צפה בגרסא המלאה : תוכון או קוקטייל?

AkX
Saturday 29/05/2004, 12:13
יש לבן דוד שלי זוג קוקטיילים שהטילו ביצים ויש לו גם כמה זוגות תוכונים שהטילו ביצים
אחרי שיבקעו הוא רוצה להביא לי אחד.. איזה יותר כדאי לי מבחינת האכלת יד וכל זה?
איזה מהם יותר נקשר לבעלים?

snake_n_fish
Saturday 29/05/2004, 16:30
קוקטייל... בהרבה.

DOCTOR-FISH
Saturday 29/05/2004, 16:35
בהחלט קוקטיל
:up:

Furcifer
Saturday 29/05/2004, 22:37
מצטרף להמלצות, הקוקטיל גם גדול ומרשים יותר.

roykroy10
Saturday 29/05/2004, 23:45
אני מת על קוקטייל האכלת יד! :love:
הם הכי חמודים!!! :love: :love: :love:

AkX
Sunday 30/05/2004, 00:16
תודה לכולם אני יקח קוקטייל :wink: :up:

דותן 1
Sunday 30/05/2004, 10:25
מנסיון שלי התוכון חכם יותר וכל מי שמבין בתוכים יודע את זה.
הוא נקשר טוב יותר לבעלים ומדבר טוב יותר ( מיוחס לזכרים שבתוכונים )

הקוקטייל רק יפה ומרשי םלעומת הקוקטיל זה היופי
אבל אופי התוכון טוב יותר.

Seabiscuit
Sunday 30/05/2004, 19:11
גם הקוקטייל וגם התוכון הם תוכים מקסימים.. זה גם תלוי איך אילפת אותו וכמה זמן השקעת בו.. אם להשקיע באמת, אז גם התוכון, וגם הקוקטייל, יהוו תוכי נפלא כחבר.
אני אישית ממליצה על הקוקטייל.. הוא יותר גדול..חחח...

שיהיה בהצלחה :up:

benrokh
Sunday 30/05/2004, 19:30
מצתרף לכולם לגבי קוקטייל.
עוד סיבה טובה למה קוקטייל כי קל יותר לאלף אותו. :up:

AkX
Monday 31/05/2004, 00:21
תודה לכולם על התגובות :up:
יש לי עוד שאלה..
מאיזה גיל כדאי לי להביא את הקוקטייל? בגיל שבועיים-שלוש הוא כבר אוכל לבד?

Furcifer
Monday 31/05/2004, 18:15
אתה צריך לקחת אותו לפני שהוא אוכל לבד את הגיל אני לא זוכר במדויק.

דותן 1
Tuesday 01/06/2004, 10:55
עם זאת פעם ראשונה שאתה מחתים אז קח אותו בגיל 3 שבועות
אבל עם כבר יש לך נסיון קח אותו בגיל שבועיים או פחות.

אני החתמתי תוכונים וקוקטיילים ואני ממליץ על התוכון אבל גם הקוקטייל נחמד מאוד...

ברגע זה אני מחתים 2 קוקטיילים1 קוניור גרין צ'יק
2 פרסנטות אחת כחולה ואחת קובלט

AkX
Tuesday 01/06/2004, 13:41
עם זאת פעם ראשונה שאתה מחתים אז קח אותו בגיל 3 שבועות
אבל עם כבר יש לך נסיון קח אותו בגיל שבועיים או פחות.

אני החתמתי תוכונים וקוקטיילים ואני ממליץ על התוכון אבל גם הקוקטייל נחמד מאוד...

ברגע זה אני מחתים 2 קוקטיילים1 קוניור גרין צ'יק
2 פרסנטות אחת כחולה ואחת קובלט
למה אתה ממליץ על תוכון?
יש סיבה?

gupy man
Saturday 03/07/2004, 18:26
אם יש לך סבלנות,תוכון זכר (חזושב מאוד זיהיה זכר,הנקבות לא מדברות) לומד יותר מילים מאשר קוקטייל-יש תוכונים שהגיעו לסביבות ה-300 מילים...אבל קוקטייל הוא תוכי יותר חברותי לדעתי...סה"כ בחירה שלך,שניהם נהדרים :wink:

bonzooo
Sunday 04/07/2004, 00:39
:hair: לי היה תוכנים אוסטרלים וגזרנו להם את נוצות התעופה והם היו בובות אבל עדיף קוקטייל! :hair:

HunTeR
Monday 12/07/2004, 22:48
תזכור שככל שגדול יותר ככה גם מכאיבה יותר הנשיכה!

