צפה בגרסא המלאה : מי לא מכיר את הבעיה..

AYahoo
Monday 08/07/2002, 20:22
לכל מי שיש מקרר לאקווריום מכיר את הבעיה מקרוב...
שני דברים שיכולים לשגע פילים.. הראשונה הרעש, למי שיש אקווריום בסלון אני בספק אם הוא רוצה לשים מקרר כזה בסלון.. בגלל הרעש, למי שיש בחדר השינה.. בטח מבין :)

לגבי הבעיה השנייה, החום!!! המקרר עצמו פולט כמות חום אדירה.. הוא מחמם את החדר את האקווריום ופשוט בלתי נסבל (לדעתי)... בכל אופן אני לא מעלה את הבעיות האלו סתם...

נגיד ואני יכול לקחת את המקרר הקיים שלכם, לשדרג אותו (את כולו למען האמת) ולהחזיר לכם אותו כאשר הוא לא פולט חום (זה אומר שניתן לאכסן אותו בארון) והוא לא מרעיש בכלל.. (עזבו את הדיון האם זה אפשרי או לא אפשרי... כי יש לי הוכחה.. ואני יכול להבטיח את זה..) בנוסף לתת אחריות של חצי שנה.. האם הייתם מוכנים לשלם על השדרוג 1000 ש"ח?

(כרגע מדובר על 1/5 ואולי טיפה יותר גדולים...)

(אני שואל את השאלה בגלל פרוייקט שאני עובד עליו כרגע ורציתי לדעת האם אני יכול לפתור את הבעיות המרגיזות האלו בשבילכם)

קחו בחשבון שאין כמעת רווח בעניין והשאלה הועלתה בגלל כמה אנשים שפנו אלי... אני לא מרוויח על זה אלפי שקלים ולא מאות.. אני מעוניין לדעת מכיוון שזה כרוך ממש בהחלפת כל המנגנון של המקרר... מה דעתכם, כן או לא?

קיפודג
Tuesday 09/07/2002, 09:37
בא נתחיל פרה פרה:

1. החום - כמובן שהמקרר פולט חום שהרי זהו חום המים באקווריום ולאן שהוא הוא צריך להפלט.

2. הרעש - במקרר שלי הוא רעש נסבל ביותר.

איך נפתור את הבעיות :

הפתרון הפשוט הוא לשים את המקרר בחוץ (כמו מזגן מפוצל ) נעשה אליו צינורות כאשר הם מכוסים במבודד מסוג כלשהוא ואין רעש ואין חום.

הפתרון הפחות פשוט הוא לבנות קופסה (או לקחת מוצר קיים) למקרר עם חריצים להוצאת אויר בדיוק כמו קופסה למדפסות הישנות למי שמכיר.

הפתרון המסובך הוא בנוסף לקופסה להוסיף מאוורר עם צינור להוצאת אויר מהקופסה שיגיע לנקודת יציאה החוצה (כמו מזגן נייד ).

שימו לב שסגירת המכשיר במקום סגור לחלוטין תפחית בצורה ניקרת את יעילותו בדומה למדחס של מזגן שחייב אויר פתוח בשביל תפוקה מלאה.

עכשיו AYAHOO האם ברצונך לגלות מהו הפתרון שלך (שמחירו דרך אגב כמקרר משומש לאקווריום) ?

קיפודג
Tuesday 09/07/2002, 09:53
מעניין לעניין באותו עניין :

אני מתכוון לעשות חדר לאקווריומים כעת יש לי מספר אופציות :

1. להצמיד מקרר לכל אקווריום ולאוורר את החדר עם מאוורר שמזרים אויר החוצה.

2. לקרר את כל החדר עם מזגן דיגיטלי לפי טמפרטורה מדוייקת של 24 - 25.

3. לשלב את שני הפתרונות ואז המזגן ישמור על טמפרטורה של עד 28 מעלות ולשאר ידאגו המקררים.

המחירים:

כל מקרר (יש לי כבר אחד אבל אזדקק לעוד שניים) 1500 - 2500 ש"ח.

מחיר מזגן דיגיטלי (1 - 1.5 כח סוס) + הרכבה 3500 ש"ח.

חשמל :

כמובן שכל מקרר בנפרד לוקח הרבה פחות ממזגן לכל החדר (שיופעל כ - 12 שעות (יום בלבד)ביום קייצי רגיל או 24 שעות ביום חורפי קר או בחום לוהט).
אבל מזגן הוא חזק בהרבה ויוכל לשמור ביתר קנאות על הטמפרטורה האופטימלית (גם לחמם וגם לקרר ).

ובכן מה דעתכם ?

AYahoo
Tuesday 09/07/2002, 18:00
הרעיון שאני מציע הוא ממש לשנות את השיטה שבה פועל המקרר לשיטה חדשה היום בשוק... היא פשוט לא פולטת חום ולא משמיעה רעש, השיטה הזו קיימת אני רק מציע ליישם אותה לאקווריומים...

לגבי לשים את המקרר בחוץ... המקררים של תמיר ומרבית מה שיש להשיג בארץ לא מתאימים למזג האוויר בחוץ - חום ישיר / גשם / טל...

אבל אין לי שום בעיה עם זה... אני לא בא לנסות לעשות מיליונים.. אני פשוט מעוניין לדעת האם יש את הבעיה הזו והאם היא מטרידה (אל תשכח שלא לכל אחד יש אפשרות להוציא את המקרר החוצה).

קיפודג
Wednesday 10/07/2002, 11:26
ובכל זאת טיפה פירוט של השיטה לא תזיק ,

האם קיים מקרר שעובד בשיטה אליה אתה מתכוון.

האם אתה יכול לבנות מקרר מכלום או חייב מקרר קיים כדי להתחיל ?

ניתן לשים מקרר בחוץ בתוך מבנה דמוי מלונה שאז אין שמש גשם וטל.

AYahoo
Wednesday 10/07/2002, 14:29
בוודאי שקיים מקרר כזה.. אני עדיין לא מהנדס מקררים :)...

הצורת קרור נקראת r134a, בערך אותו העקרון כמו שפועל מעמד של מי עדן שמוציא מים קרים...

זאת שיטה חדשה בת שנה +-... היא פועלת ללא מדחס, אני יכול לבנות מקרר כזה מאפס.. אבל אני לא בנוי לכך כרגע.. לשדרג מקרר לא תהיה לי בעיה...