צפה בגרסא המלאה : דברים שלא רואים בארץ...

AYahoo
Monday 13/05/2002, 20:48
אם אתם יודעים או לא, מבחינת אלמוגים ומערכות שונות אנחנו כמה שנים (לדעתי 5) אחורה מהעולם כולו.. יש דברים שלא ניתן לראות פה, יש דברים שלצערי אנחנו ממש רחוקים מכולם, (דוגמא פשוטה מאוד, אוכל עם אנטיביוטיקה לדגים) בכל אופן אחד הדברים היפים שנתקלתי באתר (הכרתי אותם בעבר לא ראיתי אותם על הרשת) זה ה Clams השונות, החלטתי להעלות את ה Link בעקבות ביקור אצל אורן שיש לו מספר רב של Tridachnia יפיפיות ומגוונות ויש לו אובססיה קלה לגביהם, אז תראו מה ניתן להזמין מחו"ל.. השאלה כמה אתם מוכנים לשלם..:)

http://www.aquatic-reflections.com/robert_store_clams.htm

יש תמונות באתר למטה, לאחרונה יש לו מספר בעיות.. אבל יש שם דברים מדהימים...

Tridachnia Maxima.. הם אחד הדברים היותר יפים (לדעתי כמובן)

benrokh
Monday 13/05/2002, 21:05
כמו שכבר אמרתי הם אומנם יפים אבל מה מעניין בפילטר באורך של 20 ס"מ בצבע כחול שעולה 1600 ש"ח????
לדעתי אם זו היתה חיה שלפחות זזה ועוקבת אחריך לאורך האק' (כמו למשל סוגי ציקלידים שונים) הייתי מבין אבל פילטר יפה? נראה לי מוגזם המחיר

AYahoo
Monday 13/05/2002, 22:01
אני לא יודע מאיפה הבאת את המחיר.. אבל אני אלך איתו...
הדברים שלא רואים בארץ לא התכוונתי רק לצדפות, בנוסף לגבי טעם וריח אין מה להתווכך, אבל אני לא יודע אילו סוגים אתה מכיר.. אבל יש דברים מדהימים שמאוד ייחודיים בריף (מוסיפים צבעים שלא ניתן לראות בשום מקום אחר...)

ולגבי ה"פילטר", אני לא יודע האם אתה עוקב אחרי ההתפתחות של אחזקה בייתית של ריפים בעולם, אבל התחום הזה מאוד מעניין אותי ואני עוקב אחריו לא מעט, ציטוט נחמד שימחיש את מה שאני עומד להגיד הוא "Less Tecnological More Biological"...

היום המגמה בעולם בשימור ריפים בשבי הוא לעבור ל "פילטרים" ביולוגיים שמציע לנו אמא טבע, המון מאמרים קראתי שרוב הסיכויים זה שבעוד שנה שנתיים נראה ריף מרכזי שיכיל Refugim רבים שבתכולתם יהיו הרבה יותר גדולים מהריף המרכזי, בכדי לייצב את המערכת ולהגיע לאיכות מדהימה, אז אולי שווה להשקיע בTridachnia במקום מפרק חלבונים או פילטר אחר :) (נכון להיום הם לא תחליף למערכות... אבל מי יודע, אולי בעתיד.)

סתם נקודה למחשבה.

benrokh
Monday 13/05/2002, 22:32
כודם כל לקחתי את המחיר מהפורום השני שבו פרסמו שהגיע משלוח של צדפות לחנות אחת
מחירם-1600 ש"ח לאחת

אין לי שום דבר נגד צדפות ואני דווקא אוהב אותן אבל לא מוכן לבזבז 1600 ש"ח על דבר שסתם ישב לי באק' ויעביר דרכו את המים
אוקיי הצבעים יפים אבל ברגע שהמחיר כה גבוהה הייתי מעדיף כבר לקנות צדפה קטנה ופשוטה יותר בלמשל 200 ש"ח או משהו כזה-נכון זה לא אותם צבעים אבל זה אותו הכיס (הריק) :lol:
או אם כבר אז יותר קל פשוט להכניס לאק' צדפה רגילה כמו שיש בחוף שתעשה לך את אותה העבודה! מה רע בזה? הרי זה לא עולה כסף (נעזוב שניה את החוק-זה סתם לדוגמא)

