צפה בגרסא המלאה : כמה דם הקזתי עד שתפסתי את הצב שלי בסוטול

aviel
Sunday 18/04/2004, 01:00
הי,

יש לי בריכונת קטנטונת של כל מיני צמחים שחבל לי לזרוק... לפחות היתה לי כזאת בריכה. בחורף היא היתה סבבה עם חימום והכל אבל הקיץ נאלצתי להעביר אליה את הצבים שלי. כפי שאתם יודעים הצבים פשוט מתים על מים רדודים וחמים והצמחים פחות. גם כמות הטינופת שהצבים האלה מיצרים זה דשן מעל ומעבר למה שהצמחים מסוגלים לסבול. כך שניתן לראות את שאריות הגימנוקורוניס שקיבלתי מלינוי מבלים את שעותיהם האחרונות(?) בבריכונת שלי. אבל בבריכה הזאת העדיפות היא לצבים. הצבים אוהבים להשתזף בעירום מלא - למעשה הם זקוקים לזה - ככה הם עושים סינטיזה לויטמין D שלהם - הם זקוקים לאור UBA ו UVB - בהתחלה כשהם גרו בבית השקעתי במנורות האלו - וזו פשוט חובה. עכשיו יש להם את זה חופשי. רק מה - כל פעם שמתקרבים לצלם אותם הם בורחים חזרה למים. אבל הנה תמונה שהבן שלי בסבלנות אין קץ הצליח להוציא... אם יש לכם עוד שאלות על צבים או על צמחים - אני כאן.

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/a/q/u/a/a/v/i/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200404180049461531/200404180050405444/turtle.jpg

אביאל.

Aldryk
Monday 19/04/2004, 12:38
שאלה על צבים:

עד עכשיו היה לי אקווריום קטנצ'יק. בו היו צבת מים מדהימה!! וכמה דגים טרופיים..(לא טורפים).
עכשיו קניתי אקווריום 100 ליטר ועדיין יש לי את האקווריום הקטן. ב100 ליטר אני מתכנן לייצר ממלכה של דגים טורפים.
באקווריום הקטן אני מעוניין לשים 2 צבי ים קטנים. לאקווריום מתלווה גוף חימום, ומשאוות אויר (ללא פילטר) ושאלתי היא כזו:
1. מה אני צריך כדי לאכלס שני צבי ים שם?
2. האם לשים חצץ או חול או מה?
3. האם חשוב להשקיע בפילטר טוב? או פשוט?
4. היכן ניתן לקנות צבי ים? (הבנתי שזו לא העונה שלהם עכשיו)
5. אני יודע שצריך לשים מים עד האמצע. אני בד"כ שם קלקרים שהצבה שלי טיפסה עליהם והשתזפה לה... מה כדאי לשים לה מעל גובה המים?

תודה.

aviel
Monday 19/04/2004, 13:01
הי,

עדיף אקווריום ריק ללא כלום כדי להיות מסוגל לנקות !!! אחת לחודש צריך לפרק הכל.

צריך למלות מים עד לנקודה שתהיה פעמיים מגובהו של הצב.

צריך לשים לו אבן שנמצאת בדיוק מתחת למנורה ולחימום שם הוא משתזף.

צריך מנורה שיש לה UVB ו UBA - היה לי קשה למצוא ולא רוצה להמליץ על המקום הדפוק שם קניתי.

צריך מנורת 40W רגילה כדי לחמם.

צריך לחמם ל 82 פרנהייט - לא זוכר עד היום כמה זה. גם בחוץ וגם בפנים.

שני טרמוסטטים.

פילטר של 10 פעמים גודל האקווריום לשעה - כי הם מסריחים מאוד.

לא יודע איפה לקנות - פעם אחרונה ראיתי בכרמיאל - לפני חצי שנה...

אביאל.

Aldryk
Monday 19/04/2004, 13:12
האמת היא שזה נראה לי כבר המון דברים מעבר למה שיש לי.
לגבי המנורה של UVB וUBA - זה חובה?
מה הכוונה של חימום גם בחוץ וגם בפנים? (מחוץ למים ובתוכם?) האם ניתן לחמם רק את המים? יש לי תרמוסטט אחד.
פילטר - אני מבין שהכוונה לפילטר חיצוני - האם ניתן פילטר רגיל פנימי?

אתה מבין, אני לא מתכנן להוציא הרבה כסף על זה, ואני עדיין רוצה צב. אם ניתן להוזיל את העלויות בדברים שציינתי, מה טוב, אם לא והדברים הם חובה! אז אצטרך לאהוב את הצבים מרחוק :)

אני לא זוכר שכשקניתי את הצבה שלי (זו שקפצה מהאקווריום בגלל שלא סגרתי אותו) לא נאמר לי אז מהחנות שאני צריך משהו מיוחד... יתרה מכך, המוכר עוד אמר לי שהצב הוא חייה מאוד אדפטיבית והוא יסתגל לסביבה בו הוא נמצא... האם החנות לא מקצועית?

aviel
Monday 19/04/2004, 13:20
ידידי,

החנות לא מקצועית - נקודה.

