צפה בגרסא המלאה : מכה על חטא

קיפודג
Thursday 04/07/2002, 07:56
במקרה יצא לי להגיע לירושליים אז ביררתי יום קודם אם דג שאני מחפש נמצא בחנות שם.

הדג היה אז הגעתי לחנות ושלא כמנהגי קניתי את הדג ללא בחינה ממושכת שלו אף שהיה נראה מעט מוזר.

לאחר מספר ימים גיליתי שהוא חולה בווירוס ואף שמייד הוצאתי אותו הוא הדביק והרג לי שלושה דגים ומת בעצמו.

מסקנה: תשפטו בעצמכם.

benrokh
Thursday 04/07/2002, 09:18
:candle:
אבל למזלך לא נפגעת הפעם יותר מדי (אובדן של 4 דגים... זה לא ממש אובדן של אק' שלם!)

ביום שני הלכתי לחפש שושנות ים...
וגיליתי למה קוראים להן דונגיות צורבות
אאוץ'!

ואתמול נתקלתי בזעמו של נבוב אחר....
מדוזה שהשאירה אחריה כתם די גדול של אדום וחום באמצע על ידי הימינית
אאוץ'!

אז אתה עוד יצאת בלי פגיעות (חוץ מבארנק)

dolphitec
Thursday 04/07/2002, 13:53
היי קיפודג!

על אילו דגים מדובר?

קיפודג
Thursday 04/07/2002, 14:46
קניתי אבו נפחא קוצים (קיפודג)

מתו לי :

זהרון הדור
אלמוגית זנב צהוב
טעות התכוונתי לבודיהן הדור ( כמדומני שזה השם , הדג דומה לגרמא מלכותית)

benrokh
Thursday 04/07/2002, 15:03
אלמוגית, גרמה וזהרון זה מריח כמו צרות!
זהרון כזכור לי מסוגל לטרוף דגים קטנים בלי בעיות.

אגב זה אמור להיות אק' קהילה או טורפים? :?

אגב דג דומה לגרמה מלכותית זה יכול להיות dottyback או basslet אחר...
דגים אגרסיביים אבל לא גדולים
טרף מושלם לזהרון הדור...

קיפודג
Thursday 04/07/2002, 15:05
הזהרון שלי הורגל לאכול רק אוכל קפוא ומעולם לא אכל לי דג חי.

benrokh
Thursday 04/07/2002, 15:11
זה כמו להגיד:
החתול שלי לא אוכל עכברים והורגל לאכול שימורים!

שים עליו עין

Cobalt
Thursday 04/07/2002, 16:12
אתם זוכרים שלא קיים נוגדן לרעל של אבו נפחא?
וגם הזהרונים מסוכנים להחריד?
מה יש לך אקוריום של דגים ארסיים?
אם כן שים שם גם אבנון שטני - דג מרשים ברשעותו.
יחיאל

benrokh
Thursday 04/07/2002, 16:35
אין נוגדן גם נגד פטן שחור כזכור לי אבל זה לא אומר שאנשים מפחדים ממנו!
מה הסיכוי להיעקץ ע"י אבונפחא?

למרות זאת זהרון הדור אבנון או אקרבנון זה לא דגים שיופיעו אצלי באק' (וגם לא אבונפחות אבל לא בגלל רעל)

אגב יחיאל! איך הrhizostoma pulmo העונה?
לדעתי העונה הם רשעים במיוחד!
וזאת אחת החיות היחידות בים התיכון שנתקלתי בהן שבעצם יכולה לגרום לך נזק ממשי!
והדבר המפחיד זה שלא אתה בא אליה אלא היא אליך!
וכמו שכבר אמרתי לגבי המדוזות:
אאוץ'! :evil:

dolphitec
Thursday 04/07/2002, 18:25
האבנון אמנם מרשים ברשעותו אך אי אפשר להתעלם גם מיופיו המרשים.
אבל הכל עניין של טעם.

איתמר...
צר לי על הדגים שמתו... כאן אי אפשר לומר "אין דבר מחר נקנה עוד אבוקדו" כי כל דג הוא משהו בזכות עצמו.

