צפה בגרסא המלאה : עשה זאת בעצמך - הגרסה המלאה

קובי
Thursday 02/05/2002, 11:19
אני פותח לנו כאן את עץ ה"עשה זאת בעצמך" מכיוון שלדעתי הנושא הזה חשוב מספיק כדי לבודד אותו מהדיונים האחרים.

אתחיל בסיפור שלי: ניסיתי לבנות מערכת טופ אוף. לשם כך השתמשתי בבקבוק 20 ליטר של מים מינרליים (מי עדן בר). קדחתי לתוכו שני חורים צרים והכנסתי פנימה שני צינורות של ממטרה באורך 4 מטר - אחד מגיע לתחתית המיכל והשני מגיע לראש המיכל בלבד (שניהם נכנסים מלמעלה). הצינורות הוכנסו בלחץ כך שאין בריחת אוויר.

הפטנט הוא למקם את שני הקצוות האחרים של הצינורות באקווריום - ולהתחיל בצינור שמגיע עד קרקעית מיכל הטופ אוף סיפון קבוע. כאשר הצינור השני - צינור כניסת האוויר לטופ אוף - נחשף לאוויר מעל פני המים, יש זרימה של אוויר והמשך סיפון. בעקרון, כאשר קצה האוויר מוצף, המים אמורים למנוע מאוויר נוסף לזרום פנימה אל הטופ אוף, ואז הזרם עוצר, אבל הסיפון נשמר עד שקצה האוויר נחשף שוב פעם לאוויר (התאדות של מים).

בפועל זה פשוט טיפטף לאט לאט את כל ה - 20 ליטר לתוך הסאמפ (מה שלא נורא במיוחד, מכיוון שבמילא הייתי צריך להוסיף מים מתוקים ובכל זאת - זה לא מה שרציתי. מה פיספסתי ?

כתובות לאתרים מהם לקחתי את הרעיון:

http://mailer.fsu.edu/~lleclair/watertop.htm

http://nucalf.physics.fsu.edu/pfohl/Fish/Diy/topoff

http://www-2.cs.cmu.edu/~cap/raid/topoff/siphon/

shoonra
Thursday 02/05/2002, 12:17
נראה לי שיש לך דליפת אוויר
לפי התרשים בקישור הראשון, אין שום סיבה שהסיפון ימשיך להזרים מים לאחר שפתח הצינור שמכניס אוויר נחסם ע"י גובה המים באקווריום
אגב , האם הקפדת על זה שהחלק של הצינור המכניס אוויר יהיה רחב הרבה יותר מהצינור?
אם זה לא יהיה כך יש סכנה שהואקום הנוצר בבקבוק ימשוך מים חזרה וכך אתה פשוט תגרום לסירקולציה חוזרת בין הבקבוק לאקווריום (עכשיו כשאני חושב על זה , זה יכול להוות משאבה חיצונית שעובדת ללא חשמל , אבל אני בטח שוכח כאן איזה חוק פיזיקלי שמונע את זה)

עוד סיבה אפשרית :
האם הבקבוק היה מלא בתחילת התהליך?
אם הוא לא היה מלא, יש אפשרות שהאוויר בבקבוק (בנוסף לאוויר בצנרת)הספיק כדי ליצור זרימה בסיפון ומנע יצירת ווקום מספק שיעצור את הזרימה, אם כך המקרה אולי תנסה למלא את הבקבוק כמעט עד סופו

קובי
Thursday 02/05/2002, 12:35
פיית הכניסה לאוויר רחבה מן הצינור - השתמשתי במזרק קטן, רק בגליל בלי הבוכנה, ופשוט הכנסתי את "השפיץ" שלו לתוך צינור האוויר. אבל נדמה לי שהטעות שלי היא בכך שצינור האוויר כולו צריך להיות רחב בהרבה מצינור המים.

