צפה בגרסא המלאה : המשך-אולי אפשר בתשלומים

שנורקל
Wednesday 15/05/2002, 20:55
שלום שוב לאחר שקראתי את דברי דג זאב למשקיענים

דג זאב?? מה זאת אומרת בונים לבד!! ...מה אתה מקגיוור :brow:

אולי תבנה איזה פילטר מאריזה של קרטון חלב.

בסופו של דבר אם תרצה אקווריום ....יפה ומחזיק מעמד......תצטרך לקנות ציוד רציני.

בחייך אתה חושב שנתחיל לבנות חלקים מגרוטאות ואחרי 20 שנה זה יהיה מוכן וגם צריך להשגיח על זה כל הזמן שלא יתפרק :down:

זה לא רציני צריך אקווריום ......שעובד.....ומספק את הסחורה רק ככה ניתן לבנות אקווריום מים מלוחים אמיתי ובשביל זה צריך ....כסף..

דג זאב--אל תתבאס אם אני לא מסכים איתך אבל זו האמת.[/b]

אורן
Wednesday 15/05/2002, 21:04
תרשה לי לחזק אותך שנורקל אני מסכים איתך .
ומוסיף עוד נקודה חשובה :
מצד אחד אתם אומרים שהמדינה שלנו רחוקה 10 שנים מחו"ל
מצד שני אתם מחפשים לחסוך ולבנות בעצמכם כל מכשיר אלקטרוני ,דיגיטלי עם שלט אלחוטי.

אני חייב לספר לכם שאנחנו ממש לא מפגרים אחרי שאר המדינות יש לנו את הציוד בארץ -רק שהוא עולה כסף.

AYahoo
Wednesday 15/05/2002, 21:24
שנורקל אני לא יודע למה אתה מזלזל כל כך... אני יודע שאת הדברים שאני בונה לבד אני עושה יותר טוב מחנויות שונות (שוב אני חוזר ואומר, בגלל שאני מתאים את זה אישית בדיוק למה שאני צריך). :D

תרשה לי להגיב "דג זאב--אל תתבאס אם אני לא מסכים איתך אבל זו האמת" אני אומנם לא דג זאב, אבל אני בטוח שאף אחד פה לא יתבאס על זה שאתה לא מסכים איתו, זאת זכותך.. זה הרעיון של דעות. :hair:

לגבי DIY בכלל, אני שוב אומר, אם לא מבינים ואתם לא בעלי ידע בעבודה אל תעשו, אם אתם יודעים איך לעשות ומכירים, אז שווה להתחיל לחשוב וגם אחרי שעשיתם הרבה חושבים. :o

ואני לא מסכים עם זה שיש לנו את כל הציוד בארץ... מכיוון שאנחנו דיי מפגרים בציוד, שקיים בחו"ל בצורה רחבה ומגוונת.

benrokh
Wednesday 15/05/2002, 21:33
מתי לאחרונה ראית אקווטרריום בארץ?

למר שנורקל: כמה סאמפים עשה זאת בעצמך יש לעומת סאמפים של חברות ידועות?
עוד לא שמעתי על מישהו עם סאמפ של אהיים
רק שמעתי על אנשים וראיתי אנשים שיש להם עשה זאת בעצמך

ואני מצטער אבל אני חושב שעץ כזה בא לזלזל בכל אלו שאינם "עשירים" ולכן הייתי מבקש מהמודרטורים להשגיח על כך

AYahoo
Wednesday 15/05/2002, 21:33
מישהו שבנה DIY מפרק חלבונים.. מעניין, זה לא יותר טוב ממה שראית בכל מקום בארץ?

http://www.aquariumpros.ca/forums/attachment.php?s=&postid=1670

שנורקל
Wednesday 15/05/2002, 22:24
AYAHOO שיחקת אותה אחלה ציוד בנית

אני באופן אישי לא מעונין להקדיש את כל זמני לבנית חלקים שונים אלא התרכזות במערכת האקוורים ,נסיון לקיים אותה בצורה הטובה ביותר ורכישת נסיון בגידול הסוגים השונים ונסיון להרבות אותם,אני אומר שכל אחד והשיקולים שלו.