בוני
Friday 05/07/2002, 05:42
אהו...אהו....תעצרו שניה !!! :o
האם דג האבו-נפחא שיש לי ארסי או רעיל ?

http://m.ep.walla.co.il/briefcase/0003/b/g/e/s/t/y/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200205171757122458/200205180736516120/p-MVC-929F.jpg

ואם-כן , איך בדיוק הוא מפיץ את הרעלן שלו ?

benrokh
Friday 05/07/2002, 08:32
בוני כל עוד אינך אוכל אותו הרעל יכול להגיע אליך רק דרך הקוצים שלו שזקורים כשהדג מנופח
כזכור לי רוב הנפוחיות רעילות ושלך אני בטוח שכן

אז להיזהר!

קיפודג
Sunday 07/07/2002, 10:05
קודם כל למי שלא כל כך שם לב הזהרון שלי נפטר מנוחתו עדן תודה למנחמים.

יש תרופה לרעל של זהרונים בהתחלה יש להשתמש באטרופין ( כמו שיש בערכות האב"ח ) , שנית יש להגיע לבית חולים ושם יש נוגדנים לרעל.

אבו - נפחא עלול להרעיל את המים אבל לא להזיק לבני אדם ( יש לי תמונה של צוללן משחק עם אבו נפחא קוצים ( קיפודג ) ).

האבנון הינו הדג המסוכן ביותר הקיים בשוניות האלמוגים אולם הוא אינו תוקף אלא ממתין שטרף יגיע סמוך לפיו ואז הוא בולע אותו עם מנה הגונה של מים (שנשטפים דרך הזימים ) כך שלהעקץ ממנו זה נדיר מאוד.

הסקת המסקנות שלכם היא משהו מיוחד אם אני מגדל זהרון אזי יש לי אקווריום של טורפים ואז יש בו גם אבנון ואז נשים אולי גם פטן שחור ואז אני אקבל הרעלה ובכלל נס שאני חי עד היום ואולי כדאי לי לעשות מייד ביטוח חיים וצוואה ואז תהיה לי סיבה עוד יותר טובה לגדל גם אריה תנין וקוברה ואז אני יאסר בבית משוגעים ואז נשים בו גרמה מלכותית ובכלל מי מוכר חלקת קבר טובה באזור תל אביב (נוף למדוזות) ???

benrokh
Sunday 07/07/2002, 10:23
כודם כל פתן שחור זה נחש :lol: -אין שום קשר לאק'!

דבר שני זה שצוללנים משחקים עם אבונפחות -יש להם כפפות!
בלי הכפפות- :candle:

זהרון הוא דג טורף ואי אפשר להחזיק אותו בריף או מרינה רגילה אלא רק באק' טורפים
ויש תרופה לרעל שלו-אבל זה לא אומר שאינו מסוכן

קיפודג בהחלט מסוכן לבן אדם!
והרעל שלו די חזק!

ו"הרעלת האק'" אז לידיעתך רק קופסינונים (boxfish and cowfish) מסוכנים למערכת
וכל השאר.... רק יזריקו רעל בעזרת הקוצים
או שפשוט יש להם איברים רעילים

הסיכוי להיעקץ ע"י אבנון נובע דווקא מהיותו דג אבן!
אינך רואה אותו ואינך יודע אם יש סיכוי להיעקץ ע"י נגיעה בסלע הזה!

בקיצור :candle: :candle: לזהרון ולקיפודג
ו :candle: :candle: לשני הדגים האחרים

elminister
Sunday 07/07/2002, 10:55
אני אתן לך תשובה גם כצוללן וגם כביולוג....

