צפה בגרסא המלאה : למה כל כך יקר

שנורקל
Thursday 16/05/2002, 21:44
שלום לכל המשקיענים :lol:

רציתי לברר למה מחירי הדגים כל כך יקרים??? :flame:

עד כמה שידוע לי בנגוד לעבר כבר לא תופסים דגים בים הפתוח :up:

קיימת באילת חוות הדגים שמגדלים ומרבים כמות עצומה של דגים(ביקרתי שם-זה גן עדן) ומשווקת אותם לחנויות בארץ,חשבתי שמחירם יהיה קצת יותר זול :(

למה BLUE TANG או PERCULA CLOWN FISH צריכים להיות כל כך יקרים זה לא מוצדק

עומרי ע
Thursday 16/05/2002, 22:00
כן תופסים את הדגים בים ולכן מחירם כל כך יקר.
את רוב הדגים מייבאים מחו"ל, מה שמוכיח למה המחיר יקר- התמותה של הדגים בתפיסה גם ככה גדולה, תוסיף לזה את המשלוח לארץ, המכס וערך הדולר ותראה למה המחירים של הדגים בשמיים.

AYahoo
Thursday 16/05/2002, 22:04
אני מניח שהתכוונת לנתחן סגול...

בכל אופן יש חוק האוסר על יבוא דגים ממצריים לארץ וכמובן שאסור להוציא מאילת... לכן הדגים שנמצאים רק בים האדום (Soal, נתחן סגול ועוד) הם הדגים הכי יקרים שניתן למצוא בשוק (או בין הכי יקרים)

לגבי חוות הגידול, איפה ראית דבר כזה, אני אשמח ללכת לבקר בחוות גידול כזו (בנוסף יש לי ספר שמסביר איך עושים את זה.. אם אתה רוצה לנסות :) זה לא כל כך קשה).

benrokh
Thursday 16/05/2002, 22:04
מר פריסקופ נשימה (שנורקל) האם אתה יודע שהדגים שקראת בשמותיהם הם דגים זולים יחסית (לפחות הפרקולה)?

אמנם יש דגים כמו אלמוגיות (שהם הסומטרות של הים) שנמכרים ב8-12 ש"ח ומגדלים אותם בכל מקום יש דגים שעולים הרבה מכיוון שהם עוברים בכל העולם כדי להגיע לפה
לא כולם מתרבים בשבי אז צריך לצוד...
ואסור לעשות זאת במפרץ אילת אז צריך להביא אותם מאפריקה או ערב הסעודית או אמריקה לכאן.
המשלוח עולה הרבה מעוד והרבה דגים מתים אז מזמינים בכמויות והרי צריך להרוויח משהו לא?
ולא תרוויח מדג מת נכון? אז הדג החי יעלה פי 2 למוכר מאשר הוא עלה ליבואן+תוסיף את הדג שמת למחיר שהמוכר ישלם על הדג זה פי 3
המוכר יכפיל את מחיר הדג פי 2 כי גם הוא חייב להתפרנס לא?

אז דג שעולה 10 ש"ח ליבואן יעלה לך 60 או יותר

AYahoo
Thursday 16/05/2002, 22:07
דרך אגב סתם לידע כללי, רק בשנה האחרונה שמו דגש בעולם על הרבייה של דגי מים מלוחים, עד אז היית יכול לשאול כל אחד והוא היה אומר לך.. דגי מים מלוחים לא ניתן להרבות, בכל אופן בשנה האחרונה (טיפה יותר) שמו דגש רב על זה בעולם וכמות הדגים והאלמוגים שמצליחים להרבות בשבי היא ממש יפה (למעלה מ 10 סוגים שאני מכיר לעומת 2 בשנה שעברה) בכל אופן אם ימשיכו ללחוץ על זה בעולם... יכול מאוד להיות שאנו נהיה עדים לשינוי משמעותי.

שנורקל
Thursday 16/05/2002, 22:31
ל AYAHOO חשבתי שאתה יודע???

לפני 5 שנים בערך קבוצה של אנשים בנו את חוות הדגים באילת הם לקחו חתיכה מהים שמו מסביב רשת ומרבים שם את כל הסוגים :love:
זה משהו אדיר :up:

לא שמעת על זה :question:

שמעו על זה הרבה בחדשות ארגון הירוקים טוענים שהם הורסים את הסביבה ואת האלמוגים בגלל הכמות הגדולה בצפיפות של דגים שהם מגדלים וכל הפסולת שנגרמת בגלל האכלת יתר :up:

בכל אופן אני חושב שאתה יכול לברר פרטים עליהם בדפי זהב או במודיען 144(מס' טלפון)ניתן לבקר במקום

AYahoo
Thursday 16/05/2002, 22:36
שנורקל, הלוואי והייתי יודע הכל, אם כך היום הייתי מרוויח מעט יותר מ Bill Gates...

בכל אופן אם תוכל לספר לי את שם הקבוצה או תחת איזה שם ניתן למצוא פרטים עליהם אני אשמח.

(שים לב לחתימה שלי - מייצגת בדיוק את המשפט הראשון שלי :)).