AYAHOO אולי תכין ןתמכור לי אחד(בזול)

AYahoo
Wednesday 15/05/2002, 22:31
א. אני שמח שאני מצליח לפתוח את עיניך... אני לא בטוח שאתה מבין מה גודל המפלצת הזו... אולי אני אראה לך תמונה שיותר תבהיר לך על מה מדובר,

http://www.aquariumpros.ca/forums/attachment.php?s=&postid=1671

בנוסף כבר ציינתי כמה פעמים שאני בונה כאלה ומוכר. (לא בגודל הזה.. הוא מטר גובה - למרות שאם צריך.. אני יכול).

benrokh
Wednesday 15/05/2002, 22:37
זה אמור להיות סקימר או אק'? :lol:
או שזו ילדה בגובה של אינץ' וחצי? :lol:
זה גדול!!! :o
מעניין איך אתה מפעיל אותו? כמה חשמל הוא לוקח וכמה מאמץ? :o

dolphitec
Wednesday 15/05/2002, 22:41
לא יודע למ נפתח עץ חדש אבל נגיב בכל זאת...

אני לא יודע כמה פעמים יצא לך לראות ציוד של בנייה עצמית, אני מזמין אותך לראות את האקווריום שלי שנבנה החל מהזכוכית, דרך השולחן והסאמפ ומערכת מפל המים לבד ולא נראה לי שתגיד שזה עשוי מקרטון חלב או קרקר טבעון, אני מבטיח לך שתראה רמה שלא תבייש שום חנות בארץ.
וכשאתה אומר לאורך זמן למה אתה מתכוון בדיוק? ימים? חדשים? שנים? אז הנה ראה אקווריום בן שנתיים (מהיום שנכנסתי לגור בביתי) אשר עובד באותה צורה ללא שינויים מהותיים ואולי חשוב מכך יש בו (כמו שהגדיר זאת פעם אורח מזדמן) "דגים שמחים מאושרים".

התמונות כאן הם לפני יותר משנה! תמונות חדשות יפורסמו בקרוב.

http://www.discus.co.il/gallery/photopage15.htm

[/img]

אורן
Wednesday 15/05/2002, 23:32
dolphitec יקירי חבל שאני לא יכול להראות לך את האקווריום שלי שתבין למה אני מתכוון בכל מה שאני כותב בפורום הנ"ל.

קובי
Wednesday 15/05/2002, 23:33
הערת ביניים קטנה - בקרוב יתפרסמו התמונות מהריף של אורן באתר שלי וכולכם תוכלו לראות באמת מה הוא מחזיק שם. אורן - אני עוד מחכה לשאר הפרטים, חבל שיתפרסמו רק תמונות בלי אינפורמציה.

אורן
Wednesday 15/05/2002, 23:35
איזו אינפורמציה אתה צריך ??

dolphitec
Wednesday 15/05/2002, 23:42
אורן!
סמוך ובטוח אני שהאקווריום שלך הרבה יותר יפה ומושקע משלי ויש בו אלמוגים וחסרי חוליות מהממים. אולם אני מזמין אותך לראות את האקוורים שלי נכון להיום (התמונות כפי שציינתי לא עדכניות כלל) וכשתראה את מה השקעתי (כלכלית) מול התוצאות שקיבלתי אני בטוח שתגיד וואו!

ד.א.
הסחתיין כולו לך שיש לך אשת חיל שעושה את כל זה בשבילך... הרווחת !

אורן
Wednesday 15/05/2002, 23:45
יש גם מתנה בתוך האקווריום שלך ?

אני אשמח לבוא לראות מכל מלמדי השכלתי

dolphitec
Wednesday 15/05/2002, 23:48
יש הרבה מתנות... תלוי למה אתה מתכוון...אני תמיד אומר תודה יפה על מתנות שאני מקבל מאחרים, למרות שנאמר במפורש "שונא מתנות יחיה".
ואני בהחלט מזמין אותך... מה שבטוח תקבל גם חיוך וגם משקה על חשבון הבית!