יש תרופה לרעל של זהרונים בהתחלה יש להשתמש באטרופין ( כמו שיש בערכות האב"ח ) , שנית יש להגיע לבית חולים ושם יש נוגדנים לרעל.
אתה מבין שלהגיע למצב של הזרקת אטרופין ונסיוב הם במצבים קריטים מסכני חיים??
הרבה אנשים נפגעו קשה מזהרון (נדמה לי שבשנות המישים היו גם מתים ממנו אולם אם התפתחות הקדמה והגישה המהירה לבית החולים פשוט מתאשפזים כמה ימים טובים...)אבו - נפחא עלול להרעיל את המים אבל לא להזיק לבני אדם ( יש לי תמונה של צוללן משחק עם אבו נפחא קוצים ( קיפודג ) ).
-לחלוטין יכול להפריש רעלים למיים (יש עשרות סוגים שונים בדרגת רעילות משתנה).
האבנון הינו הדג המסוכן ביותר הקיים בשוניות האלמוגים אולם הוא אינו תוקף אלא ממתין שטרף יגיע סמוך לפיו ואז הוא בולע אותו עם מנה הגונה של מים (שנשטפים דרך הזימים ) כך שלהעקץ ממנו זה נדיר מאוד.
זה נכון, אבל הבעיה שהוא נראה בדיוק כמו סלע.., ניתן לאחוז בו, לדרוך עליו ולטעות ולחשוב שהוא סלע (אומנות ההסוואה) - העקיצה מסוכנת...

קיצורו של עיניין, לא צריך להכנס לפניקה , הדגים לא יכולים כל כך מהר לצאת מן האק', אבל לחלוטין אסור להקל ראש בחומרים הארסיים שלהם העלולים לגרום לפגיעה רצינית...

ELMINISTER

benrokh
Sunday 07/07/2002, 11:25
הרוק של כח קומודי מכיל 48 בקטריות רעילות הגורמות לזיהום ומתים ממנו מהר בלי טיפול

וונום נחשים מכיל נדמה לי אנזימים המפרקים את הרקמות של הננשך וגורמים לשיתוק ולמוות

בשני המקרים הללו אתה מת בלי טיפול

אלמי כתב "אתה מבין שלהגיע למצב של הזרקת אטרופין ונסיוב הם במצבים קריטים מסכני חיים??"

אז שאלתי היא:
האם יש מצבים אחרים? הכוונה היא האם יכול להיות שרעל דגים במקרה מסויים יפעל אחרת מבמקרה אחר?
ובאותה הזדמנות רציתי לדעת איך פועל הרעל של הדגים וממה הוא מורכב? (פשוט חבל לפתוח על זה עץ חדש אם כבר התחלנו...)
:?

קיפודג
Sunday 07/07/2002, 12:07
כודם כל פתן שחור זה נחש :lol: -אין שום קשר לאק'!

דבר שני זה שצוללנים משחקים עם אבונפחות -יש להם כפפות!
בלי הכפפות- :candle:

זהרון הוא דג טורף ואי אפשר להחזיק אותו בריף או מרינה רגילה אלא רק באק' טורפים
ויש תרופה לרעל שלו-אבל זה לא אומר שאינו מסוכן

קיפודג בהחלט מסוכן לבן אדם!
והרעל שלו די חזק!

ו"הרעלת האק'" אז לידיעתך רק קופסינונים (boxfish and cowfish) מסוכנים למערכת
וכל השאר.... רק יזריקו רעל בעזרת הקוצים
או שפשוט יש להם איברים רעילים

הסיכוי להיעקץ ע"י אבנון נובע דווקא מהיותו דג אבן!
אינך רואה אותו ואינך יודע אם יש סיכוי להיעקץ ע"י נגיעה בסלע הזה!

בקיצור :candle: :candle: לזהרון ולקיפודג
ו :candle: :candle: לשני הדגים האחרים

אני אתן לך תשובה גם כצוללן וגם כביולוג....