אם כך הוא הדבר - הם טעו שמה בהוראות שלהם - וזה לא נראה לי הגיוני, כיוון שיש כמה וכמה מקרים מקבילים שבהם זה עבד. אין בריחת אוויר. לקח לי בערך שעה ועשר דקות להכניס את הצינור פנימה לתוך חור קטן ממנו במילימטר בערך. זה צינור קשיח, שעכשיו נתפס כל כך חזק שאי אפשר להוציא אותו. אטום לגמרי.

המים לא אמורים ליצור סירקולציה - זה תהליך בלתי אפשרי. בצינור האוויר יגיעו המים במקרה הגרוע עד גובה פני המים שבתוך מיכל המילוי ויעצרו שם. מה שגורם לי לחשוב שאוליי כדאי שלפחות החלק הזה יהיה עשוי מצינור עבה (עלייה חדה כלפי מעלה ורק אז חיבור לצינור האוויר, או אוליי הוצאת הצינור, הרחבת הפתח והכנסת צינור חדש ? אני פשוט פוחד להרוס את המיכל הזה לפני שאני בטוח שזה מה שצריך לעשות...

benrokh
Thursday 02/05/2002, 16:54
בגלל בקשתו של דג זאב אני מפרסם תכנית לסקימר עשה זאת בעצמך:

לוקחים שני בקבוקי קולה בגודל הרצוי
חותכים את אחד מהם מתחת לטווית שעליו ומלבישים אותו על השני (חובה להוריד את התווית!)
לאחר מכן עושים חור בבקבוק השלם ומכניסים את שניהם לאק'
אחר כך מכניסים לבקבוק השלם עם החור אבן אויר דרך הפיה שלו ושל הבקבור שהלבשתם עליו
עושים חור קטן בבקבוק השני מתחת לפיה של הראשון ומחברים את צינור האויר למיכל כלשהו בו יתאסף הלכלוך.
מפעילים וצופים בתוצאות

עובד די טוב כשבונים נכון!

אפשר להתקין מערכת שתשאב מים מהאק' ותנקה אותם באותה שיטה רק ששם תהיה מעלית אויר שתעלה את האויר למיכל סינון ומשם ירדו מים נקיים לאק' אבל זה כבר סיפור אחר.....

AYahoo
Thursday 02/05/2002, 18:37
benrokh, המפרק חלבונים שפרסמת הוא דיי מיושן (שנים) והוא מתאים לאקווריומים קטנים מאוד! כל מגדל ריף מכובד יודע שמפרק החלבונים הוא זה שיעזור לו בשמירת מערכת יציבה... מכיוון שאנחנו לא יכולים להתחרות בים בכמות המזון שיש בו... אנו צריכים להאכיל את האקווריום המון... (תלוי אילו אלמוגים יש לך) ובשביל להאכיל הרבה... צריך מפרק חלבונים הרבה הרבה הרבה יותר טוב.

סופ שבוע נעים.

benrokh
Thursday 02/05/2002, 18:50
אתה צודק אבל זאת התוכנית של המפרק!
בכל מקרה כבר אמרתי שאם יש מפרק חלבונים שעובד על משאבה בעקרון וונטורי או משהו דומה אז התכנית אינה שימושית כלל!
רק חשבתי בהתחלה שלדג זאב אין מפרק חלבונים טוב אז הצעתי לו את התוכנית הזאת כפתרון חלקי.
אבל לפי התכנית הזאת אפשר לבנות גם מפרקי חלבונים הרבה יותר טובים עם כמה שינויים.

בכל אופן מקווה שזה יעזור למישהו. :wink:

AYahoo
Thursday 02/05/2002, 19:07
כמה דגשים לגבי מפרק חלבונים...

יש ארבע סוגים היום של מפרקי חלבונים בעולם (בארץ ניתן להשיג שניים)

1. אבן אוויר - שיטה ישנה ופשוטה, יעילה לאקווריומים קטנים, פועל בעזרת משאבת אוויר.