אורן
Wednesday 15/05/2002, 23:51
"המתנה" שהתכונתי אליה היא כאשר אמרת שאני הראה אותו אני אגיד וואו!
זה אקווריום לא ביצת קינדר

dolphitec
Wednesday 15/05/2002, 23:53
אה.. אוקיי... האמת שאני מת על הפרסומות האלו שלא מתאימות אף פעם לדיבור ולשפתיים...

elminister
Thursday 16/05/2002, 09:48
סליחה שאני נדחף לדיון למרות שין לי אק' של מיים מלוחים, אני מתעינין מאוד בנושא ובינתיים לומד אותו,
רק הערה אחת לאורן:
ממש אין לנו אפילו חלק מהציוד לאק' אשר נמצא בח"ול.
תנסה לגלוש לאת:
www.thatfishplace.com
ניתן להזמין מהם קטלוג חינם, שם תראה את המגוון האדיר של הציוד שאין בארץ (מהסיבה שלא מיבאים אותו, הסוחרים השונים).

ניתן להזמין את הציוד מח"ול, ולפעמים זה אפילו משתלם,נפתח עץ בנושא....

סליחה על ההפרעה..
ELMINISTER

Aquario
Thursday 16/05/2002, 12:02
סליחה על השאלה אבל אני רואה המון אקווריומי ריף כמו של בומי וקובי למשל שבהם יש ערימה של סלעים שנמצאים אחד על השני. זה מאוד טבעי ויפה אבל המבנה הזה (חס וחלילה) לא יכול להתמוטט פתאום? (והנזק שזה יעשה כבר ברור)...

אורן
Thursday 16/05/2002, 12:41
לי אין ולא יהיו מפולות
קדחתי חורים (חבר שלי קדח) בסלעייה שלי הכנסתי צינורות לתוכם
וככה הסלעים מחוברים אחד לשני בזויות טבעיות ולא סתם סלע על סלע

קובי
Thursday 16/05/2002, 16:42
אם הסלעים היו בזוויות "טבעיות" הם היו מונחים זה על זה בלי ליפול. לאחר שהכנסתי היום 7 קילו סלעים למערכת (ובכך בעצם סיימתי את המסלעה לשלב הזה. תמונות בהמשך) אני יכול להסביר לכם שמדובר בתהליך מאד מאד ארוך. אני לא מאמין בקידוח, קשירה, הדבקה וחיבור צנרת לסלעים באקווריום, מהסיבה הפשוטה שאח"כ לפרק את זה זה סיוט מחריד.

למה תהליך ארוך ? קודם כל אנחנו רוצים שזה יהיה יציב. כל סלע זוכה אצלי לנידנודים וטילטולים (מתוך נקודת הנחה שדגים, גם הגדולים שבהם, לא יוכלו לעשות את מה שאני עושה... זה לא מדעי אבל זו נקודת ההנחה שלי) כדי לראות שהוא יציב. אם הוא לא יציב אני מסובב אותו, מזיז אותו, מסיר אותו, מניח סלע אחר במקום, מפרק מסלעה מפה ומרכיב משם עד שהכל יושב פיקס.

אתם בטח משערים לעצמכם שזה לוקח שעות. זה אכן לוקח שעות. זו גם עבודה מלוכלכת ומעייפת (האקווריום שלי בגובה 80 סנטימטרים, והסטנד שלו בגובה של 80 סנטימטרים בערך) ומאד מייגעת (בגלל שבירת הרואי של זכוכית + מים אתה לא יכול לראות מלמעלה אם המסלעה שלך יפה. אתה צריך כל הזמן לרדת מהכיסא/סולם, להסתכל מרחוק, להזיז דברים וכו'.