האמת האקווריומיסטיקה בארצנו מאוד לא מפותחת
כמה פעמים ראיתם פה דג עלה רגיל? או למשל אקווטרריום (פליודריום)?
כמה סוגי חצי מקור ראיתם לאחרונה אם בכלל? כמה נבובי מים מתוקים? כמה ספוגי מים מתוקים? כמה טירנוכרומיםים או פרכרומיסים בגודל מלא באק' ביתי?
כמה מערכות עם אוזון (פילטרציה דרך אוזון) ראיתם לאחרונה? אני לא ראיתי בכלל

אולי זה רק אני לא ראיתי ויש בארץ דברים כאלה אבל לא נראה לי שזה נפוץ מאוד

AYahoo
Monday 13/05/2002, 22:40
לגבי הצדפות, שוב כל אחד וכמה שהוא מוכן להשקיע, אבל תחשוב רגע, אתה מגדל רייף כבר שלוש שנים, האלמוגים שלך פורחים, הכל שמח ויפה, כבר לא קנית אלמוג 4 חודשים כי הכל יש לך ואין לך יותר מידי מקום, יש לך אפשרות לקנות משהוא שאין לך צבע כזה באקווריום, אין לך משהו בכלל דומה והוא מוציא את העיניים, 1600 ש"ח ב 4 חודשים להשקיע על תחביב שאתה אוהב מאוד זה לא נורא.. אני את כל האקווריום שלי ממנתי בעצמי (למרות שאני מקבל 324 ש"ח בחודש) וזה הכיף שלי, כשאני מגיע הבייתה אני רוצה לראות דגים ואלמוגים מרשימים ואני יכול לשבת שעות.. אז מה אם זה עולה לא מעט? זה התחביב שלי, (אין לי שום דבר באקוויום שעולה 1600 ש"ח) רק תחשבו שזה לא כזה נדיר..

בנוסף לגבי מה שרשמת על הדברים שלא רואים בארץ ראיתי את רובם, לצערי הרוב יובא אישית או הגיע במציאה מוזרה.. אני מסכים איתך (בדיוק כמו שכבר כתבתי.. אנחנו כמה שנים אחורה לצערי ביידע ובמגוון)

עוד דוגמא נחמדה, בחו"ל כאשר אתה קונה אקווריום / הולך לחנות דגים אתה יכול לבקש מד למדוד את עוצמת האור באקווריום כאשר זה הדבר הכי לגיטימי שם שהמוכר צריך לתת לך שירות על זה שקנית אצלו...
עוד נקודה למחשבה.

benrokh
Monday 13/05/2002, 23:00
כמה שנים או כמה עשרות טובות של שנים אחורה?

אם נדיד אני אכשיו מנסה למצוא אדם שהרבה ניאון חשמוני בצנצנת בארץ-אין לי סיכוי
בחו"ל אני יכול לראות את זה אצל חובבנים פשוטים
כמה אחוז מכל מחזיקי האק' בארץ האק' שלהם עולה על מטר וחצי? מקסימום שישית מכל האקווריומיסטים!
בחו"ל אק' מטר ייחשב מיניאטורי ממש! ואק' 1.5 מטר ייחשב כאחד הקטנים!

מעניין כמה צדפות מים מתוקים יש באק' בארץ? בחו"ל בארצות לא מפותחות מדי מביאים מהטבע ובארצות מפותחות יותר פשוט מוכרים בהמונים!
בארץ זה נדיר שמישהו יחזיק צדפת מים מתוקים-לא שזה יקר