2. לחץ וונטורי - משאבה חזקה יחסית דוחפת מים בלחץ חזק למיכל ובדרך שואבת אוויר ע"י חריץ שיש בכניסה למיכל, במפרק חלבונים זה חשוב מאוד להחזיק משאבה שיש לה כוח וונטורי חזק מאוד, אבל היא לא חייבת להיות בעלת הספק מים גבוה. (מתאים לאקווריומים בינוניים, וקטנים)

3. ETS, (לא ניתן להשיג בארץ) מפרק שמשתמש בשיטה פשוטה יחסית, "זורק" מים על Bio Balls בעוצמה ובכך יוצר שילוב של מים עם אוויר, מכניס את האוויר והמים למיכל גדול יחסית ובכך מקציף את המים. (המפרק חלבונים טוב מאוד יחסית לשנים הקודמים מתאים לריפים עמוסים באלמוגים ולאקווריומים גדולים).

4. HSA, (גם כן לא ניתן להשיג) מפרק זה משתמש ב Injector מיוחד לערבב את האוויר עם המים, (יחס של 1:5 - הכי טוב שניתן להשיג במפרקי חלבונים), מפרק זה נחשב למתקדם בעולם, מתאים לריפים ואקווריומים גדולים. (עולה באינטרנט בסביבות ה 600$)...

זהו כעיקרון.. מי שבונה מפרק חלבונים לבד צריך להבין שזה לא פשוט להרכיב אחד ממש טוב, יש המון נוסחאות לחישוב כמות פרוק החלבונים ולדעתי מי שרוצה להגיע לרמה מצויינת של ריף, חייב במפרק חלבונים חזק ביותר.

eran_c
Thursday 02/05/2002, 20:47
אולי כדאי להוציא את העץ הזה מפה ולשים אותו בקשקשת ברשת...

לא כולם מתעניינים במים מלוחים ואולי יש עוד אנשים על רעיונות מעניינים...

קובי
Friday 03/05/2002, 01:20
העץ הזה מיועד לפטנטים היחודיים לשימוש במים מלוחים. אני פותח עץ "עשה זאת בעצמך" גם בפורום לציוד - לדגי מים מתוקים, אחרת מה שיקרה הוא ש - 1000 הודעות על מערכות פחמן ביתיות יתקבלו ויעלימו 2, 3 הודעות ביישניות על מכונת גלים.

קובי
Friday 03/05/2002, 01:32
לגבי המערכת גלים... (לא בניתי אותה לאקווריום שלי אבל היא פועלת), כל מה שעשיתי זה לקחתי רכיב שנקרא 555 באלקטרוניקה, בניתי מעגל שמתאים לו... (העלות של המעגל 5 שקלים +-) לקחתי ברז חשמלי שנפתח ונסגר ע"י חשמל (מפלסטיק כמובן) (שמחירו היום 50 ש"ח +-) חיברתי שני פטונציוטרים (נגדים משתנים למי שמבין באלקטרוניקה) שמכוונים אותו כמה זמן לפעול בין שניה סגור לדקה (אחד קובע את הזמן שהוא פתוח ואחד את הזמן שהוא סגור) והדבר יצא יותר יפה מכל דבר אחר שיתארתי לעצמי.. בעזרת שני כפתורים אני שולט בזמן שהוא סגור ובזמן שהוא פתוח... כאשר הוא סגור הוא עובר להתפצלות אחרת.. בכל אופן זה מעט קשה להסביר מכיוון שצריך ידע באלקטרוניקה... אבל זה יצא ממש מגניב בעלות של 150 ש"ח כולל ראש כוח :)!!!

לגבי ה OverFlow השאלה היא לאיזה צורך אתם צריכים, בניתי שניים כאלו.. אחד לצורך העברה לאקוויום אחר.. ובשביל שאני לא אצטרך לקדוח בזכוכית.. (העלות שלו 20 ש"ח), והשני בכדי להעביר אל הSump... אבל פה הייתי צריך לקדוח באקווריום.

