צפה בגרסא המלאה : האם הציעו לי דיל טוב?

flame
Saturday 08/06/2002, 22:47
הייתי היום בקורל איילנד והציעו ב 2500 ש"ח אקוריום 130*65*60 מתצוגה כולל כל המדיה + 4 ראשי כח הדרושים לסאמפ הבנוי מאחורי האק' המחיר סביר ?
האם יש הבדל באיכות בין סאמפ חיצוני לבין זה היושב מאחורי האק'?

המחיר כולל שולחן דטורטיבי

נ.ב אמרו לי גם שבעזרת 4 נורות פל' ניתן יהיה לגדל הכל חוץ מצדפות ן-sps
נשמע קצת תמוהה אך הייתכן בגובה 65 ס"מ?

benrokh
Saturday 08/06/2002, 23:06
אורך כל נורה הוא120 ס"מ אז החוזק שלה הוא 36-40 וואט בערך
4 נורות=מקס' 160 וואט לאק' של 500 ליטר....
והגובה הוא 65 ס"מ

עם גובה כזה
בערך 1.5 וואט ל5 ליטר

מה דעתך?

dolphitec
Saturday 08/06/2002, 23:13
יש הבדל עצום בין סאמפ חיצוני לזה המטרכב מאחור. ראשית כל הוא גוזל מרחב מחייה מהיצורים שלך ומקטין את האקווריום באופן משמעותי, שנית, התהליכים נמצאים כבר אצלך בתוך האקווריום ללא הפרדה וללא אמצעי שליטה. בנוסף כל החילפה של מדיה (פרלון לדוגמה) תגרום ללכלוך מיותר להכנס ישירות לתוך האקווריום. לא הייתי ממליץ בכלל!

מה שכן אתה יכול לקחת את האקווריום הזה, לפרק לו את המחיצה,לקחת ראש כוח אחד חזק לסאמפ (3000-5000 ל/ש) ו 2 ראשים קטנים יותר לפיזור מים באקווריום(800-1200 ל/ש).
אני בטוח שתוכל להוציא במחיר הזה גם סאמפ חיצוני משומש במצב טוב (מהמבחר שיש בחצר), להרכיב אוברפלו וצנרת ולהנות הרבה יותר.

מנסיון! הקומבינה של פילטרציה בגב האקווריום לא מוצלחת במיוחד ורוב האנשים שרכשו אקווריום "קומבינציה" שכזו תמיד החליפו באיזשהו שלב את האקווריום או את המחיצה!

לגבי הגובה (65 ס"מ) נראה לי די גבוהה, אולם יצא לי לראות כאלו שמחזיקים את אותו אקווריום עם אותה תאורה שהוצעה לך. לטעמי לא חזק מספיק, אך אני משאיר זאת למומחי התאורה!

קיפודג
Monday 10/06/2002, 17:33
שכחת לציין את עובי הזכוכית , באקווריום כמו שתיארת בו ישנם הפרשי לחץ בין חלקי האקווריום בגלל גובה המים הנמוך יחסית בחלק האחורי חשובה מאוד עובי הזכוכית.

דבר נוסף האם הזכוכית קמורה שים גם לב לשריטות (במיוחד באקווריום מתצוגה ) לעיתים הן מעידות על התבלות האקווריום.