לא משנה איזה סוג - קח זכר ... פחות אגרסיבי ויותר נקשר!

רונדג
Tuesday 13/07/2004, 14:01
אני גידלתי כמה שנים גם תוכונים וגם קוקטלים, וגם החתמתי משניהם. אני אישית יותר מתחבר לקוקטיל מוחתם משום שהוא גדול יותר (יכול להיות שהתוכון פשוט קטן מדי לטעמי בתור תוכי מוחתם..) וגם משום שתמיד היה אתגר בשבילי להחתים קוקטיל מאחר והתוכונים שלי התרבו בקצב מטורף, והקוקטלים מיעטו להתרבות. בסך הכל הצלחתי להוציא 2 מחזורי רבייה מהקוקטלים.
בקשר לדיבור - אין כאן כלל מדוייק, והעובדה שזכרים מדברים אינה גורפת כלל וכלל! שמעתי נקבות קוקטלים שמרבות לדבר, וזכרים, שהדגים עשו יותר רעש מהם . הדיבור הוא אינדיוידואלי, ותלוי בתוכי עצמו. גם אם התוכי שלך לא ידבר, הוא יכול להיות חיית מחמד מצויינת!
אם אין לך אומנת (מעין אינקובטור לתוכים) עליך לקחת את התוכי כשהוא כבר מנוצה לפחות ברובו. לפני זה זה מוקדם מדי, ואחרי שהוא כבר מנוצה לגמרי יכול להיות שיהיה לך קשה להחתים אותו. אולם אין לך מה לדאוג, מאחר וגם תוכונים וגם קוקטלים הם תוכים שנקשרים בקלות יחסית לבני אדם!

שיהיה לך המון בהצלחה, ובכל שאלה שתהיה לך אל תהסס לשאול. מנסיוני קיים בפורום מספר רב של אנשים שיש להם ניסיון רב בתחום גידול התוכים.

בברכה,
רון.

HunTeR
Tuesday 13/07/2004, 19:12
רון אני לא יודע למה אצלך זה ככה!!!
2 מחזורים בכמה זמן?
אצלי כל חודשים וחצי היתה הטלה של קוקטילים ...

אגב המלצה - קדאי לקרוא חומר לפני שמביאים גוזל הביתה ...
זה הרבה עבודה והרבה זמן! וגם צריך ללמוד איך להאכיל (אם לא אוכל לבד)

לגבי דיבור רון צודק - זה מאוד תלוי בתוכי ולא במין.

רון תגיד אם יש לך כבר ניסיון - גם אצלך זכרים יותר ידדותים מנקבות? או שזה רק תופעה צפונית?
כל אלה שגידלו נקבות תוכים - קיבלו יותר נשיכות והתוקיות היו פחות קשורות! זה מוכח מדעית - אבל סטטיסטיקה שאני עשיתי (על 20 תוכים) מראה את אותה תוצאה!