מה אתם רוצים לדעת, אני אשמח לשתף.

בואו נמשיך את השיחה המרתקת הזו מכאן ! :up:

AYahoo
Friday 03/05/2002, 20:40
לגבי ה Over Flow הנתלה... הנה איך עושים את זה.

הרעיון, מכיוון שאי אפשר לקדוח בזכוכית... הרעיון הפשוט הוא לחבר אליו מיכל שניתן לקדוח בו... מיכל מפלסטיק פשוט (אפילו כלי שמשתמשים בו במטבח).
את המיכל ניתן לחבר בצד מאחור.. איפה שנוח ושלא יראו אותו.
http://www.geocities.com/ayah002000/1.gif
עכשיו, שיש לנו מיכל... נקדח בו חור בתחתית שלו, ונחבר אליו צינור שיוביל את המים אל ה Sump. (איך לחבר את הצינור זה דיי פשוט, לא סיליקון ולא כלום, יש בהום סנטר חלקים שעוזרים לך לעשות את זה... מי שממש מסתבך יכול לשלוח אלי Mail ואני אסביר לו איזה חלק בדיוק)
http://www.geocities.com/ayah002000/2.gif
מה שמעניין אותנו כרגע זה כיצד להעביר את המים מהאקווריום אל המיכל, (מהמיכל אל ה Sump פשוט כוח הכבידה יעשה לנו את הפעולה).
רעיון הוא דיי פשוט, אם נהפוך את האקווריום והמיכל בצד ליישות אחת מבחינת המים.. תמיד יהיה מפלס זהה בשני הכלים, ומכיוון שמהמיכל הקטן המים יורדים ל Sump זה יהיה כאילו אנחנו מוציאים את המים מהאקווריום.
אז מה עושים, הולכים להום סנטר וקונים את החלקים הבאים.

(כל החלקים נמצאים במחלקת גינון)

ניפל (חיבור הברגה להברגה זכר) עובי 1 צול.
זווית 90 מעלות הברגה גם כן עובי 1 צול.
מחבר T הברגה עובי 1 צול.
צינור הברגה פלסטיק 1 צול אורך 30 ס"מ +-.
מופה מעבר מצינור 1 צול לצינור 1/2 צול. (הופך את ההברגה הפנימית מ 1 צול ל 1/2 צול).
מחבר צינור 6 מ"מ עם הברגה חיצונית 1/2 צול. (זה החלק היחיד שלא ניתן להשיג בגינון אלא באינסטלציה - החלק הזה הוא בצבע כחול)

חתיכה קצרה של צינור 6 מ"מ (10 ס"מ) דני לא יקח לכם על זה כסף לדעתי.

1 חבילה טפלון (חומר איטום על ההברגה בכדי שלא ינזל)

וחלק אחרון שניתן להשיג לפי מה שאני יודע אצל דני דג הרצליה, זה שסתום חד כיווני לצינור 6 מ"מ.

לגבי המחיר.. אני קונה בהום סנטר במחיר קבלן ככה שיש לי 50% הנחה על המוצרים האלו, הם דיי יקרנים, אבל אני בכל אופן חושב זה יוצא +- 30 ש"ח.

עכשיו מה עושים עם החלקים?
חותכים את הצינור שקניתם לחצי.

מחברים אותם לפי התצלום.
http://www.geocities.com/ayah002000/4.jpg
ומה הרכבנו בעצם?
מה שעושים עכשיו זה שמים צינור אחד באקווריום וצינור שני במיכל שהדבקנו לאקווריום.
וכל מה שנשאר לעשות זה למלא את המיכל במים, ולשאוב את האוויר ממה שהרכבנו ע"י היציאה של השסתום החד כיווני.
http://www.geocities.com/ayah002000/3.gif
כאשר אנו שואבים את האוויר, זה כאילו חיברנו את שני המיכלים בצינור, ולכן המפלס בשניהם יהיה קבוע.
אני מתאר לעצמי שמעט קשה להבין על מה אני מדבר, אבל בכל אופן אם תפעילו מעט את הדימיון תבינו שזה מאוד הגיוני (וזה פועל נהדר!!).

