צפה בגרסא המלאה : איכות מים.

אודי שלר
Monday 12/07/2010, 17:46
שלום, שמתי לב לפני איזה יומים שיש לי אצות [מן נקודת ירוקות כאלה] על הזכוכית , והבנתי שזה אומר על איכות מים לא משהו. [או יותר מידי תאורה מה שלא נראה לי.]

ולא שמתי לב לזה כ'כ אבל אף אחד משני סרטני הנזיר שלי לא השילו.
בקיצור היום אמרתי שאני יעשה החלפת מים מוקדמת [ואז יהיו 2 החלפות ומקסימום אני יתחיל החלפות מים יומית.

והיום שהסתכלתי באקווריום [לא החלפתי מים עוד, ולא עשיתי כלום] כל האצות חוץ מאיזה בפינה אחת נעלמו.! ופתאום אני רואה זרועות כחולות [שקשורות לסרטני נזיר, נבהלתי חשבתי שמישהו הרג אחד מהם] ואז ראיתי שהם בסדר גמור, וזה נשל. (ופה גם רציתי לשאול אם להוציא אותו או לא.?]

ורציתי לדעת מה קרה?? לא עשיתי שום שינוי, החלפות מים, לא הכנסתי אף אחד. כלום.

מידע על האק':
20 ליטר
3 סלעים חיים.
2סרטני נזיר,קונץ',2פרקולות.
100% מים מהברז [בלי אנטי כלור, פשוט לא הייתי בטוח אם להוסיף או לא. אז אם תגידו שכן אני ישים בהחלפה הבאה.]

זהו בעצם.. האק' לדעתי עובד פחות או יותר שלוש שבועות [הגיע במצבע + מעם מוכנים לשימוש ששם חיו הפרקולות, בעצם אק' כאילו עבר כבר סייקל.]

אז כמו שאמרתי רציתי לדעת מה קרה פתאום.

תודה [=

fishzilla
Monday 12/07/2010, 18:22
מה הערכים של המים זה חשוב מאוד?:up:
אמוניה ניטריט ניטראט PH

אתה עדיין בשלבי סייקל אצות זה חלק מהסייקל האקווריום שלך עוד יחליף צבעים הסרטני נזיר יעלימו חלק

אין צורך להוציא את הנשל

לכל הוספת מים בין אם זה מאידוי או מהחלפה עלייך להוסיף אנטי כלור למים בכדי להרכיך אותם ולנטרל כל מיני מתכות וזיפת שיש במים (אם לא עושים זאת למיטב ידיעתי זה עלול להרוג גם חלק מן בקטריות שיש באקווריום)

עוד משהו קטן כל עוד האקווריום שלך בסייקל ולא סיימת אין צורך לבצע החלפות מים ובטח לא החלפות מים יומיות כמו שציינת (שחשבת לעשות)
זה יהרוס לך את מה שעשית עד עכשיו ותמצא את עצמך בסייקל מחדש תן לאקווריום להתייצב למושבת הבקטריות לגדול ותבדוק כל כמה ימים ערכים

זה עפ"י ניסיוני והידע שלי אתה מוזמן לחכות לעוד תשובות

שיהיה בהצללחה:up:

אודי שלר
Monday 12/07/2010, 21:59
לא לא הבנת.. הסייקל תכלס עבר סייקל.
המים מוכנים לשימוש, זה מים שבאו מאקווריום אחר שעבר כבר סייקל.

ולא יודע, לא בדקתי ערכים:oops:

fishzilla
Monday 12/07/2010, 22:08
תבדוק ערכים ותרשום אותם כאן שכך נוכל לעזור לך יותר
וגם תידע איפה אתה עומד זה חשוב

מאיה
Monday 12/07/2010, 23:38
לא לא הבנת.. הסייקל תכלס עבר סייקל.
המים מוכנים לשימוש, זה מים שבאו מאקווריום אחר שעבר כבר סייקל.

ולא יודע, לא בדקתי ערכים:oops:

איך אתה קובע שעבר הסייקל ?

לא בדקת ערכים

I.P.L ייעוץ ומכירות
Tuesday 13/07/2010, 00:09
לעשות החלפות מים ללא חומר מנטרל כלור =האקווריום יחיה על זמן שאול!!!!

ישראל