צפה בגרסא המלאה : דיון בניקוי COLLECTING CUP

Cobalt
Thursday 10/10/2002, 08:44
שלום
יש אצל המומחים דיון האם יש לנקות את כוס האגירה של פורק החלבונים.
יש אומרים שאם שוטפים אותו הוא לא עובד איזה כמה שבועות.
יש אומרים שלא עובד כמה שעות.
ויש אומרים שזה לא משנה..
מה דעתכם?
אני מבין שכבר דשו בנושא אבל לדעתי הנושא טרם לובן כל צרכו.
אנא זכרו הדיון הוא על הכוס אגירה ולא על הפורק עצמו...
יחיאל

קובי
Thursday 10/10/2002, 10:51
באמת נושא שצריך להכנס אליו.
אני מניסיון אישי שלי - היתה לי יציאת חלבונים נפלאה אל הכוס מן המפרק עד שהכוס היתה מאד מלוכלכת ועשיתי לה ניקוי ושטיפה והכל. ואח"כ במשך כמעט שלושה שבועות לא יצא לי כלום.
איכשהו גיליתי שיש קשר לעובדה שאסור לשטוף את הכוס הזו אף פעם - למרות שעד היום לא ברור לי למה, הרי שזה עובד וכשהכוס מלוכלכת (בעיקר הצינור הפנימי שלה, משם מגיעים החלבונים) יש הצטברות סמיכה יותר של חלבונים מאשר כאשר הכוס נקייה.

קיפודג
Thursday 10/10/2002, 12:25
כנראה שיש קשר , אני שותף את הכוס עצמה אבל רק שופך מים על הצינור שמוביל אליה ולא ממש מנקה.

dolphitec
Thursday 10/10/2002, 23:28
גם אני איני שוטף אותה עד כדי הברקה אלא מנקה מידי פעם את שכבות הג'יפה הירוקות.

קובי
Wednesday 13/11/2002, 20:27
אגב - המפרק שליסיני ו דיי מעאפן (וחבל, אבל אין לי כסף כרגע למשהו יותר מתוחכם ומתקדם). בכל מקרה, העברתי אותו מסכת שיפצורים, שבמהלכה החלפתי לו את צינור האוויר לוונטורי, הרמתי אותו יותר גבוה מפני המים בכמה סנטימטרים טובים, חיזקתי את החיבור בין ראש הכוח למפרק עצמו + ניקוי טוב לראש הכוח. ניקיתי את כל המערכת וחיזקתי מחדש למקום והתחלתי לכוון את הברז - זה לוקח כמה ימים ומי שיש לו מפרק חלבונים יודע בדיוק על מה אני מדבר. לפעמים אתה מקבל קצף ישר בהתחלה ואח"כ ההקצפה מפסיקה. לפעמים אתה מקבל קצף אבל מגלה שהברז היה סגור מדיי ויוצאים לך יותר מדיי מים לכוס.

בסופו של דבר הגעתי לנקודת האיזון ולמנוחה והנחלה - יוצא לי קצף מאד סמיך מהמפרק ואני מרוצה.

elminister
Thursday 14/11/2002, 13:53
אני ממש לא מומחה במיים מלוחים, אולם לחלבונים אשר יוצאים לכוס יש מטען חשמלי (יש לכל חלבון מטען בקצה המולקולה),
יתכן וברגע שיש סף מסויים (כלומר דפנות הכוס מכוסות בחלבון), למעשה קיימת משיכה חשמלית, של חלבונים נוספים

אבל שוב זו השערה לא מבוססת ורק רעיון..
ELMI

אורן
Thursday 14/11/2002, 15:41
דעתי קצת שונה מדעתכם בנושא הניקוי
אני מסכים אתכם שאת גוף המפרק לא מנקים (רק אחת למליון שנה)
אבל את הצינור שבו עולים המים ואת הכוסית חובה לנקות לעיתים תכופות.

ההסבר שאני שמעתי הוא :
הסקימר מקציף את המים
בתוך הבועות האויר נכלאים החלבונים
החלבונים עולים כלפי מעלה בצינור
ועד לכוסית הניקוז

אם הצינור מלוכלך- הבועיות עם החלבונים נתקעות בדפנות ,מתפוצצות ומחזירות את החלבונים בחזרה למים.

לא סתם כל הצינורות עשויים פרספקס חלק.

אני מדבר על מפרקים חזקים ומקצועיים

dolphitec
Thursday 14/11/2002, 20:17
במקרה שלי הגיפה נאגרת ממש על החלק הפנימי של הצינורית. לא נראה לי שזה חוזר לאק'.

קובי
Friday 15/11/2002, 01:22
דווקא אצלי נאגרת הג'יפה בדיוק כמו אצל דולפיטק. כלומר - יש חלק שנדבק בצינור הפנימי ועליו מטפסות הבועות עם הליכלוך לתוך כוס האיסוף. עכשיו זה מתפקד יותר טוב מאשר כשזה נקי לגמרי. מצד שני גם כשזה מאד מלוכלך הסקימר לא עובד היטב (כי אז החור סתום לחלוטין מלכלוך). צריך למצוא את דרך הביניים בכוס האיסוף הזו - כלומר - לא הכי נקי ולא הכי מלוכלך.

dolphitec
Saturday 16/11/2002, 02:42
אני מנקה פעם בשבוע בערך עם האצבעותוזהו, בלי לשטוף ממש. אני פשוט מפרק ת'כוסית, מרוקן אותה ואת הגיפה מגרד עם האצבע. בלי לשטוף יותר מידי מתחת לברז.