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

בוני
Saturday 04/05/2002, 06:58
אהבתי את התמונות ! (X)
על זה נאמר - "תמונה אחת שווה אלף מילים"

עומרי ע
Saturday 04/05/2002, 11:17
התמונות אצלי לא עולות..

AYahoo
Saturday 04/05/2002, 11:19
אז אני מניח מהערכה שלך שאני צריך לשתוק ולצייר :D

קובי
Saturday 04/05/2002, 14:12
גם אני לא רואה את התמונות לצערי הרב ...

Wild Blue
Saturday 04/05/2002, 14:25
אני דווקא ראיתי אותם אחרי שהלכתי לכתובת המקור

הכתובת לתמונה הראשונה:
http://www.geocities.com/ayah002000/1.gif
לתמונה השניה:
http://www.geocities.com/ayah002000/2.gif
לתמונה השלישית:
http://www.geocities.com/ayah002000/4.jpg
לתמונה הרבעית:
http://www.geocities.com/ayah002000/3.gif

עכשיו שאלה קטנה אחרי שכל המים התנקזו מהאובר פלו (מצב של הפסקת חשמל) כאשר החשמל חוזר המשאבה שבסאמפ מתחילה להזרים חזרה מים לאקווריום וזה מעלה את גובה המים לא הבנתי משום מקום איך בשיטת אובר פלו חיצוני הוא חוזר לעבוד ברגע שיהיה יותר מידי מים הם פשוט יגלשו מכל האקווריום ולא רק מתוך האוובר פלו משהוא יכול להסביר לי איך זה עובד?

קובי
Saturday 04/05/2002, 14:30
בכל פעם שלחצי על אחד הקישורים קיבלתי את ההודעה הבאה:

This page is not available.
We're sorry, but this page is currently unavailable for viewing.
If this site belongs to you, please read this help page for more information and assistance.

For general questions see our main help area, or search for other member pages.

עומרי ע
Saturday 04/05/2002, 14:43
גם אני מקבל את אותה הודעה.

AYahoo
Saturday 04/05/2002, 15:03
לגבי התמונות אני נורא מצטער... אני לא יודע למה זה לא עולה, העלתי את זה ל Geocities... אבל משום מה זה עושה צרות...

תנסו ללכת לאתר http://www.geocities.com/ayah002000

לגבי השאלה על ה Over Flow, זאת אכן בעיה.. כמובן שגם אותה פתרתי...
כל מה שצריך לעשות זה להגביה את החור ב Over Flow... ע"י להחדיר לו צינור, ככה כאשר יש הפסקת חשמל, אין לך בעיה המים לא מתנקזים לגמרי מה Over Flow.
:green:

Wild Blue
Saturday 04/05/2002, 15:13
עדין לא הבנתי :oops:

AYahoo
Saturday 04/05/2002, 15:26
מתי יש לנו בעיה? כאשר הנכנס אוויר לצינור שבנינו שמחבר את המיכל ואת האקווריום.

לכן אנחנו צריכים להעלות את מפלס המים המינימלי של המיכל... שיהיה מעל החלק התחתון של הצינור, בכך אנו מונעים כניסת אוויר וגורמים לכך שתמיד המערכת תפעל.

