צפה בגרסא המלאה : רפיוגים

or73
Tuesday 31/08/2004, 22:03
יש לי חול חי באקווריום האם אני צריך לשים גם ברפיוגים
או שאני יכול לשים רק אצות(קאולרפה)בלי שום בעל חיים

אורן
Tuesday 31/08/2004, 23:46
אפשר לקיים בלי בעייה רפיוג'ים ללא חול - אבל רצוי להכניס גם חול חי
מכיוון שברפיוג'ים החול יהיה באמת חי (לא כמו באק')

הבעייה בחול החי באק' שיש לא מעט דגים בעיקר הוק פישים , מנדרינים , אנג'לים ,סקוטרים וכו' אשר ניזונים מבעלי החייים החיים בחול ואז אין לך תולעים , סרטנים קטנים וכו' בחול החי.

לרפיוג'ים אף אחד מהדגים לא יכול להגיע ולכן רצוי לשים ברפיוג'ים חול.

קובי
Wednesday 01/09/2004, 00:01
מה היתרון בחול חי, עם צוות מנקה בתוכו, אם לצוות המנקה אין גישה למזון (שניתן באקווריום) ?

אורן
Wednesday 01/09/2004, 09:18
למה אין גישה ??????????????????????
בשביל מה יש זרמים באק' ????????????
הרפיוג'ים לא שייך למערכת הראשית ??

קובי
Wednesday 01/09/2004, 16:07
הרבה סימני שאלה ;-)
ובכל זאת - אם אני מאכיל באקווריום, סביר להניח שהמזון יפול על קרקעית האקווריום. ייתכן שחלק קטן ממנו יגיע דרך המשאבות לרפיוג'יום אבל מדובר בחלק קטן מאד וזניח מאד, בעוד שמרבית האוכל ייפול על קרקעית האקווריום.

מכאן משתמע שאני חייב חול חי באקווריום נכון ? כדי לנקות את שאריות המזון שנפל (מה שהדגים לא אכלו) אז בשביל מה לשים צוות מנקה גם באקווריום וגם ברפיוג'יום ?

מצד שני מדובר לדעתי בכמות זניח של מזון שמגיעה לרפיוג'יום, או שמאכילים ברפיוג'יום בנפרד כדי שהחול החי שם יקבל כמות מספקת של אוכל. אבל השאלה שלי היא למה בעצם, להחזיק צוות מנקה שלם ברפיוג'יום, כשההאכלות מתבצעות באקווריום ?

dror
Wednesday 01/09/2004, 17:27
דגים ניזונים (גם נתחנים) מסרטנים וח"ח זעירים אחרים שמנקים את החול ולכן מומלץ (אם יש כמובן) למקם את החול החי ברפיוג'ים (לפחות 7 ס"מ) בו אין סכנה לאותם ח"ח. במקרה כזה ניתן להוסיף שכבה דקה של חול-חי לאקווריום הראשי בשביל היופי.
לגבי האכלה, מזון רב מגיע מן האקווריום אל הרפיוג'ים כך שאין צורך ממשי להאכיל את ה"חול".
לא חייבים חול חי בכדי לטפל בשאריות האוכל, סרטני נזיר יעשו את העבודה דיי בקלות.