כמה פוסורוכרומיסים בוגרים ראית לאחרונה באק'? או למשל כמה תמנונים?
פוסורוכרומיסים כבר גידלתי בעצמי אבל לא ממש היה לי אק' טוב שבו יכולתי להחזיקם אז מסרתי אותם
תמנונים-לא זוכר ששמעתי על הרבה שמחזיקים אותם-לא שקשה לגדל אותם או משהו כזה
יש עוד מיליון דוגמאות שאני יכול להביא
למשל כמה סוגי "פלקואים" מחזיקים בארץ? מתוך האינספור סוגים שמגלים כל שנה כ20 חדשים? ומתוך כל הסוגים שמחזיקים בארץ כמה פלקואים מכל סוג יש?
כמה סוגי פיראנות וכלבנונים מוכרים בארץ באופן קבוע? (החזקתי פעם משהו שקראו לו בחנות ברקודה שעד היום איני יודע מה זה-נראה לי שאני היחיד בארץ שגידל את הסוג הזה בדיוק)
יש מישהו שמגדל בארץ זאבי מים? (הם לא יכולים לחיות בטמפ' גבוהה מ28 מעלות)
מישהו בארץ מגדל חדקן בגודל נורמלי? בוא נגיד לדוגמא 2.5 מטר?
להמשיך?

ואת הסוגים האלו גידלו כבר לפני יותר מעשר שנים

קובי
Monday 13/05/2002, 23:00
עם זה אני חייב להסכים - בארץ אין למוכרים תודעת שירות גבוהה במיוחד. בחנות מסויימת המוכרים לא יודעים כלל את מחירי הדגים (אני לא אציין שמות) ורצים בכל חמש דקות להתקשר לבעלי החנות בטלפון כדי לשאול כמה זה עולה וכמה ההוא עולה.

בכלל - אין מחירים רשומים בחנויות בארץ (המחירון תלוי ברמת ההיכרות שלך עם המוכר). היחס הוא על פי רוב של "נו, מה אתה רוצה ? אנחנו כבר עברנו את כולם ואנחנו גם נעבור אותך, אז אל תשאל יותר מדיי שאלות ותפתח את הארנק".

חברת רד סי היא מהיצרניות המוכרות ביותר בעולם של ציוד לאקווריומים. יש להם בארץ הפצה מחורבנת - והתוצאה היא שכמעט ולא רואים מוצרים שלהם על המדפים ואם כן - שאנחנו קונים מוצרים של רד סי במחירים יקרים פי ארבע מהמחירים שבהם הם מופצים בחו"ל. הייתם מאמינים ?

בכלל - יש לי בטן מלאה על חנויות פה בארץ - לא רק של בעלי חיים ודגים, אבל גם.

לגבי הדיון ביצורים נדירים ומוזרים ויקרים ? אם נזכור שאנחנו פרובינציה שממוקמת בקצה העולם התרבותי - ונקבל את הדברים כמו שהם (או שנחסוך ונשקיע) הכל יהיה בסדר.

AYahoo
Monday 13/05/2002, 23:18
דג זאב... אני לא יודע איזה יחס אתה מקבל ממוכרי החנויות.. אבל דווקא אני מקבל יחס טוב (בד"כ) בנוסף אל תשכחו שפה הדרישה היא פחות רצינית ויש לנו המון חוקים שמקשים על המקצוע.. ידעתם שקיים חוק שאוסר ייבוא של אלמוגים לארץ?

יידעתם שאסור לנו להעביר דגים / אלמוגים ממצרים? לכן כל הדגים מה Red Sea הם יקרים כי הם מקיפים את כל העולם עד שהם מגיעים לארץ? בכל אופן, המצב לא משהו והחנויות דגים לא מבינים בדגים, הם רוצים לעשות כסף בלי ידע ולהסתמך על טיפשות של קונים.
:flame:

קובי
Monday 13/05/2002, 23:27
קרוב לוודאי שכל אחד מאיתנו מקבל יחס ביחס ישר לסכום שהוא מוציא :-)

השיטה האמריקנית (ע"ע אייס והום סנטר וכו') יותר מוצאת חן בעיניי.

דיברתי על חברת "רד סי" שמייצרת בעיקר כימיקלים, פילטרים וסקימרים (פריזם נשמע מוכר?).

AYahoo
Monday 13/05/2002, 23:35
או עד כמה שהמוכר צריך אותו (כבר אמרתי לך שאני לא משלם במזומן :))

אין מה לדבר היחס הוא דיי חרא יחסית לעולם והשרות גם כן.