Wild Blue
Saturday 04/05/2002, 15:56
אבל אז כשהמיכל יפסיק לקבל מים חזרה יתרוקן הצינור ואז שתחזור המשאיבה למלא את האקווריום מהסאמפ הצינור של האוור פלו יתמאלא באוויר ובגלל שהוא גובהה מדופן האקווריום הוא לא יתמלא לגמרי חזרה אלה רק עד גובה הדופן של האקווריום ואז יתחילו המים לגלוש מעבר לדופן של כל האקווריום עד לריקון הסאמפ
ככה לפחות אני הבנתי שעובדת המערכת כרגע

קובי
Saturday 04/05/2002, 17:42
ולכן אתבה ממקם את הצינור שעובר בין האקווריום לאובר פלו ככה שאף אחד מהצדדים שלא יחשפו למים. במילים אחרות - מצד אחד הוא שקוע מתחת לעומק המינימלי של המים אליו יכול האקווריום להגיע, ומהצד השני הוא שקוע מתחת לעומק המינימלי של המים שאליו יכול האוברפלו להגיע (במילים אחרות - קצה הצינור יהיה תמיד מתחת לחור שממנו ממשיכים המים כלפי מטה אל הסאמפ).
במקרה שבו יש הפסקת חשמל - המים יגלשו דרך החור בקופסת האוברפלו עד שהם יגיעו לחלק התחתון של החור אל הסאמפ. אבל עדיין, ה"גשר" בין האקווריום לקופסת האוברפלו יהיה שקוע במים.

Wild Blue
Saturday 04/05/2002, 17:55
ההיגיון שלי משום מה לא מסכים :hair: עד כמה שאני חושב הסיפון ימשיך לשאוב מים מהאקווריום עד שיחסף לאוויר ולא יהיה לו יותר מים לשאוב וזה טוב שמפסיק החשמל כי אז הוא לא ישאב את כל האקווריום לסאמפ אבל שיחזור החשמל אני לא רואה איך זה יחזור לעבוד אוטומטית :oops: :(

benrokh
Saturday 04/05/2002, 18:12
לא יהיה יותר קל להתקין סיפון אצמי בעזרת חוק הכלים השלובים ולהתקין בו ברז חשמלי?
כשאין חשמל הברז נסגר ואין מעבר מים! והסאמפ לא מוצף והאק' לא מתרוקן!

קובי
Saturday 04/05/2002, 18:19
אני לא חושב שצריך במערכת הזו סיפון בחלק שבין קופסת האוברפלו לבין הסאמפ אלעד - המים יורדים דרך חור בדופן הקופסה באמצעות חוק הכלים השלובים. הדבר היחיד שיש הוא ה"גשר" הזה מעל דופן האקווריום בין האקווריום לקופסת האוברפלו ולא בעייה לדאוג שהוא תמיד יהיה מוצף.

AYahoo
Saturday 04/05/2002, 19:44
חברים, אין מה להתווכך האם זה נכון או לא... זה פועל אצלי. זה הוכח כנכון :)

shoonra
Saturday 04/05/2002, 22:42
אגב , לחלקכם היו בעיות בראית התמונות בגלל העובדה הפשוטה ש-Geocities עושים את זה בכוונה כדי למנוע השתמשות של אנשים בשרותי האכסון של האתר מבלי לראות את הפרסומות שבו (בעצם מה שעשו כאן עם התמונות)
במקרה של "משיכת יתר" של קבצים בדרך עקיפה כזו Geocities ינתקו את החשבון לפרקים בתור אזהרה ואם זה ימשך הם יסגרו את האתר טוטאלית (זה נוגד את הסכם השימוש איתם)

AYahoo
Sunday 05/05/2002, 18:39
לא נורא... ביום מן הימים אני אעלה את התמונות למקום נורמאלי... בנתיים יש לכם את זה :)

AYahoo
Monday 13/05/2002, 20:37
אם כבר DIY רציתי לציין שבימים אלו ממש אני מסיים את המפרק חלבונים המתקדם בעולם (הראשון בארץ) (למען האמת שניים כאלה) ואני עומד לפרסם תמונות מטורפות שלו... זה אחד הפרוייקטים שיותר נהנתי מהם, זה מטורף לראות מפרק חלבונים ענק (יחסית לאקווריום ולמה שיש בארץ) בגודל של 25 * 25 * 53 כולו לבן מבועות פיציות שמוציא רפש שחור ומגעיל...

