צפה בגרסא המלאה : אלמוגית ארבע פסים אוהבת אלמוגים ?

קובי
Sunday 30/06/2002, 15:37
נתקלתי בבעייה חדשה, קשה ומשונה. אחת מאלמוגיות הארבע פסים (הקטנה מבין השתיים, ותמיד היא) מנסה מפעם לפעם לנגוס פוליפים של אחד מן האלמוגים שלי - זה שמופיע בתמונה שלהלן. היא לא מצליחה, כמובן - הוא מכניס מייד את הפוליפים. אגב, אני לא דואג לו במיוחד מכיוון שזה אלמוג שפעיל בעיקר בלילה, ואז אני גם נותן לו את מזונו (לא עושה פוטוסינתזה אלא מקבל בהזרקה "מים מלוכלכים" - מעורבבים עם קצת מזון דגיגים), הוא לא ימות מרעב בגלל שהפוליפים שלו סגורים במשך היום. (אגב, הוא בדרך כלל לא פותח את הפוליפים בכלל במשך היום, אבל מפעם לפעם - זה קורה. ואז כאמור - האלמוגית מנסה לכרסם לו אותם).

מה שאני מנסה להגיד - היא לא מזיקה לו. היא לא עושה את זה לאף אלמוג חוץ מלאלמוג הספציפי הזה. אבל למה היא עושה את זה???

http://www.aquariamania.com/pics/aquariamania/cobirif/stonycoral1.jpg

benrokh
Sunday 30/06/2002, 16:28
הסבר הגיוני יהיה: היא חושבת שזה אוכל!

אולי הצורה המשונה או ההאכלה שלך גרמה לה לחשוב שזה אוכל והיא מנסה לאכול את האלמוג!

בטבע הם אמנם חיים במין "סימביוזה" כשהאלמוגיות חיות בין אנפי האלמוג אבל זה לא אומר שזה מה שיקרה באק'

קובי
Sunday 30/06/2002, 16:49
היא אוכלת אנין נון מספר פעמים ביום (בדרך כלל כמות קטנטנה פעמיים או שלוש ביום). מה אפשר לעשות כדי למנוע את הישנות התופעה ?

benrokh
Sunday 30/06/2002, 17:24
הוא מחובר לסלע הזה או פשוט שמת אותו שם?
אם פשוט שמת אותו שם אתה יכול לנסות להעביר את האלמוג למקום אחר

אם זה לא עוזר....
יש רק שיטה אחת!
אתה יכול לשים ליד האלמוג אוכלוסיית שושנות דונגית צורבת (snakelock anemone-מקווה שכתבתי נכון) אבל לא קרוב מדי...
הזרועות יגנו על האלמוג מפני האלמוגית אבל אם יהיו רחוקים מספיק או בזרם חזק לא יגיעו לאלמוג
מסוכן במידה מסויימת לאלמוג אבל הטבע הוכיח שזו שיטה טובה עם השושנון, גובי השושנות, נזירון השושנים, דומינו וכו'

אם לאלמוג יש זרועות ארוכות יחסית (1 ס"מ מספיק) אז כבר יש לו הגנה משלו
ואין לך מה לדאוג

בהצלחה!

Aquario
Sunday 30/06/2002, 20:46
... בעיקר בלילה, ואז אני גם נותן לו את מזונו (לא עושה פוטוסינתזה אלא מקבל בהזרקה "מים מלוכלכים" - מעורבבים עם קצת מזון דגיגים), הוא לא ימות מרעב בגלל שהפוליפים שלו סגורים במשך היום.

מה, אלמוגים עושים פוטוסינתזה? :o ...

benrokh
Sunday 30/06/2002, 22:12
באלמוגים (ברובם חוץ מהים תיכוניים סאן קורל ועוד כמה) קיימת אצה סמביוטית הנותנת לאלמוגים אוכל וחמצן.
האצה חייבת אור חזק בשביל לקיים פוטוסינטזה ולתת אוכל לאלמוג

האצה נקראת זואוקסנטלה וקיימת גם בשושנות ים ובצדפות

Aquario
Monday 01/07/2002, 10:11
באמת, מה אתה אומר... לא ידעתי על הסימביוזה הזאת, נשמע מעניין.
והאצה הזאת גדלה על האלמוג עצמו והוא ניזון כל הזמן רק ממנה או שהוא מגוון?...

benrokh
Monday 01/07/2002, 10:52
האצה גדלה בתוך רקמת האלמוגשושנת יםצדפת ענקאחר

אלמוגים רכים (לא בוני שונית) ניזונים גם מפלנקטון לפעמים

קשים בעלי פוליפים גדולים (lps) (בוני שונית) ניזונים מבעלי חיים גדולים יותר

קשים בעלי פוליפים קטנים (sps) (בוני שונית עיקריים) ניזונים מבעלי חיים מיקרוסקופיים (פלנקטון)

צדפות כשקטנות ניזונות כמעט לחלוטין מסינון
כשגדלות הופחות לחיות "פוטוסינטזיות" יותר

שושנות ים הן חיות טורפות ואין שום דבר שישנה זאת! אפילו לא האצות
הן יטרפו כל דבר שיוכלו
גם בטבע וגם באק'

פוליפים קולוניאליים (זואנטידים) שדומים לשושנות ים ניזונים מחיות קטנות ומהאצות אבל רק אצות לא ייתנו להם תזונה מספקת

אגב האצה נותנת לחיות הללו את הצבעים שלהם

ולדגים בדרך עקיפה (אדפטציה והסוואה...)