צפה בגרסא המלאה : ומה אחרי הטלה של פינקים?????

גיורא
Saturday 05/06/2004, 22:17
שלום חברים שלי
לפי הפתיחה לשאלה אפשר להבין כמובן שהפינקים שלי הטילו.
הבנתי גם שהפינקית מטילה בערך שלוש ביצים בהפרשי זמן ,ורק לאחר מכן היא דוגרת עליהן,אחרי כעשרים ימים מבקיעת הביצה הגוזלים מתחילים לצאת מהקן .אני מקווה שעד כאן אני לא טועה.
השאלה שלי היא כאשר עבר הזמן והגוזלים מחוץ לקן האם אני צריך לנרות את הקן ע"י הוצאת הרפש שהגוזלים השאירו ,או לא לגעת בכלום .
אני חושש מפרעושים או ממזיקים אחרים שעלולים להיות הצואה של הגוזלים
אם אפשר תשובות מבעלי נסיון
תודה גיורא

Furcifer
Saturday 05/06/2004, 22:36
ברגע שאין שימוש בקן ניתן לנקות.
בד"כ ההטלות צפופות, המלצתי לשים עוד קן כדי שאם תהיה הטלה נוספת היא תתבצע בקן הנקי ואז תוכל לנקות את הקן הישן שגם שם לאחר מכן תהיה הטלה נוספת .
בהצלחה.

גיורא
Saturday 05/06/2004, 23:24
פרסיפר תודה !
תשובתך מענינת אבל אני בעצם מתכון לכך שאם אני מנקה את הקן אחרי שהגוזלים יצאו ממנו הם וקננו בו ללא חשש בפעם השניה ,או שבכך גרמתי נזק והם לא יחזרו לקנן באותו הקן.
וכן לגבי טפילים שיהיו בעתיד בקן בעיקבות ההפרשות של הגוזלים וימנעו להטלות נוספות
שוב תודה גיורא

Furcifer
Saturday 05/06/2004, 23:42
אין בעיה לנקות כאשר הקן פנוי.
אני מציע לשים קן נוסף בד"כ ההטלות צפופות.

ונטורה
Tuesday 08/06/2004, 08:18
יש אבקה שכרגע ברח לי שמה אבל אפשר לאבק איתה את הקן נגד פרעושים וכדומה
(גם את הציפורים).

sophiea.
Tuesday 08/06/2004, 08:26
גיורא שים לב כשאין חומר קינון מספיק הם לוקחים מהקן הישן...לעיתים הם עשויים לעשות כך גם כשייש חומר קינון...אז אוליי לא כדאי להשאיר את הקן הראשון...(אני בדר"כ מוציאה אותו)...

דבר נוסף הטלות דחופות אחת אחרי השניה מתישות את בני הזוג...לכן עדיף אחרי ההטלה השניה או השלישית להוציא לגמרי את הקן ולאפשר להם לנוח...כמובן מזון "עשיר" נדרש בתקופה זו...

ונטורה
Tuesday 08/06/2004, 14:30
צודקת סופיה.
אני מאוד ממליץ לתת מזון ביצים (מאלה שמכינים בבית) זה מחזק את הציפורים ונותן להם כוח להמשיך.
חשוב מאוד גם לתת תקופות " מנוחה" אחרי ההטלות.

(אם מישהוא רוצה את המתכון להכנת מזון ביצים אז שיגיד.)

מיכאל שובל
Friday 11/06/2004, 16:40
ברשותכם הייתי רוצה להוסיף עוד שאלה .
אם הגוזלים יוצאים רק אחרי 20 יום מהקן האם בזמן הזה יש ריח מהכלוב ,והאם ביכלל יש להם ריח?
אני שואל את זה כי גם אני חושב להביא זוג פינקים ולשים אותם בחדר של הבן שלי.