AYahoo
Thursday 16/05/2002, 22:38
וזה לא בדיוק למה שהתכוונתי בגידול שבי מכיוון שאתה אומר שהם לוקחים את המים מהים.. זה כבר לא בעיה.. ניתן להרבות ככה כל דג מכיוון שהדגים מרגישים שהם בים :)

אני מתכוון לגידול שבי ע"י מערכות שונות אבל לא דך מי הים..

benrokh
Thursday 16/05/2002, 22:40
אני יודע במה מדובר והחווה הזאת נועדה לגידול דגי מאכל :down: :evil: ולא נוי

AYahoo
Thursday 16/05/2002, 22:42
את החווה לגידול דגי מאכל גם אני מכיר... אבל השאלה היא האם שנורקל מדבר על חווה זו, הוא אמר שמדובר על חוות דגי נוי.
:question: :question:

dolphitec
Friday 17/05/2002, 14:03
גם אני חושב שהוא מתכוון ל"ערדג" שזו החברה שמגדלת דגי דניס, לברק ובאס במכלאות רשת ענקיות במפרץ אילת.
מי שכן עוסק בהרביית דגים באילת, אולם לצרכי מחקר בלבד ולא לצרכי מסחר זוהי חב' רד סי פיש פארם.
כמה שזה נשמע אבסורדי דגים שנולדו בשבי יקרים כמעט פי 2 מדגים שניצודו בים.

AYahoo
Friday 17/05/2002, 15:18
אומנם זה נכון שהדגים שנולדו בשבי הם יותר יקרים, אבל בד"כ הם יותר חזקים, יותר רגילים למערכות שלנו והדבר הכי חשוב, ככה זה בתחילת הדרך, עוד שנה + הדגים האלו יעלו פחות ופחות ככל שיהיה יותר ידע ויותר טכנולוגיה / ביולוגיה מתאימה!

dolphitec
Friday 17/05/2002, 17:31
אין מחקר שקובע שהם יותר חזקים, אני כלל לא בטוח שזה נכון.

AYahoo
Friday 17/05/2002, 17:49
מסכים איתך, דבר ראשון הצבע שלהם יותר יפה (זה אומנם אין מחקר... אבל ראיתי במו עיני :))

דבר שני, הדגים האלו גדלים בתנאי מעבדה, הם אוכלים כל הזמן, הם מוזנים בויטמינים שונים ובכלל מטפחים אותם יפה... רוב הסיכויים שהם יהיו יותר חזקים (אתה יכול לשאול את דני דג שמייבא כאלו, בכל אופן הוא לא ממש אובייקטיבי ואני מניח שהוא יגיד לך שהם הרבה יותר חזקים... בלה בלה בלה...).

dolphitec
Friday 17/05/2002, 18:19
אתה הזכרת את זה, לא אני, אז אני יגיד מה אני חושב (בעדינות)
לפני מס' חדשים ביקרתי שם בחנות (שאת שמה הזכרת) וראיתי באקווריום התחתון הפינתי המון פרקולות קטנות (גודל 3-5 ס"מ) ושאלתי לתומי "כמה?" וענו לי בקור רוח 75 ש"ח, שאלתי שוב "ליחידה?" ואמרו לי "כן, אלו דגים מיובאים מארה"ב שנולדו בשבי". אמרתי יפה תודה והלכתי לי לדרכי. לאחר מס' ימים רציתי לראות מה קורה עם אותן פרקולות מהשבי וציפיתי לראותן באקווריום (במחיר כזה... רק משוגע יקנה), התקרבתי לאקווריום ומה אני רואה? חצי מהפרקולות שוחות להן והחצי השני "מודבקות" על רשת הפילטר הפינתי מתות או גוססות וללא כוח לשחות. שאלתי "מה זה?" ואמרו לי אהה.. כלום קצת עייפות מהנסיעה וסטרס". כנראה ששכחו שלפני מס' ימים ראיתי את אותן פרקולות שוחות באקווריום.
באמת שאני לא נכנס כאן לכל מה שקשור בשמה של החנות, אמינות מחירים וכו' ... את זה תעשו לבד בראש. בלי להוסיף יותר מידי התייחסויות על כך בעץ זה (בבקשה!!!)

אורן
Friday 17/05/2002, 18:37
אם כבר דיברתם על פרקולות אז...
יש 4 פרקולות (לא נולדו בשבי) שחיים כבר שנתיים
לדעתי במחיר 75 ש"ח אפשר לקנות 2 פרקולות אשר הסיכויים שלהם לחיות באקווריום הוא אותו סיכוי.
הפרקולות שנולדו בשבי בדיוק כמו פרקולה אחרת -לא רגילים לאקווריום שלנו , למים במערכת שלנו , לא רגילים לדגים אחרים אשר חיים אצלנו.
בקיצור אין הבדל.
לגבי היופי שלהם - על טעם ועל ריח...

AYahoo
Friday 17/05/2002, 18:50
העיקרון הוא בכלל אחר, ככל שירבו יותר בשבי, המחיר ירד, ככל שידעו יותר על רבייה בשבי, אולי יעשו את זה פה בארץ.. אז זה יעלה כלום :)... זאת הנקודה העיקרית שצריכה לעניין :).