צפה בגרסא המלאה : מה העלות?

KENT
Saturday 25/09/2004, 22:15
מה העלות של הציוד של ריף?
מקרר- אפשר להשיג יד שניה אני מאמינה אבל הכי זול מקרר חדש ראיתי ב-3000 שקל כמה עולה יד שניה הכי זול ?
אסמוזה אני יודעת שהיום אפשר להשיג ב-500 שקל
מפרק חלבונים
סאמפ אמ..אמרו לי 300-400 שקל
ואם אפשר הסבר על מה זה אובר פלו?זה החור שממנו יורדים המים לסאמפ במקרה?

ובאיזה נזק מסתכם הכול כללי כולל אלמוגים דגים והציוד?

תודה מראש!!

^@JoK3r@^
Saturday 25/09/2004, 23:15
הציוד לריף מאוד יקר...
המלצה שלי - אם אתה מתכוונת להתחיל במלוחים תתחילי קודם במרינה עם דגים חזקים ואח"כ כשיהיה לך יותר נסיון וכסף תהפכי את האקווריום לריף...

מקרר- 1000 ש"ח יד שניה
אוסמוזה - 450 ש"ח
מפרק חלבונים-אפשר היום להשיג פורקים משומשים ממש בזול - תגידי מה גודל האקווריום ואז יהיה אפשר להמליץ על פורק
סאמפ-אפשר לבנות לבד או לקנות אקווריום מוכן(רק זכוכית) ולהדביק מחיצות.

אוברפלואו זה תיבה שממנה נשאבים המים לסאמפ והיא יוצרת באקווריום מפלס קבוע
בנוסף את צריכה:
מלח, הידרומטר, ערכות בדיקה, תוספים, תאורה, חומרי סינון, ראשי כח, מתזים, צנרת וכו...

ריף יכול להגיע גם ל50,000 ש"ח :hair:

מלוח17
Saturday 25/09/2004, 23:22
את לא חייבת סאמפ , תיכנון נכון ופצצתי ואת חוסת צנרת,סאמפ,ומשאבה לעלות מים יקרה

KENT
Saturday 25/09/2004, 23:28
הבנתי תודה

ואם אני יתחיל מלוחים זה בין חצי שנה לשנה.
ובאמת אני חושבת על להתחיל עם מרינה כי ריף יוצא מאוד יקר,
שיהיה לי כסף אני כבר יראה מה התקציב שלי ולפי התקציב אני יראה לאיזה כיוון אני יכולה ללכת.
בנתיים אני צריכה לקרוא הרבה מאמרים ויש לי זמן לקרוא המון :wink: .
תגידו במרינה אי אפשר לגדל אלמוגים ניכנסתי לפורום של מרינה ויש של אינדקס חסרי חוליות שקובי(דג זאב 1) עשה ויש תמונות של אלמוגים האם התמונות שהוא ציין שם זה אלמוגים שמתאימים למרינה?

הכוונה לאינדקס הזה
http://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2879

אב-רויה
Sunday 26/09/2004, 01:08
קנט ,

קשה לי להשלים עם זה בעצמי, אבל לאחר התנסות קצרה במיני ריף +

קריאה של די הרבה חומר, אין דבר כזה אלמוגים למרינה,

מרינה זה מרינה וריף זה ריף.

אם את רוצה אלמוגים, את חייבת ציוד מתאים, כמו שאמרו לך.

אם את רוצה בשלבים , את יכולה להקים מרינה (ללא מקרר ) אבל

המים צריכים להיות איכותיים ומוכנים לריף , כלומר מי-ים (הרבה לסחוב)

או אוסמוזה שזה התוספת היחידה שתצתרכי כדי שהמרינה שלך תיהיה
מוכנה להסבה לריף.
כמו כן צריך לזכור שיש דגים שלא מתאימים לריף (אוכלים אלמוגים :hair: )
וגם במרינה שלך אסור להשתמש בתרופות כי גם שאריות קטנות
של תרופות (קופר וכדומה ) יהיו קטלניים לאלמוגים וח"ח.

מהנקודה הזאת חסר לך מקרר שהוא ממש חיוני כדי לעבור לריף ותאורה חזקה/איכותית יותר.
לעומת זאת קלווסר מיקסר ואביזרים חשובים אחרים אפשר לוותר בשלב ראשון ולעשות
אותם ידנית.

פורק חלבונים תצתרכי ממילא ושאר הציוד שמשמש מרינה נחוץ גם בריף.

