צפה בגרסא המלאה : שאלה שתעצבן אתכם/ או שתביא אתגר למבינים שבניכם :)

Rap4Life
Sunday 11/05/2008, 17:12
אז ככה. יש לי מערכת קיימת ועובדת כ-8 חודשים: 400 ליטר מרינה, סאמפ עליון, ופורק חלבונים boy u שכרגע נתלה על האקווריום.

כרגע שוחים להנאתם: 2 זרבזומות צהובות, נתחן 9, פרקולה, עגבניה, 3 אלמוגיות שחורות, אלמוגית כחולה זוהרת, ווליפריום, אנג'ל קוראן וזהו בינתיים..

פה מתחילה השאלה המעצבנת.
אני רוצה לשדרג את המערכת ולבנות סאמפ תחתון, לשים את הפורק שם (כל המטרה להסתיר את הפורק חלבונים). ולשדרג את המערכת

עכשיו למה שאלה מעצבנת אתם שואלים, אז ככה: אין לי קדח באקווריום ואני לא מעוניין לעשות גם. האם ניתן לבנות את כל הסיפור בלי קדח. רק עם משאבות שמעלות מים?
אני מודע לסיפור של הפסקות חשמל שיכולות לגרום לבעיות. אך האם יש מצב של איזה מצוף או איזה שסתום שיכול לסגור את הברז במקרה של הפסקות חשמל ?

זאת שאלה מעצבנת אני יודע, כי אתם רוצים לעשות הכל מושלם וכו' מבלי לחסוך. אבל לי כבר יש מערכת קיימת ואני מעוניין רק לשדרג אותה כמו שהצגתי למעלה. האם יש אפשרות?

ובבקשה תענו לעניין. חייבת להיות דרך לעשות את זה... :up:

Lion-Fish
Sunday 11/05/2008, 18:05
א-עם תירצה תוכל לקבל ממני הסבר בפלא
ב-יש לך פרטית עם תירצה תתקשר
ג-יפית מכוערת

:up:

אלי הרפז
Sunday 11/05/2008, 18:21
חייבת להיות דרך לעשות את זה...

הדרך היחידה היא קדח
כל דרך אחרת תיכשל,
אך שיהיה לך בהצלחה בדרכים האחרות

matan_grin
Sunday 11/05/2008, 20:12
חייבת להיות דרך לעשות את זה...

הדרך היחידה היא קדח
כל דרך אחרת תיכשל,
אך שיהיה לך בהצלחה בדרכים האחרות

בדיוק כמו שאלי אמר.
יעבוד חלק קצת זמן עד שיציף לך את הבית.

ראובן
Sunday 11/05/2008, 21:06
יש באתרים בחול מספר סוגים של אובר פלו ניתלה מהסוג שבתמונה, לא התנסיתי ולא יודע מה זה שווה.

http://www.championlighting.com/pics/filterpics/ADHI_Overflow.JPG

http://www.swelluk.com/img/shop/original/overglow-boxes-type1and%202.jpg

moonsun
Monday 12/05/2008, 00:09
גם אלו סופם לפשל...... טעות אחת קטנה ויניקת אוויר תגרום לצרות....

ליאור כהן
Monday 12/05/2008, 22:47
גם אלו סופם לפשל...... טעות אחת קטנה ויניקת אוויר תגרום לצרות....

:up: סופם להיכשל והם יכשלו בסוף !! תעשה יום מבצע יש מספיק אנשי מקצוע שיבואו אליך ויעשו לך קדח קח בחשבון שהדגים שיש לך צריכים חלופה למס ימים ( קדח זה במקום אבל ההדבקה של האוברפלואו זה שלושה ימים עד לייבוש ....

או שתעשה כמו שצריך או שלא תכנס לזה !!
אני לא הייתי הולך על הפיתרונות למעלה מה גם המשאבת בזנה שלך מאוד מאוד מוגבלת !!

Rap4Life
Wednesday 14/05/2008, 10:45
סתם שאלה. מה היה לפני עידן הקדח והאובר פלאו. מה היו הפתרונות אז ?

והאם למישהו יש פתרון אחר להעביר את הפורק חלבונים לתחתית הסטנד ?

bookey
Wednesday 14/05/2008, 11:36
לא חייבים להוציא את הדגים לצורך הדבקת אוברפלואו. צריך להוריד את מפלס המים למתחת הגובה של התיבה ולקחת בעל מקצוע טוב ומנוסה שיעשה זאת.

ובנוגע לאוברפלואו ללא קדח - מה שחסר לזה שבתמונה זה ונטיל למציצת אויר עם שסתום חד כווני (כמו זה ששמים על צנורות משאבת אויר), הוא ממוקם בחלק העליון של צנור ה U. בעזרתו ניתן ליצור וואקום ראשוני בקלות וגם אפשר למצוץ אויר במידה שנכלאת בועה בטעות (לא שאני מבין איך זה יכול לקרות ללא התערבות חיצונית). ראיתי את הפיתרון הזה באיזשהוא אתר בחו"ל.

ליאור כהן
Wednesday 14/05/2008, 12:16
להשאיר אק' חצי מלא בעת שימוש בסיליקון זה לא מומלץ מה גם שסתם מקשה על העבודה ולא טוב לעבוד במקום לח.. נכון יש סיליקונים למשטחים רטובים ...

אבל גם ככה צריך לרוקן לצורך הקדח ..אז כבר עושים את כל העבודה ..

בכל מקרה יש תמיד פיתרונות -- אבל חבל להתחיל לא בצורה טובה ביותר בטח שבדברים הקטנים והחשובים

bookey
Wednesday 14/05/2008, 12:54
לא צריך לרוקן את הכל לצורך הקדח. אפשר לקדוח אופקית.

ליאור כהן
Wednesday 14/05/2008, 13:06
לא צריך לרוקן את הכל לצורך הקדח. אפשר לקדוח אופקית.

חח.. אתה הייתה עושה קדח בצורה כזו ?? :o

אני יודע שאפשר הייתי נוכח בכמה קידוחים כאלו .. ( רק חלק הם הצליחו )
באק' ריק ממים קדיחה אופקית מבצעת הרבה מאוד כח על החיבורים וגם צריך מישהו ממש ממש מיומן

כך שלאק' כמעט מלא אני לא הייתי לוקח את הסיכון קשה לי להאמין שבעל מקצוע מוכן לבצע כזו קדיחה ולקחת אחריות אם משהו משתבש !! מה גם ש חס וחלילה טפו טפו טפו
אם הוא נישבר אז מה עושים ???

בשעת הקדיחה מזרימים קבוע מים על איזור הקדיחה ואני לא ושה שמשהו רוצה את השאריות בתוך האק' שלו ..

לרוב אק' הם אם קיר מאחוריהם אז איך קודחים ?

להתעצל על שעה שעתייםשל עבודה לפינוי וריקון יכולים לעלות הרבה יותר .. :o