הניילון הג'לטיניות ששורצות ועוקצות בחופי ארצנו.

אגב המון דגים אוכלים מדוזות לא ?

קיפודג
Tuesday 12/11/2002, 15:13
אתה אולי קצת לא מעודכן , אבל השנה הגיעו גם מדוזות כחולות זוהרות לחופי ארצינו וניתן היה להשיגן בשפע.

קובי
Tuesday 12/11/2002, 15:33
אתה צודק, אני באמת לא מעודכן :-(

אצלנו בחוף (אני גר לחופי תל אביב) הגיעו הלבנות כחלחלות המגעילות שמזכירות שקית ניילון משוק הכרמל. בכל מקרה נדמה לי שבלי קירור ואקווריום מאד מאד גדול עם זרימה ממש חלשה של מים, אין מה לדבר לא ?

קיפודג
Tuesday 12/11/2002, 15:39
חייבים:

1. אקווריום גדול אבל אין צורך בקירור (למיטב ידיעתי במיוחד במדוזות ים - תיכוניות).
2. אוכל בשפע בעיקר סרטנים קטנים ודגים קטנים מאוד.
3. מערכת סינון טובה ומפרק חלבונים מעולה.

בכל מקרה מדוזה כחולה זוהרת בלילה זה לא משהו שרואים כל יום.

קובי
Tuesday 12/11/2002, 15:47
תשמע - אותי שכנעת.
אם אי מי מקוראי הפורום מעוניין להרים את הכפפה ולנסות לגדל מידוזות או דיונונים או חסרי חוליות טורפים גדולים אחרים באקווריום שלו, אני אשמח מאד לראות ולהתרשם (למעשה אני אהיה הראשון אצלו עם מצלמה!!) ואוליי אפילו נוכל למצות מהסיפור הזה מאמר לטובת כל המגדלים.

קיפודג
Tuesday 12/11/2002, 15:52
רק קחו בחשבון שצריך אקווריום גדול לטורפים אלו , משהו באזור 1000 ליטר !!!

bigpurrs
Tuesday 12/11/2002, 17:14
כמה מדוזות יכולות להתגורר בנוחיות ב- 1000 ליטר? ולמה צריך נפח כל כך גדול?

אני לא מבין כלום במדוזות אז אני מסתקרן... אני מנסה לחשוב על קונספט עיצובי לאקווריום מדוזות... לא ממש מצליח. וכל מה שעולה בדעתי מהוא ממש לא הטעם שלי. אבל אם יהיה פעם למישהו אקווריום מדוזות אני אחרי דג זאב עם המצלמה. נשמע מקורי בהחלט.

אלון

קיפודג
Tuesday 12/11/2002, 17:56
בה נתחיל שמדובר ביצור טורף שמייצר הרבה לכלוך ולכן נדרש ציוד ביכולת גבוהה בשביל להחזיק את האקווריום.

המדוזה צפה במרכז האקווריום ופורשת זרועות לכל רחבי האקווריום ולכן נצטרך אקווריום של 100 * 100 * 100 ( מטר על מטר על מטר ) שזה אקווריום מצויין להחזקת טורף זה או דיונון בגודל בינוני.

המדוזה גדלה מהר ולכן אי אפשר להסתפק באקווריום קטן מזה.

בד"כ מחזיקים מדוזה אחת באקווריום אבל ניתן לגוון כל עוד אין צפיפות והציוד מטהר את המים.

bigpurrs
Tuesday 12/11/2002, 18:03
אוקיי...

אבל האקווריסט הממוצע שכבר מקים אקווריום של 1000 ליטר, נראה לי שלא ממש יסתפק במיכל ענק שבו יש פשוט - מדוזה :?

זה קונספט שאולי מתאים למוזיאון לבעלי חיים ימיים אבל לא לבנאדם מן המניין.

אז אוקיי - אקווריום 1000 ליטר עם אחלה ציוד פילטרציה וכו' ובתוכו מדוזה שהיא טורף ענק. ומה עוד שמים איתה? שלא יהפוך מהר מאד לאוכל מבחינתה?

אלון

קובי
Tuesday 12/11/2002, 18:54
אני חושב שמדוזה יכולה להיות גימיק נחמד אם יש לך חנות גדולה ...
בכל מקרה אני כמגדל ריף לא חושב "לבזבז" אקווריום על דבר כזה ! אבל זה קונספט חמוד ואני יודע שבארה"ב יש לזה טרנד שלם וניתן להשיג כל מיני זנים של מידוזות נדירות.

קיפודג
Tuesday 12/11/2002, 20:17
אלון שלום לך,

זהו יצור שהוא בודד באקווריום ללא "חברים" ליתר דיוק רוב הטורפים יוצאי הדופן הינם בודדים באקווריום :

דיונון, תמנון ( חיה מאוד מעניינת ומאוד חכמה ) , ומחבטנים למיניהם.

גם טורפים רגילים מגבילים מאוד את סוג הדגים וח"ח שיכולים "לחיות" בקרבתם:

אבו נפחא - אוכל סרטנים , שבלולים , צדפות ...
זהרון - טורף דגים קטנים - אבל לא סובל חברת דגים מהירים.
...

וכדומה...

או טורפים או נטרפים.