קובי
Tuesday 21/05/2002, 17:40
הנה הצעה נחמדה למאכיל אלמוגים שמתבססת על מה שכבר הוצע כאן בפורום.

קחו מזרק אחד גדול (50 CC למשל). חברו אותו על תעלת פלסטיק (אלה שמכניסים בתוכן חוטי חשמל למשל ומבריגים לקיר כדי שלא יראו את כל החוטים). העבירו דרך התעלה צינור אוויר שאת הקצה האחד שלו תשאירו בתחתית התעלה ואת הקצה השני - בתוך המזרק. אפשר להניח קצת אוכל (למשל, אצות נורי כתושות) בתוך המזרק, לשאוב על זה מים, ולהאכיל נקודתית אלמוגים. היתרון הוא שלא צריך לטלטל ידיים בתוך המים אלא לעמוד מבחוץ ו"להשקות".

AYahoo
Saturday 25/05/2002, 18:42
ישבתי והקדשתי מעט זמן בכדי להראות את התכנון הכי טוב שיכולתי לחשוב עליו מבחינת כל הגורמים, לכל דבר שם יש הסבר מן הסתם, אני ממליץ לבנות את הצעצוע מפרספקט ולא מזכוכית (מכיוון שניתן לעשות שינויים בעתיד) אבל גם מזכוכית זה אפשרי.

בכל אופן זה Sump גדול האורך שלו 120 ס"מ, יושב מתחת לאקווריום, לא רשמתי מידות מדוייקות מכיוון שזה תלוי בגודל האקווריום שלכם וכמה מקום יש לכם, ה Sump הזה לדעתי מתאים כמעט לכל גדלי האקווריומים היום ובצורתו מתקדם בהרבה מכל מה שמציעים בחנויות היום...

את התמונה אני מתאר לעצמי שיהיה לכם בעייתי לראות, אז ניתן ללכת לאתר http://www.geocities.com/ayah002000/ ולראות (התמונה התחתונה ביותר)... אם מישהו יעלה את זה אל האתר שלו ויראה את התמונה אני אשמח, אם מישהו מעוניין ביותר מידע לגבי מה לשים ב Refugim וכדומה ניתן להשיג אותי ב AYahoo@Hotmail.com

יום טוב לכולם.

בוני
Sunday 26/05/2002, 15:29
מספר שאלות :
1. מדוע לא לשלב את התא עם החול בתהליך הזרימה כמו שאר התאים ?
2. למה התא עם החול משמש ?
3. האם יש צורך לנקות את החול , להפוך אותו וכו' ?
4. אשמח אם ניתן להסביר את החלק של גידול האצות.
5. למה נועד השסתום ב Over Flow ולאיזה כיוון הוא מאפשר זרימה (מבפנים
החוצה או להיפך) ?
תודה , בוני

AYahoo
Sunday 26/05/2002, 18:30
2. התא עם החול הוא התא לגידול אצות שנועד בעצם להזין את האקווריום ולשמש כפילטר ביולוגי.

1. את התא עם החול (Refugim) צריך זרימה יותר חלשה מהזרימה בכל ה Sump לכן יש צורך לפצל את הזרימה של המשאבה הראשית ליצור זרימה איטית.

3. את החול והאצות שגדלות שם לא צריך לנקות ולא דורש טיפול בכלל, צריך להחיות אותו בעזרת כמה בעלי חיים שונים (שבלולים וכו') וזה כעקרון, אבל הוא דורש אור. (כמה שיותר חזק עדיף).

4. הרעיון הוא להשתמש בפילטר הטבעי בכדי לסנן מים וליצור מחסה לבעלי חיים קטנים שבאקווריום הראשי היו נאכלים (refugee)... אולי שווה לפתוח עץ שלם על פילטר אצות זה, הוא מאוד מוכב ויש כל מיני אפשרויות שונות.

