צפה בגרסא המלאה : תאור ל Reef שלי...

AYahoo
Sunday 09/06/2002, 18:04
האקווריום שלי בגובה 55 (גובה מים 50) אורך 170...

אני חושב איזו תאורה לשים באקווריום, מה הייתם ממליצים לגידול Sps + Clams...

עזבו את העניין הכספי, אל תכניסו אותו למשוואה...

אני חושב כרגע על 4 * 150W MH 10K... + פלוריסנטים 4 * 36W Actinic.

dolphitec
Monday 10/06/2002, 09:23
לדעתי מדובר על תאורה חזקה מידי, שמתי לב לגודלו המרשים של האקווריום אך עדין סבור אני כי העוצמות שציינת חזקות מאוד לאקווריום שלך. 3 MH ו 3 פלורסנטים יספיקו לדעתי.

נכון להיום יש לך רק פלורסנטים נכון? (תקן אותי אם אני טועה).

benrokh
Monday 10/06/2002, 09:37
600 וואט MH אמ.... אם נגיד שכל אחת מהנורות MH הללו תעלה לך את הטמפ' בנגיד... 5מעלות אם הם יהיו בגובה 20ס"מ מהאק'
האם המקרר שלך יוכל לעמוד ב+20 מעלות חום חוץ ממה שיש עכשיו?
נראה לי שעדיף למקם 2-3 MH פשוט בגלל החום

יכול להיות שאני טועה אבל נראה לי שיהיה עומס די גדול על המקרר

AYahoo
Monday 10/06/2002, 20:14
דבר ראשון, קיבלתי כבר את ה 4 * 150 MH...
אני מחכה לנגר שיכין לי את המכסה לאקווריום שאני רוצה...

בכל אופן המליצו לי כל מיני דברים שונים החל מ 3 * 400W... ומטה, אמרתי שאני אנסה את הקומבינציה הזו, כבר המנורות אצלי, מה יהיה, יהיה... אני אעדכן אותכם.

benrokh
Monday 10/06/2002, 20:26
נגר?
נראה לי שתוכל לבנות לבד משהו יותר טוב :lol:
(הלוואי הכישרון בניה שלך עלי אבל גם על הכשרונות שלי איני מתלונן)

בכל אופן אני מקווה שתבנה כל מעגל בנפרד כך שאם תצתרך תוכל לכבות את אחד הMH או יותר מאחד

dolphitec
Monday 10/06/2002, 21:42
בכל מקרהנראה שיהיה לך מספיק אור כדי לשלב צדפות ו SPS באקווריום שלך...בהצלחה!

benrokh
Monday 10/06/2002, 21:57
600 וואט MH ועוד 120 אקטיניק על גובה של 65 ס"מ...
720 וואט נראה לי מספיק בהחלט!!!!!!!!!!!

AYahoo
Monday 10/06/2002, 22:55
נגר.. מכיוון שאני רוצה דלתות הזזה.. הוא לוקח לי על זה 300 ש"ח, זה לא נורא.. החומר לבד יעלה לי יותר.. הוא שם לי דלתות הזזה שזה מאוד קשה לעשות ללא הכלים הנכונים (מה חשבת שאני לא אחשוב לעשות את זה לבד??? :))...
בכל אופן הוא מעט לחוץ.. אז כנראה רק עוד שבועיים :(... בנתיים יושבות לי מנורות יקרות מפז בחדר סתם...

כבר יש לי צדפות במשך חצי שנה עם הפלוריסנטים שלי... הן נראו ממש טוב.. לא מתלוננות בכלל.

לגבי הגופים אני ממש מאושר, הם עם גומייות לאטימה מוחלטת ממים, הם מיועדים לשבת מחוץ לבית.. לכן הם חסינים מצויין למים.. (יש לי חבר שמשתמש בגוף כזה כבר שנתיים ללא בעיות), הנורות מצויינות גם כן.. 10K אור ממש יפה, אפילו מצוייר עליהם דגים קטנים.. של חברת Osram.

ו.. זהו נראה לי, אני מחכה בקוצר רוח לראות מה הכפלה של יותר מ פי 5 תעשה לאלמוגים שלי.. שישו ושימחו.

לגבי החימום.. אין יותר מידי בעיה, הן יושבות הרבה מעל המים... 40 ס"מ והגופים עצמם באזור פתוח.. ככה שהם לא יוסיפו יותר מידי חום...