עשיתי לך תקציר של עשרות שעות שביליתי באינטרנט כדי לדעת מה צריך לתת לצבים שלי.

מנורת UV - חובה - אחרת לא מסנטזים ויטמין D. אני חושב UVB עקרוני כאן. UVA זה עבור צבעים חיים לחיזור... או שאני הופך כי כבר הספקתי לשכוח. אבל חובה.

פילטר - חובה.

תרמוסטט אחד מספיק - טעות שלי - התכוונתי שני מדחומים פשוטים.

חימום המים על ידי תרמוסטט - חובה אלא אם כן אתה רוצה את שהצב יהיה בשנת חורף למשך כל החיים ולא יגע באוכל.

חימום האויר על ידי 40W או טיפה יותר - חובה.

אני נורא מצטער - קנית צב - קנית חבר שאם תטפל בו כפי שצריך אז יש סיכוי שהוא יאריך שנים יותר ממך.

אביאל.

Aldryk
Monday 19/04/2004, 13:56
אביאל - אני מודה לך על התשובה המעמיקה ועל התחקיר :)
עוד לא קניתי צב. אני רוצה לקנות אך מוכרח בשבילו ובשביל עצמי לעשות קודם חושבים כדי שלא אקנה סתם ואאמלל את חייו וחיי...

מיסטוס
Monday 19/04/2004, 15:07
רק רציתי לומר שהגישה שלך לא לקנות את הצב לפני שאתה יודע עליו הכל מעידה על בגרות רבה. כל הכבוד. :up:

Aldryk
Monday 19/04/2004, 15:52
תודה על המחמאה :oops:

רותם
Monday 19/04/2004, 19:37
אביאל אתה מטפל מסור כל הכבוד אבל...
ALDRYK קח בחשבון שצב מים(לא ים) יכול להגיע ל-20 סנטים ולכך תצטרך אקווריום גדול.
מחמם,טרמוסטט+צב מים=סכנה. לצבי מים יש כוח עצום ושמעתי לא פעם על מקרים שבהם צבים אלו טוגנו אחרי שניפצו את המחמם,אצלי הם גדלים גם בחורף ללא שום עזרים,מה שמאפשר להם שנת חורף ארוכה ובריאה.אם תרצה תוכל לשים להם מנורת שולחן מעל האבן שבמים.אם תוכל לספק להם תנאים טובים מאלו מה טוב אם לא אז אל תדאג, צב מים הוא בעל חיים חזק ועמיד.חשוב מאוד פילטר קטלני כי הם ידועים כמטנפים רציניים.

aviel
Monday 19/04/2004, 19:54
רותם,

אני שמח שיש ממי ללמוד,

אני בהחלט אנסה ללכת על השיטה של שנת חורף עכשיו כשהם בבריכה בחוץ!! אני מבין שבזמן החורף אין לי מה להתעסק איתם - הם לא אוכלים ולא יוצאים - נכון? נכון חלקית? שגוי?

אביאל.

רותם
Monday 19/04/2004, 20:10
נכון חלקית.הצבים יצאו כדי לנשום כמובן,מזון יהיה מיותר, אך מכיוון שזה בחוץ אתה צריך להיות עם אצבע על הדופק מכיוון כשיתחיל להיות חם הם יזדקקו למזון רב על מנת להשלים את החסר.
בחורף הטמפ יורדת ובהתאם גם חום גופם אם תוכל לשים בבריכה טרמוסטט(להסתירו שלא יהיה מגע עם הצבים) זה יהיה קלאסי.טמפ של 18-20 מעלות יתנו לו להמשיך לישון ולא להזדקק למזון.
בכל מקרה הצב יהנה בחורף להיות בבית.
אם אתה מהצפון אשמח לתת לך מזון חי בשביל הצבים.

אלי-סקלר
Thursday 13/05/2004, 15:33
לי הצב ברח מהבריכה ולא מצאתי אותו איך הוא לא בורח?

אבי דיל
Friday 14/05/2004, 10:35
צריך מנורה שיש לה UVB ו UBA - היה לי קשה למצוא ולא רוצה להמליץ על המקום הדפוק שם קניתי.
היכן ניתן לקנות כזו מנורה וכמה היא עולה? האם יש רק מנורת פלורסט או גם רגילות?

aviel
Sunday 16/05/2004, 13:31
כרגע קיבלתי טלפון מאשתי...

היא נקתה את הבריכה ושמה לב שאחד הצבים נעלם. בחיפושים קדחתניים הוא נמצא בתוך הערוגה של הפרחים קבור ורק השריון בחוץ... איך שהכניסה אותו למים הוא ניעור לחיים !!!

מדהימים היצורים האלה,

אביאל.