רונדג
Wednesday 14/07/2004, 19:50
HunTeR שלום. קודם כל, היה לי וולייר גדול של תוכונים בחצר. התחלתי מ-15 תוכונים פחות או יותר, והגעתי ל-70 פחות או יותר, בלי להוסיף חדשים. המקסימום שעשיתי זה החלפות מדי פעם לריענון קו הדם. הכלוב היה כלוב גדול שניתן להיכנס אליו. הייתה לו דלת כפולה, וברווח של הדלת הכפולה ניצלתי חצי מהמקום לכלובים של קוקטלים. לא עירבבתי ביניהם משום שלא רציתי שהקוקטלים יפריעו לתוכונים להתרבות. היה לי זוג של קוקטלים שפעם אחת העמיד צאצאים. שלושה גוזלים. בנוסף היו לי עוד זוג קוקטלים שקניתי פעם מהבעלים של חוות קן תוכי בכפר הס. בכל מקרה, לא היו לי הצלחות רבות בריבוי הקוקטלים. היו כמה הטלות שרק אחת מהן נשאה פרי. יכול להיות שחוסר ההצלחה נבע מהעובדה שחילקתי אותם לזוגות מפאת חוסר מקום, ולא נתתי להם לבחור זוגות בעצמם. וכשהעברתי את כולם לכלוב אחד גדול, אז כל הזוגות שנוצרו נאבקו על תא הטלה מסויים, ושברו אחד לשני את הביצים. בכל מקרה הקוקטלים לא היו סיפור הצלחה, אולם התוכונים כן. אפילו החתמתי כמה מהם בשביל הכיף (לא בצורה מסחרית). אין לי די ניסיון כדי לקבוע האם הזכרים נינוחים יותר מהנקבות, אולם זו דעה שנתקלתי בה לא אחת.

דרך אגב, עזבתי לפני כשנה את העיסוק בתוכים לטובת עיסוקים אחרים. אני כבר לא מגדל יותר תוכים, ואני גם קצת חלוד בנושא. אבל תמיד נעים להיזכר בתקופה הזאת..

אני מסכים עם האנטר במאה אחוז!! הכי חשוב זה ללמוד ללמוד וללמוד! ככל שתקרא יותר חומר כך הרקע שלך יגדל, היכולת שלך להתמודד עם בעיות תגדל, והסיכויים לטעויות ייקטנו. זה נכון שבית הספר הטוב ביותר הוא הניסיון, אבל ככל שתקרא יותר, כך תרוויח יותר.
בכל שאלה, פנייה או בקשה, אנחנו כאן! אל תהסס!

בהצלחה,
רון.

HunTeR
Thursday 15/07/2004, 10:55
HunTeR שלום. קודם כל, היה לי וולייר גדול של תוכונים בחצר. התחלתי מ-15 תוכונים פחות או יותר, והגעתי ל-70 פחות או יותר, בלי להוסיף חדשים. המקסימום שעשיתי זה החלפות מדי פעם לריענון קו הדם. הכלוב היה כלוב גדול שניתן להיכנס אליו. הייתה לו דלת כפולה, וברווח של הדלת הכפולה ניצלתי חצי מהמקום לכלובים של קוקטלים. לא עירבבתי ביניהם משום שלא רציתי שהקוקטלים יפריעו לתוכונים להתרבות. היה לי זוג של קוקטלים שפעם אחת העמיד צאצאים. שלושה גוזלים. בנוסף היו לי עוד זוג קוקטלים שקניתי פעם מהבעלים של חוות קן תוכי בכפר הס. בכל מקרה, לא היו לי הצלחות רבות בריבוי הקוקטלים. היו כמה הטלות שרק אחת מהן נשאה פרי. יכול להיות שחוסר ההצלחה נבע מהעובדה שחילקתי אותם לזוגות מפאת חוסר מקום, ולא נתתי להם לבחור זוגות בעצמם. וכשהעברתי את כולם לכלוב אחד גדול, אז כל הזוגות שנוצרו נאבקו על תא הטלה מסויים, ושברו אחד לשני את הביצים. בכל מקרה הקוקטלים לא היו סיפור הצלחה, אולם התוכונים כן. אפילו החתמתי כמה מהם בשביל הכיף (לא בצורה מסחרית). אין לי די ניסיון כדי לקבוע האם הזכרים נינוחים יותר מהנקבות, אולם זו דעה שנתקלתי בה לא אחת.

דרך אגב, עזבתי לפני כשנה את העיסוק בתוכים לטובת עיסוקים אחרים. אני כבר לא מגדל יותר תוכים, ואני גם קצת חלוד בנושא. אבל תמיד נעים להיזכר בתקופה הזאת..

