צפה בגרסא המלאה : צבים

Leehee
Wednesday 16/10/2002, 23:59
שלום לכולם!
אני מתלבטת אם לקנות צבי ים קטנטנים לאקווריום......
אמרו לי שהם מעבירים מחלות, ושלא כדאי לגדל אותם בבית, זה נכון?
ועוד שאלה שנובעת מחוסר ידע מוחלט: הצבים הקטנטנים שמגדלים באקווריומים בחנויות החיות, גדלים אי פעם? או שהם לנצח קטנטנים?

Thursday 17/10/2002, 00:05
הם גודלים ומהר!!
אם את תשימי אותם עם דגים בשלב מסויים הצבים יגדלו ויאכלו אותם.

בקיצור: אם יש לך איפה לשים אותם אז סבבה( גינה שבה אפשר לסדר להם בריכה קטנה עם יציאה ליבשה)

באקווריום זה לא בא בחשבון, מתישהו לא יהיה לך מה לעשות איתם והם סתם יסבלו, חבל.

עומרי ע
Thursday 17/10/2002, 15:13
קודם כל העברתי את ההודעה למקומה הראוי.
להבא השתדלי לכתוב הודעות במקום הנכון, בשביל זה תצטרכי להירשם קודם לפורום.
לענייננו- את מתכוונת כמובן לצב מים ולא לצב ים (צבים שונים לגמרי), ואני גם מניח שמדובר באדום אוזן כי הם הכי נפוצים אצלנו בחנויות.
הצבים האלו מגיעים לגדלים של מעל 30 ס"מ, לפיכך צריך מראש לקחת את האופציה הזאת בחשבון ולסדר להם מקום מספיק גדול כדי שירגישו בנוח.
הם צריכים גם טיפול צמוד והוצאה לשמש לפחות 3 פעמים בשבוע לכמה שעות בכל פעם, השמש מאוד חיונית לזוחלים וגם ליונקים, ללא שמש הם לא ישרדו או שיהיו חלשים מאוד ופגיעים.

דדי י
Friday 18/10/2002, 02:04
בארץ נמכרים שני סוגים של צבי מים מתוקים: אדום אוזן ו- soft shell.
שני הזנים גדלים מאוד מאוד מהר, ואוכלי בשר. אין להתבלבל עם האיטיות של צבי היבשה, צבי המים מהירים וחזקים מאוד, וטורפים דגים בהנאה גדולה. כמעט כל המקרים של קניית צבים קטנים וחמודים נגמרים (אחרי זמן לא גדול) בצורה לא טובה.
אם מתעקשים לגדל אותם באקווריום, חובה לדאוג להם למקום שבו הם יכולים להיות מחוץ למים (הצבים יוצאים לנשום, וצבים צעירים ללא מקום לצאת אליו עלולים להגיע לאפיסת כוחות ופשוט לטבוע). בנוסף הם חייבים אור, ומזונות עתירי ויטמינים, אחרת הם מפתחים בעיות מבעיות שונות. בקיצור - לא מומלץ למתחילים.
לגבי מחלות: בזמנו הצבים מסוג אדום אוזן היו לא חוקיים בארץ, והייתה שמועה שהם עלולים להעביר סלמונלה. אני לא יודע אם זה עדיין נכון, אבל לפי כמויות הצבים שמוכרים בחנויות, אני מניח שכיום הם חוקיים ובטוחים.
דדי.

קובי
Friday 18/10/2002, 09:39
בטוחים הם לא. חוקיים הם כנראה כן.
למעשה שום דבר לא השתנה בעובדה שהם עדיין מעבירים סלמונלה כמו כל זוחל אחר (וכמו קליפת ביצה, אגב). לפיכך מוטב מאד שלא לנשק אותם או להכניס ידיים לפה אחרי שנגעתם בהם / במים שלהם / בכלים שלהם אלא לשטוף קודם היטב ידיים.

עומרי ע
Friday 18/10/2002, 15:16
תיקון קטן ברשותכם:
בטוחים- כמו כל חיה אחרת שאתם מגדלים, לא תשמרו על הגיינה- תקבלו מחלות.
חוקיים?- בטח ובטח שלא, בישראל אסור כל סחר וגידול של צבים ללא היתר מיוחד של רשות שמורות הטבע.

ספיידר
Friday 01/11/2002, 01:57
רציתי לשאול אם הנורות דיי-לייט או טרופיקל-סאן של סרה יהיו טובות לזוחלים, במקום להוציא אותם לשמש... :question:

צב ים
Saturday 02/11/2002, 05:07
סלמונלה

רוב בעלי החיים יכולים להיות נשאי סלמונלה החל בזוחלים דרך עופות ויונקים
צריך להיות זהיר אבל לא היסטרי זו לא סיבה לא לקנות אותם
אני מגדל זוחלים כבר שנים רבות ולא נדבקתי אף פעם במחלה אפילו שלפעמים
לא הקפדתי(במיוחד כשהייתי צעיר) על כל ככלי ההגיינה

אנא הקפד לכתוב בדיונים הרוולנטים, על מנת להמנע מפתיחת עצים מיותרים