אם תוסיפו לזה את העובדה שזה לא לגו אלא סלעים, שלכל אחד גודל אוטונומי וצורה אוטונומית, את הדרישה הבלתי מתפשרת ליופי (אחרת בשביל מה אנחנו עובדים לעזאזל?!) וצרכים אחרים כמו בסיס שטוח בנקודות מסויימות (לח"ח), איזורים של תאורה חזקה יותר וחזקה פחות, איזורים של זרימה (שילוב ראשי כוח בתוך המסלעה) וכו' וכו' וכו'

בקיצור ? שעות ארוכות של עבודה מיגעת ומטמטמת למחצה שאחריה הדבר היחיד שאני רוצה הוא מקלחת ולישון. אבל הקונסטרקטציה יציבה מאד, טבעית מאד (מה זה "סלע על סלע ? בטבע זה לא "סלע על סלע" ? יש בטבע מישהו שקודח צינורות ומכניס אותם בתוך הסלעים ?), ויפה.

AYahoo
Thursday 16/05/2002, 17:10
אני לא יודע מה אתכם, אני יכול לפסר מה אצלי, יש לי 150 קילו סלעים + (כמעט 200) חלק מהסלעים מגיעים כמעט עד לזכוכית (מה שמקנה בסיס רחב של סלעים) החתיכות של הסלעים הם ממש גדולים ולכן אין לי בעיה, אם אני רוצה להזיז משהו זה קשה לי, אז לדגים?!

למרות שיש גם יתרונות בלקדוח ולהעביר צינור, כמובן... הכל תלוי בכמות הסלעים, הצורה שבה אתה מסדר והסלעים עצמם.

dolphitec
Friday 17/05/2002, 13:44
אני מאלו שדוגלים בשיטה של איסור הכנסת ידיים לאקווריום (יש כאלו...) ולאחר שהסלעים מצאו את מקומם וגם זה לאחר שעות של בנייה וחישוב (בטרם הורץ האקווריום) הסלעים עומדים במקומם ללא תנועה, רק אם תקרה חס וחלילה רעידת אדמה או מישהו שיזיז אותם בכוונה הם יזוזו.

AYahoo
Friday 17/05/2002, 15:19
מה זאת אומרת אני מאלו שדוגלים בשיטה של איסור הכנסת ידיים לאקווריום
איך אתה מכניס אלמוגים? איך אתה שואב רפש לפעמים, איך אתה שם חסה באקווריום, או כל דבר כזה או אחר?!

קובי
Friday 17/05/2002, 15:26
אני מכניס ידיים כשצריך, אבל משתדל כמה שפחות - לצמצם את ההפרעה באקווריום כמידת האפשר. בכל מקרה לאלמוגים ולחסה יש "אצבע מכאנית" שזה פטנט מעולה.

AYahoo
Friday 17/05/2002, 15:29
אין כמו יד אדם.. מנקים אותה לפני, והכל בסדר...

הדגים שלי כל כך רגילים, שאני יכול לגעת בהם והם לא זזים, אני מכניס את היד והליסמטות (שרימפסים) עולות לי על היד ומנקות אותה... ככה שאני כבר לא בטוח שמפריע להם, הם התרגלו.

אחד הדברים הכי משעשעים באקווריום זה (לא קשור למה שדיברנו) זה כאשר אני זז ליד האקווריום מצד לצד.. כל הדגים "רודפים" אחרי לאותו הצד ומחכים לאוכל :)

dolphitec
Friday 17/05/2002, 18:03
כשאני אומר "לא מכניס ידיים" זה אומר שאני משתדל לצמצם את זה למינימום הנדרש וההכרחי בלבד! זה אומר שלהאכיל, לסדר ולהזיזי אני לא מכניס ידיים. רק במקרים דחופים ביותר של שחרור סתימה או סידור של אבן (נדיר מאוד). לגבי שאיבת רפש סידרתי לי מין צינור פלסטי קשיח ארוך שבקצהו שמתי בקבוק פלסטי ללא תחתית וכשאאני מכניס אותו לאקווריום ידיי מחוץ לאקווריום.
הידיים הן מקור לזיהומים, חיידקים ומחלות ואם כבר אתה מכניס את הידיים לאקווריום רצוי שתחטא אותן קודם עם חומר מתאים (ספטל סקראב או משהו דומה).
גם הדגים שלי מאוד נהנים לאכול מידיי אך אני נמנע מלעשות כן!