אני מסכים עם האנטר במאה אחוז!! הכי חשוב זה ללמוד ללמוד וללמוד! ככל שתקרא יותר חומר כך הרקע שלך יגדל, היכולת שלך להתמודד עם בעיות תגדל, והסיכויים לטעויות ייקטנו. זה נכון שבית הספר הטוב ביותר הוא הניסיון, אבל ככל שתקרא יותר, כך תרוויח יותר.

בהצלחה,
רון.

דווקא אצלי מה שלא הצליח זה תוכוני אהבה! :?
קטע ממש מוזר!

תאמת גם אני עזבתי את זה מחוסר זמן - אבל אני אחזור לזה (מה לעשות אני מסומם על חיות מחמד) ...

גידלתי קנארים - יונים - תרנגולות - תוכים על מיניהם (הכי גדול היה הקוקטיל) - פינקים וזה רק בציפורים!
יונקים:
כלבים - שרקנים - ארנבות - עכברים - אוגרים (חלק מוצלח יותר וחלק פחות - נשאר רק הכלבים :) )
חסרי חוליות:
חרגולים - צרצרים - חיפושיות שונות (לא מיוחדות - ארצישראליות) - חסרי חוליות מים מתוקים > עכשיו הטרנד החדש אני מנסה להשיג דבורים.
הכל בבית - כן כן אמא שלי משתגעת :) בקרוב גם אשתי תשתגע מזה - אני אבנה ג'ונגל בבית!

Seabiscuit
Thursday 15/07/2004, 11:04

בהצלחה,
רון.

דווקא אצלי מה שלא הצליח זה תוכוני אהבה! :?
קטע ממש מוזר!

תאמת גם אני עזבתי את זה מחוסר זמן - אבל אני אחזור לזה (מה לעשות אני מסומם על חיות מחמד) ...

גידלתי קנארים - יונים - תרנגולות - תוכים על מיניהם (הכי גדול היה הקוקטיל) - פינקים וזה רק בציפורים!
יונקים:
כלבים - שרקנים - ארנבות - עכברים - אוגרים (חלק מוצלח יותר וחלק פחות - נשאר רק הכלבים :) )
חסרי חוליות:
חרגולים - צרצרים - חיפושיות שונות (לא מיוחדות - ארצישראליות) - חסרי חוליות מים מתוקים > עכשיו הטרנד החדש אני מנסה להשיג דבורים.
הכל בבית - כן כן אמא שלי משתגעת :) בקרוב גם אשתי תשתגע מזה - אני אבנה ג'ונגל בבית!

לספר מה לי היה?..
מהתוכים היו לי תוכונים, ציפורי אהבה, קוקטיילים והכי גדול זה ג'אקו.. שאיתי כבר שנתיים.
הוא אוהב לעמוד לי על הראש ולהטלות אם הראש למטה... חח כנ"ל ככה על הבגדים שלי..
הוא מדבר.. הוא אומר:
"רוצה בירה", "בוקר טוב", פולי ילד טוב", "תנו חופש לפולי", ועכשיו הוא למד גם "מה נישמע"...
עכשיו אחרי שהוא אומר מה נישמע אני מלמדת אותו להגיד ברוך השם :lol: .
היו לי גם אוגרים.. היה לי ארנב ..
ועכשיו יש לי כלב יורקשייר טרייר.. אוגרים אין לי.. כי לא מרשים.. :down:
ארנב היה.. בסוף נתנו אותו כי הוא חירבן המון.. ו.. לא הייתה לי גינה .. :?
אני זוכרת שלפני כמה שנים.. איזה 5-6 שנים היה לי אק' אם דגים וצמח פלסטיק.. לא ידעתי אז כלום על דגים... ממש ממש כלום.. היו לי 2 סומטרות ניראה לי.. אני לא ממש זוכרת איך הם ניראו אבל ניראה לי אלה היו סומטרות קטנות..
קיצר, עכשיו יש לי יותר מאק' אחד..
ובעתיד יהיו לי גם סוסים.. ואה ואה מה יהיה לי בבית כשאגדל :hair: :hair: :hair:

קובי
Thursday 15/07/2004, 11:10
בעל, בטוח לא. :hair: :roll: :P 8)

HunTeR
Thursday 15/07/2004, 12:34

LMFAO

תאמת טני ממש מצטער שאני גר בעיר ולא באיזה כפר\קיבוץ\מושב!
היה יותר קל לי לגדל דברים!