אתה מבין שלהגיע למצב של הזרקת אטרופין ונסיוב הם במצבים קריטים מסכני חיים??
הרבה אנשים נפגעו קשה מזהרון (נדמה לי שבשנות המישים היו גם מתים ממנו אולם אם התפתחות הקדמה והגישה המהירה לבית החולים פשוט מתאשפזים כמה ימים טובים...)אבו - נפחא עלול להרעיל את המים אבל לא להזיק לבני אדם ( יש לי תמונה של צוללן משחק עם אבו נפחא קוצים ( קיפודג ) ).
-לחלוטין יכול להפריש רעלים למיים (יש עשרות סוגים שונים בדרגת רעילות משתנה).
זה נכון, אבל הבעיה שהוא נראה בדיוק כמו סלע.., ניתן לאחוז בו, לדרוך עליו ולטעות ולחשוב שהוא סלע (אומנות ההסוואה) - העקיצה מסוכנת...

קיצורו של עיניין, לא צריך להכנס לפניקה , הדגים לא יכולים כל כך מהר לצאת מן האק', אבל לחלוטין אסור להקל ראש בחומרים הארסיים שלהם העלולים לגרום לפגיעה רצינית...

ELMINISTER

תגובה על התגובה על התגובה :

1. כשיש דגים מסוכנים באקווריום אז גם מומלץ להזהר ולא להכניס ידיים לאקווריום עד שמבודדים את הדגים המסוכנים.

2. כשכתבתי שאבנון לא מסוכן התכוונתי כשהוא באקווריום הוא לא מסוכן כמובן שבתור צוללן מומלץ לא להרים אותו או לגעת בו.

3. קיפודג ניתן לגעת בו בכפפות גם באקווריום ללא חשש ולכן הדגשתי את תמונות הצוללן , סה"כ דג זה שקט מאוד ופעיל בעיקר בחשיכה , הסכנה אצלו זה כשהוא מת הוא עלול להרעיל את האקווריום ( אם כי לעיתים נדירות ).

4. ראוי לציין שגם קיפודי ים הם מסוכנים , ולא ראיתי שחוששים גדל אותם באקווריום ( דרך אגב הם מזונו המועדף של הקיפודג.

5. אני עדיין חי לא נעקצתי מעולם על ידי דג ארסי או יצור אחר ואין לי כוונה כזאת , אז אל תקברו אותי כל כך מהר.

elminister
Sunday 07/07/2002, 12:38
שורה תחתונה- לעבוד עם כפפות עבות

לבנרוק- כל רעלן עובד אחרת לגמרי אין דבר כזה "איך עובדים דגים ארסיים" יש לכל אחד את הכימיקלים המיוחדים לו....

אם תרצה, שאל על דג ספיציפי ואני אבדוק לך (תן רק את השם האנגלי או הלטיני שלו) ואני אבדוק לך באינדקסים, בגדול מאוד אם אני זוכר הרעלים משפיעים על הדם וקצב לב, מערכות שרירים ועצבים אבל זה כל כך כללי...

אז אם תרצה שננתח רעל של דג ספיציפי, תגיד
ELMI

benrokh
Sunday 07/07/2002, 12:39
לגבי סעיף 4:
ראית פעם אפרונון מסוכן?
אולי toxedo urchin?
לא כולם מסוכנים (הרוב לא)