5. שסתום? אני מניח שאתה מדבר על הברז בציור ,המטרה שלו היא לכוון את כמות המים שעוברים אל ה Refugim.

בוני
Monday 27/05/2002, 18:36
לא Ayahoo !
התכוונתי לשסתום שמחובר בחלקו העליון של צינור ה - Over Flow.
למה הוא משמש ?

AYahoo
Tuesday 28/05/2002, 17:06
הבנתי, בכל אופן דבר אחד להבהיר (לכל שאר הקוראים) אין קשר בין ה Over Flow לבין ה Sump.. שני דברים שונים שפשוט נמצאים באותו אתר.

השסתום החד כיווני נועד בכדי שתוכל לשאוב את כל האוויר מה Over Flow (רק אז יפעל ה Over Flow כמו שצריך.)

קובי
Friday 31/05/2002, 14:23
בקרוב יתפרסמו תמונות מפרוטאין סקימר שתיכננתי (עשוי מפרספקס וצנרת PVC).
הסקימר הוא מסוג down draft ומבוסס על לחץ וביו בולז.

תראו ותגידו מה דעתכם - אגב עדיין לא הרצתי אותו.

benrokh
Friday 31/05/2002, 15:00
הנה לך אתר שימושי לדברי עשה זאת בעצמך

www.kingvinnie.dynip.com/aquaria/diy/

קובי
Tuesday 17/09/2002, 10:35
הנה מפרק החלבונים של בנרוק. תנגסו בזה קצת :P

http://ffil.org/viewtopic.php?t=2785

קובי
Tuesday 18/03/2003, 11:56
קופסת אוברפלו - הפרוייקט של בוני

http://www.ffil.org/forum/viewtopic.php?t=5488

אמיר
Monday 28/04/2003, 01:26
שלום לכולכם!
דג זאב, לפי תאורך להתקנת מחולל הגלים זה נראה קצת מסובך.
הפתרון שלי הינו לשני ראשי כח.עלות כ-300 ש"ח.

לפרטים 058-449153

לגבי ה-OVERFLEW בניתי לבד(הפרוייקט של בוני) יחידה קצת יותר מסובכת אבל עובדת ופשוט תענוג לראות, כרגע עוברים ביחידה כ-2000 ליטר בשעה.

אשמח לעזור לכם בביצוע הפרוייקטים הנ"ל ואם אוכל אז גם באחרים

ברקודה
Sunday 15/06/2003, 14:44
אלעד!!

האובר פלו מחולק בעקרון ל 4 מדורים שני מדורים אחראיים על העברת המים
ושניים אחרים על שמירה על סיפון קבוע
ברגע שיש הפסקת חשמל המים מתחילים לזרום לסאמפ עד שהגובה המים באקווריום מגיע אל מתחת למפלס בו תלוי האובר פלו אז נעצרת הזרימה והמדור
שממנו עוברים המים לסאמפ מתרוקן לגמרי שני המדורים בהם נמצא הסיפון נמצאים במצב זה במפלס זהה וכך נשמר הסיפון
כאשר החשמל חוזר ומפלס המים באקווריום מתחיל לעלות מתחילים המים במדור הפנימי של הסיפון לעלות ומפרים את איזון הלחצים בינו לבין המדור החיצוני
כתוצאה מכך מים עוברים למדור הסיפון החיצוני ומשם למדור החיצוני וממנו בחזרה לסאמפ....זה הכל

עמיחי בירנבאום
Saturday 28/06/2003, 00:06
מדוע לעשות זאת לבד יש לקנות מערכות לגלים בהספקי מים שונים
במחיר בין 120 ש"ח ל170 ש"ח

שוני ז"ל
Saturday 28/06/2003, 02:06
איפה אני מעונין באחד
תודה שוני