ודג זאב - דווקא אלה שאוהבים חיות מוצאים הכי מהר בני זוג :lol: כי דבר ראשון ששואלים "אתה אוהב חיות?" אם התשובה לא - אז לא צריך להטלבט כמה שנים טובות עם אותו בנאדם חחחחחחחחחחחחחח

Seabiscuit
Thursday 15/07/2004, 13:03

LMFAO

תאמת טני ממש מצטער שאני גר בעיר ולא באיזה כפר\קיבוץ\מושב!
היה יותר קל לי לגדל דברים!

ודג זאב - דווקא אלה שאוהבים חיות מוצאים הכי מהר בני זוג :lol: כי דבר ראשון ששואלים "אתה אוהב חיות?" אם התשובה לא - אז לא צריך להטלבט כמה שנים טובות עם אותו בנאדם חחחחחחחחחחחחחח

מה זה LMFAO?.. :o
אני גם נורא מצטערת שאני לא גרה באיזה כפר .. או קיבוץ.. או מושב.. ניחא.. כשאגדל.. :hair:

HunTeR
Thursday 15/07/2004, 22:52
lmfao: laughing my fucken ass off
כמו LOL רק יותר חזק :)

omer6k
Sunday 01/08/2004, 14:58
הכי טוב קוקטייל גם יותר חמוד גם יותר חכם וגם יותר אמין!!

Seabiscuit
Sunday 01/08/2004, 15:02
הכי טוב קוקטייל גם יותר חמוד גם יותר חכם וגם יותר אמין!!

אמין?? מה תוכונים משקרים?? :o
שני התוכים חמודים.. וחכמים?
זה כבר תלוי בך.

Sunday 01/08/2004, 15:40
וואי איך שאני מקנה בכם שאתם בכלל יכולים ומותר לכם לגדל חיות מחמד...
אצלי שבע שנים לקח עד שהרשו לי להכניס לבית את האקווריום 7 אתם קולטים מה זה? ועוד זה לא שיש לי בית קטן אלה בית גדול ומרווח שהחתולה שאמא שלי לקחה לפני שמונה-שבע שנים נמצאת בכל מקום חוץ מהחדר שלי :cry:
איילין איפה תגדלי סוסים בחדרה? יש לכם מקום שם?

Seabiscuit
Sunday 01/08/2004, 16:48
אני אגדל סוסים.. ומצידי שכל העולם יתהפך.. אני אגדל.
לא בחדרה המעפנה.. אני אמצא מקום... מושב.. לא יודעת ..
אבל זה לא משהו שאני אוותר עליו. :wink:

מקסימום- בחדר. :lol:

HunTeR
Sunday 01/08/2004, 18:40
חבר שלי מגדל שני סוסים בלב חיפה חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
העיריה עוד תעשה לו בעיות על זה בקרוב ...

חבר אחר מגדל סוס ערבי "טהור" (ללא תעודות אבל הוא אומר שהוא טהור) משלם איזה 100 דולר דמי טיפול לקיבוץ (שכחתי מה שמו ליד איבטן אחרי יגור לפני שפרעם)...

אישית אני גם חובב סוסים - יותר מכולם אני אוהב את ה SHIRE - למרות שהרבה חושבים שהוא מגושם מדי ...

Seabiscuit
Sunday 01/08/2004, 18:43
שייר :love: :love:
איזה מגושם ואיזה נעליים.. אני ראיתי באינטרנט שייר קופצים! (כן כן.. אינגליש!).
אני אוהבת:
פריסיאן
אנדלוסי
כל סוג של וורמבלוד
מורגן
פיינט
אמ.. וזהו :roll:

אה.. אבל הכי הכי אני אוהבת טנסי ווקר :love:

דותן 1
Monday 02/08/2004, 11:18
פיינט זה הסוס השולט !!!