AYahoo
Friday 17/05/2002, 19:02
הרבה אנשים אמרו לי את זה, אני מאמין שיש משהו בדבריכם (גם ההגיון שלי מסכים איתכם) בכל אופן הדגים שלי בנתיים לא מתלוננים, הם חיים באושר ועושר... אז מההרגל הזה אני לא אפטר :).

dolphitec
Friday 17/05/2002, 21:22
בוא נמצא פשרה...ממממ....
תחטא היטב את ידך ותמשיך עם הרגלך "המגונה" ותשיכו להנות אתה ודגיך הבריאים!

AYahoo
Friday 17/05/2002, 22:26
אם אתה מתכוון בלחטא בלשטוף את היד במים מתוקים, לנגב במגבת ולהכניס... אז, כן :)

קובי
Saturday 18/05/2002, 03:22
עם שטיפת הידיים במים מתוקים אין לי בעייה. ניגוב במגבת פירושו העברת כל צרה חולה שנדבקה למגבת אל הידיים שלך: החל באבק, דרך בקטריות שדבקו בה אם לא שטפת את הידיים היטב, וכלה בשאריות של סבון.

AYahoo
Saturday 18/05/2002, 20:40
אולי בגלל זה ה Cleaner Shrimps שלי מתלהבים ברגע שאני מכניס את היד שלי וקופצים עליה בשימחה... :)

אורן
Saturday 18/05/2002, 20:45
לגבי הכנסת הידים לאקווריום

גם אני מכניס ידים לעיתים תכופות זה ממש לא משנה לא לדגים לא לאלמוגים
ובטח לא למים.

בא לא נשכח שבאקווריום קטן הכנסת היד משפיעה אבל באקווריום גדול
אין בעייה.

AYahoo
Saturday 18/05/2002, 21:13
תלוי איפה הייתה היד שלך לפני :)

אור
Saturday 18/05/2002, 22:11
הערה - לפני הכנסת היד לאק' כדאי מאוד לשתוף אותה במים כמה שיותר חמים בלי סבון ככה הידים שלך לא יעבירו רעליםחידקים למים
:?

dolphitec
Saturday 18/05/2002, 22:40
אחת "המחלות" הקשות של אקווריום היא הכנסת ידיים ללא צורך, אז הדגים מתרגלים (רובם) אולם יש כאלה שלא יתרגלו לעולם.. וכל הכנסה של יד מקפיצה להם את הלב... מה שמגביר את מצב הסטרס ומאיץ בדגים... יאללה למות... ועוד משהו כל השומן שיש לך בידיים וכל הלכלוך והחיידקים כמובן הופ... נכנסים לאקווריום, אז נכון ב 15000 פעם אלו לט יהיו חיידקים מזיקם, אולם מספיקה פעם אחת וזהו... אין חזרה...
מים מהברז אתם לא מכניסים כי הם מזיקים (אחרי כל הכלור לא נשאר בהם חיידק אחד) אבל ידיים כן... נשמע לי אבסורדי קצת.
כל אחד יעשה את החשבון שלו ויעשה מה טוב לו עם האקווריום שלו.

AYahoo
Saturday 18/05/2002, 22:45
שוב אני מזכיר שאתה צודק... אבל כמות החיידקים שיהיו לי בידיים וכמות החיידקים שאני אכניס אם אני מכניס ליטרים של מים הם שונים.. בכל אופן יש נקודה בדבריך.. מכיוון שאני התרגלתי לעבוד ככה ובנתיים האלמוגים והדגים שלי לא מתלוננים.. אני אמשיך בשיטה זן :) (פשוט הרגלים קשה לשנות).