ואני מכיר טוב טוב את חברת Red Sea... למרות שאני מעדיף את Kent Knop בכימיקלים, לגבי מוצרים אחרים, אני אוהב את Tunez ועוד, אין לזה סוף.

אורן
Tuesday 14/05/2002, 19:38
לגבי המחיר של הצדפות : המחיר נע בין 200-2000 ש"ח

המחיר תלוי בצבע הצדפה - כחול הכי יקר ובגודל הצדפה

לי אישית יש 12 צדפות לדעתי בעל החיים הכי יפה באקווריום .
מעבר לפילטרציה מדהימה אין שום אלמוג או בעל חיים אשר יש לו צבעים כל כך יפים.

הצדפה גודלת יותר מהר מכל אלמוג אחר מכפילה את גודלה כל שנה .
תמיד פתוחה ,מאוד עמידה (מעולם לא מתה לי אף צדפה) .
ושווה כל שקל.

נכון שמספר האנשים המחזיקים צדפות בארץ מצומצם - ולכן המחירים כל כך יקרים

והסיבה היא צדפה חייבת אור חזק מאוד (חובה מטאל) ורמת קלציום גבוהה מינימום 450 (קלציום ריאקטור) - מעטים המגדלים שיש להם את 2 הפרמטרים

ללא אחד מהתנאים הבאים הצדפה לעלולם לא תשרוד.

benrokh
Tuesday 14/05/2002, 21:35
צדפה-2000+קלציום ריאקטור-2000+מטל הלייד-1000=5000 ש"ח לצדפה מסכנה אחת! :o (המחירים בערך)
כבר עדיף צדפה מהחוף או צדפה מהקטנות באק' קטן=מטל-מקס' 300+קאלקווסר באק' קטן יספיק-נגיד 80 ש"ח+צדפה קטנה-200 ש"ח=כ500 ש"ח בערך

מקווה שהמשוואה ברורה בערך
אגב-צדפות צריכות קירור? כי אז זה עוד כ-3000 ש"ח לכל משוואה!

anonimus
Tuesday 14/05/2002, 21:37
היכן ראית צדפות ובאיזה חוף ?
באיזה צדפה מדובר וכיצד היא נראית ?

benrokh
Tuesday 14/05/2002, 21:45
הצדפות הרגילות שרואים בחוף-לא גדולות! חזקות-ברזל! יש לי אחת על הסלע וחיה בסדר כבר כחודשיים

גדולת הצדפות היא בהיותם פילטרים חיים ויפים
אפשר למצוא בכל החופים המסולעים

אורן
Tuesday 14/05/2002, 22:23
[צונזר]

אתה מבלבל אנשים שבאמת רוצים להכנס לנושא הריף .
אל תעביר ביקורת ותגיד מה טוב ומה לא טוב באקווריום ריף לפני שיהיה לך אקווריום כזה.
תלמד מאנשים אשר כבר כמה שנים מגדלים בהצלחה ריף .

קובי
Tuesday 14/05/2002, 22:37
חברים יקרים - השיחה התחילה בנושא מאד מעניין וממש התרשמתי מהצדפות היפייפיות שאורן מגדל. אני מקווה שביום מן הימים, כאשר האקווריום שלי יהיה יציב יותר, ואוכל להרשות לעצמי ריאקטור מכובד - אוכל להכניס את אחד מהיצורים המדהימים הללו לאקווריום (כשהוא קטן, מדובר בהוצאה לא כל כך גדולה) יחד עם זאת השיחה קיבלה שתי תפניות לא כל כך נאות:
1. אנחנו לא מסכימים עם הוצאת בעלי חיים מן הים בשום פנים ואופן. בוודאי שלא ניתן יד לפרסום כזה בפורום - דבר שעלול לגרור אנשים רבים ללכת ולרוקן את משאבי ארצנו.
2. אנחנו לא מוכנים לקבל התבטאויות חריפות של גולשים זה כנגד זה ולפיכך הודעתו של אורן צונזרה ברובה.