Wild Blue
Sunday 07/07/2002, 16:15
חברה קצת הסתבחתם.
לאבו נפחה (קיפודג) יש רעל שנמצא רק בכמה איזורים מסוימים בבשרו (בנמסעדות סושי במזרך הרחוק צריך ללמוד כ7 שנים רק לחתוך את הדג בכדי לדעת להגישו ללקוח שאכילת בשרו נחשבת מעשה של אומץ וגבריות (וכמו כמעט כל דבר אצלם שכרוך באכילת משהוא נדיר מסוכן מעלה את כוח הגברא)) בקשר לנגיעה בקיפודג אין שום בעיה לגעת בו בידים חסופות (זה קצת דוקר אבל חוץ מזה כלום (מניסיון)
בקשר לאבנונים הדג הזה יזוז רק ברגע האחרון לפני שתגע או תדרוך עליו וגם אז זה יהיה לכוונך עם כל הקוצים זכורים וכל הפגנות הצבע (בצדדים שקרובים לגוף של הסנפירים יש לאבנונים והעקרבוננים צבעים בוהקים וחזקים (כתום פלורסנטי צהוב זוהר ואדום ארגמן וכדומה)אבנון אחד עשה לי את זה וברחתי בזמן) ואז רוב הסיכויים שתדקרו מאחד מקוצי הגב שלהם שמכוסים ובנויים כמחט של מזרק שבבסיס הקוץ יש שלפוחית ארס ואז במגע קל יש הזרקה (יש גם מקרים רבים שהקוצים חדרו דרך חליפות צלילה בעובי של 9 מ"מ אז כפפות לא ממש יעזרו אלה אם זה של חומרים רדיואקטיביים עם ציפוי של כפפות קצב)
בקשר לזהרונים הסיפור דומה לאבנונים אבל פה הם יבצעו הרתאה הרבה יותר בולטת לפני התקיפה (והם יכולים להיות מאוד עקשניים עד שיועילו לזוז או לוותר ולעזוב אותך בשקט (הם לעיטים עוקבים אחרי צוללנים שהתרידו אותם ובודקים שהם לא חוזרים לבית שלהם) (מניסיון)

בקשר לקיפודי ים רובם אינם ארסיים ולרוב דקירה מאחד הקוצים שלהם איננה מזיקה מה שצריך רק לזקור זה לא לנסות להוציא את הקוץ קי יש לו שינון עדין שהפוך לכיוון החדירה שרק יגרום להחמרת הפצע ולזיהום משני. לרוב הקוץ יתמוסס בגוף ויעלם תוך כשבועים (ומי כמוני יודע).

אחד הדגים היחידים שאני מקיר שיחול לגרום להרעלת דגי אקווריום דרך הפרשות הריר שלו הוא בוריתן קוקוי שבכלל קרוב למשפחת הדקרים
הקופסינונים אינם מפרישים חומרי ארס למים והסיפור אצלם הוא כמו אצל הקיפודג.

חברה יש הרבה דברים בים שמסוכנים ורובם לא נראים ככה.
ואת חלק מהדברים כתבתי מניסיון (הקיפודג, הקיפוד ים, התנהגות האבנון והזהרון, רעילות הבוריתן (יש באחים נחום בחיפה אחד שהם לא מצליחים למכור כבר כמה שנים וכל דג שהם מכניסים אל המים שלו מת אחרי כמה שעות בלי הדג יתקרב אליו))

fish in heaven
Monday 08/07/2002, 18:29
wildblue איך עיצבנת זהרון ככה :)
בקשר לעקיצות זהרון - אלה לא עקיצות קטלניות, בד"כ אדם בוגר לא ימות מזה, מה שכן לצולל זה מסוכן, כי כאב חד בזמן צלילה יכול לגרום לפניקה, שזה גורם למוות. לסיפורים על עקיצות של זהרון באקווריום הקליקו בקישור הבא -http://www.tomgriffin.com/aquasource/biteme.shtml
(הערה, אם מישהו רוצה לדבר על עקיצות אחרות של הבחור, בעץ חדש)

Wild Blue
Tuesday 09/07/2002, 13:09
:roll: לאחד הפרעתי לו לישון באחת המערות בשמורת המערות. לאחר הפרעתי בגשר הפיקוד של הסטיל (הזהרון הזה עקב אחרינו עד ירכתי הסטיל :o שהלכנו לבקר את קיסר הכתם שתמיד נמצא שם :cool2: ). והיו עוד כמה בכל מיני מקומות ואתרים. פעם בצלילת לילה בגלל שדגים קטנים נמשכים לאור חזק (מהפנסים) עקבו אחרינו 6 זהרונים מכל הסוגים בתקווה לנצל את האור בכדי לתפוס מזון.

Tiran
Wednesday 17/07/2002, 15:43
דגי הקופסאות למנהם (BOX FISH OR COW FISH)
מסוכנים לאקווריום במיוחד, ברגע שדג מפחיד אותם הם
יורקים מין חומר רעיל (FOAM) או קצף מהפה שהורג גם
אותם וגם את הדגים האחרים.