צפה בגרסא המלאה : האם זה אפשרי?

ערן שבירו
Tuesday 07/09/2004, 21:22
האם ניתן ךגדל באקווריום שלי את אלו ויליפרום ודזרדיני

יש לי זברזומה סגולה צהובה סקופוס ונתחן תשע האם אפשר להכניס את השנים למלע?
אם אחד איזה כידי?

קובי
Tuesday 07/09/2004, 21:29
יש לך הרבה זברסומות (גם סגולה, גם צהובה וגם סקופס), בשביל להכניס עוד כמה צריך נפח יחסית גדול של מים ורצוי גם מסלעה טובה שתאפשר להם למתן קצת אגרסיות.

מה גודל האקווריום שלך ?

ערן שבירו
Tuesday 07/09/2004, 21:34
130 אורך רוחב 65 וגובה 65 סה"כ ליטר מים 450 כולל סמפ'

dror
Tuesday 07/09/2004, 23:31
הוספת זברזומה נוספת עלולה להיות מסוכנת אבל אם אתה חייב אז להוסיף את הדג בשעות החשכה באקווריום ולדאוג שהדג החדש יהיה לפחות בגודל של הזברזומה הגדולה כרגע.

אלי הרפז
Wednesday 08/09/2004, 12:43
אני לא ממליץ לך להוסיף אותם יהיה מילחמה
אבל תעשה מה שמתאים לך :up:

קובי
Wednesday 08/09/2004, 13:30
יש כמה שלבים שאפשר לעבור על מנת לצמצם את ההתנגשויות בין זברסומות. הבעייה איתן היא שמדובר בדגים טריטורליאליים מאד וכשלב מקדים אתה צריך להיות בטוח שיש מספיק מקומות מסתור באקווריום ומלבד זה, חלוקה ברורה של האקווריום לכמה טריטוריות (אצלי למשל יש "עמוד" ענק באמצע האקווריום שמחלק אותו לשני צדדים).

קודם כל כמו שדרור אמר פה, רצוי ללכת על דג גדול שידע להגן על עצמו. כי אחרת הזברסומות הגדולות באקווריום יעשו בו שפטים. הניסיון שלי אומר שאו שמכניסים דג גדול, או שמכניסים אחד ממש קטן, שיוכל לברוח מהבוגרים בקלות.

לפני שאתה מכניס תעשה החלפת מים ותאכיל את האקווריום טוב טוב, שהדגים יהיו רגועים, ותכניס אותם ל - "לילה". (אם יש לך שקיעה או תאורה חלקית באקווריום - תעשה את זה ואז תעשה חושך).

תעשה השוואת טמפרטורה לדג החדש, תעשה לו השוואת מים (עם צינור אוויר וברז. רצוי לשים אבן אוויר בדלי בזמן שאתה מאקלם את הדג כדי שלא יסבול מחוסר חמצן). אני בדרך כלל משתדל לשלש את כמות המים בדלי. כלומר - להוסיף עוד 200% מים מהאקווריום על ה - 100% מים מהחנות שיש בדלי. לוקח כ - 40 - 60 דקות תלוי ברגישות הדג. (בפרק הזמן הזה שאר הדגים ילכו לישון)

וזהו - מכניסים עם רשת למים. סוגרים האורות בחדר ולא מדליקים אפילו אם נורא רוצים.

בימים הראשונים לעקוב מקרוב אחרי מה שקורה באקווריום. לדאוג לתת לנתחנים כל הזמן חסה, או אצת נורי שיהיה להם עם מה להתעסק. אחרת הם יתעסקו עם הדג החדש. הכי חשוב לא לעשות החלפות מים, שינויים באקווריום ולהשתדל כמה שפחות להטריד את הדגים בימים הראשונים. (כשאני מאכיל למשל, אני נותן אוכל ומתרחק מהאקווריום ועומד בלי תנועה כמה דקות. לתת לדג ביטחון עצמי).

התקפות תמיד יהיו ותצפה לזה. אבל עם קצת מזל הדג יתאקלם לך כמו שצריך לתפארת מדינת ישראל. :up:

yehudap
Wednesday 08/09/2004, 17:51
תזכור שוליפרום ודזג'רדני הם הגדולים במשפחת זברזומה - מסוגלים להגיע לגודל של 40סמ באק'. אני חושש שאלול להיווצר קצת עומס עם הזמן.
נתחן 9 בניסיון שלי לא גדל יותר מידי באק', אבל הדזג'רדני שלי גדל בהתמדה ולא מראה בינתיים סימנים לעיכוב גדילה (אק' 130X60X60).

ערן שבירו
Wednesday 08/09/2004, 19:54
האם אנ י יכול להכניס רק ויליפרום?

קובי
Wednesday 08/09/2004, 19:57
תוכל לנסות להכניס, אבל או וליפריום או דסג'רדיני. לדעתי הם דומים מכדי שהם ירגישו בנוח אחד ליד השני וילכו מכות בלי הפסקה.

כמו שדרור אמר - רק אם אתה ממש "חייב". ותנסה ללכת לפי הצעדים שהצעתי פה. זה עוזר.