בהצלחה !!

yehudap
Sunday 26/09/2004, 20:04
'מרינה' ו'ריף' הם סתם מושגים/הגדרות. מרינה זה אק' שמגדלים בה רק דגים (אולי גם חסרי חוליות כמו נחשוני ים וסרטני נזיר) וריף זה אק' שבה מגדלים אלמוגים וכו'.
במרינה יש הרבה פחות ציוד חובה (לא חייבים קירור ותוספים כמו קלציום), ולכן עלות המינימלית להקמת מרינה ועלות ההחזקה שלו הם הרבה יותר נמוכים מאשר עלות ההקמה והתחזוקה של ריף.
אפשר להתחיל במרינה עם ציוד מינימלית, ואז לשדרג את הציוד בשלבים לפי זמינות הכסף עד שיש את כל הציוד הדרוש לריף.
אז בתשובה לשאלתך: אפשר להוסיף אלמוגים למרינה - בתנאי שיש בה את כל הציוד והתנאים לגידול אותם אלמוגים :wink: (ובתנאי שאין שם דגים שיאכלו את האלמוגים :hair: )

Ghost
Sunday 26/09/2004, 22:46
לפני שקופצים למחירים כל-כך גבוהים, צריך להבין מה גודל האקווריום הרצוי, כמה מקום יש, ואיזה ציוד כבר יש לך. את רוצה להשתמש באקווריום הקיים?
אחרי זה ניתן לבנות לך מפרט מתאים, מה גובה המים המבוקש?

מלוח17, אני גם ראיתי ריפים ב 250,000 ש"ח וגם ב 10,000 ש"ח. למה סתם להפחיד ולמנוע מאנשים להכנס לתחביב. אל תדאג ישאירו לך דגים ואלמוגים בחנויות. ישנם הרבה חסרי ממון שיש להם ריפים משגעים.

קנט, את צריכה לקחת בחשבון את העלויות השותפות של החזקת ריף כגון מלח, פיצוי אידוי, תוספים, וחשמל. כמובן שתמיד ניתן למצוא דרכים להוריד עלויות.

עם מאד תרצי, תוכלי להקים ריף בעלות לא גבוהה.

עידן

מיכה גינטר
Monday 27/09/2004, 11:35
כל הנאמר נכון הוא. לכן מניסיון שלי ומהתבוננות אצל חובבים שונים, הגודל האולטמטיבי, מכל זוית ראיה, הקמה, אחזקה שוטפת, ומעל לכל הנאה, הוא אקוריום בסדר גודל של 400 ל 500 ליטר. 120 ס"מ אורך,70 ס"מ עומק ו 65 ס"מ גובה מים. בברכה מיכה

KENT
Tuesday 28/09/2004, 00:19
תודה על התשובות :)
שיהיה לי את הכסף נדבר ונחליט כבר על מה ב-100 אחוז אני ילך
מה שבטוח זה שאני ילך על מים מלוחים באקווריום הבא :wink:

מלוח17
Wednesday 29/09/2004, 16:57
גוסט מה אתה רוצה בדיוק ממני ???? אולי התבלבלת בגוקר ?
ומה שמפחיד אותי זה לא אם ישאר בחנויות דגיםאו אלמוגים אלא אם בשוניות ובים בקצב שזה תופס תאוצה הענף וכמובן הטיפשות יחד .... אם כבר העלת דיון

Ghost
Wednesday 29/09/2004, 20:16
דבר ראשון, צודק, התבלבלתי בין ג'וקר אליך. קבל את התנצלותי.
לגבי הפחד שלך שלא ישארו בע"ח בשונית בגלל קצב גדילת הענף, אז אתה יכול לישון בשקט בלילה כי לא מכאן באה הסכנה. עצם העובדה שנפת עץ על-ידי מישהו שמעוניין להכנס לתחום המלוחים כבר מראה על ראיה מרחבית נכונה ולא על טיפשות מצד חובבים. הטיפשות באה מאלה שלא שואלים שאלות!
תחום העיסוק במלוחים אינו נחלתם של בעלי הממון בלבד! אתה בעצמך ננתתה "טיפים" על קיצורי דרך בחיכון בעלויות במקום אחר....

מלוח17
Wednesday 29/09/2004, 22:24
אההה תגיד קראת את ההודעה הפרטית שלי בריפ סנטר ששלחתי לך ?

Ghost
Thursday 30/09/2004, 01:48
כבר עניתי עליה מזמן.....