צפה בגרסא המלאה : שאלה בנוגע למים מהים

dandan2415
Friday 02/05/2008, 02:54
יש לי אקוריום ננו מרינה בגודל 20 ליטר יש בו סלעים מתים שאני מקווה שיחיו בעתיד וחצץ אלמוגים גרוס, האקווריום הוא ג'יבו 331 קטן עם פילטר עליון בלי פורק ובלי כלום.
האקווריום פועל כבר שבועים ויש לי שאלה לגבי מי הים שבהם אני משתמש.
1. האם צריך לדלל את המליחות במי ים כי הוא נמדד לי ממש גבוה בעזרת הידרומטר ועם כן אז לאיזה מדד של מליחות לנסות להגיע? (באקווריום יהיו זוג אלמוגיות?)2. יש לי אמוניה ממש ממש גבוה יכול להיות שזה בגלל המי ים או אולי בגלל שהאקווריום לא סיים את הסיקל שלו???

תודה מראש :D :D :D

Cobalt
Friday 02/05/2008, 07:28
שלום
שבועיים הוא לא סיים סייקל. האמוניה תרד לבד, לוקח בין חודש ל3 חודשים לסיים סייקל לגמרי.

צריך לדלל את מי הים עד לרמה של בין 0.18-0.0.26 רצוי בצד הנמוך של הטווח לדגים וקצת יותר גבוה לאלמוגים. נסה להמנע מתנודות חזקות מדי במליחות (יענו אל תוסיף הרבה מאד מים במכה אחת.)

יחיאל

dandan2415
Friday 02/05/2008, 08:56
תודה רבה יחיאל אני יתן לסייקל לסיים ויעשה החלפות מים שבועיות של חמישית מים בצורה עדינה

Cobalt
Friday 02/05/2008, 10:05
בכל מקרה למרות שזה הרבה יותר יקר אני לא ממליץ לך בשום פנים ואופן לקחת מים ישר מהים.
כי:

1)יש שם טפילים שאתה לא מבין מאיפה יבאו לך.
2) יש שם טרמפיסטים בצורת ביצים שפתאום יצוצו לך כל מיני חשופיות שלא תגע מאיפה באו.
3)חופי ישראל מזוהמים בתדירות שאינך יודע, עם חוף שבבדיוק שמו שם חומצה חנקתית לא יוןפיע שלט "אני מזהם נא לברוח"

אני ניסיתי במנשך שנים בעבודה בקודמת (מעבדת דגים) לסנן מי ים ולגדל בהם דברים, למרות שהמלצתי נגד הפורפסורים לא הקשיבו לי וכל פעם אכלו אותה,

לא יעזור, הים התיכון בבעיה.

dandan2415
Friday 02/05/2008, 14:18
אני יקח את זה לצומת ליבי למרות שאני חייל וכל שקל זה קריטי
תודה

filteron
Friday 02/05/2008, 14:30
עדיף עכשיו שקל ולא עוד חודש מאה וכו' (הקלישאה נכונה)

איתי73
Friday 02/05/2008, 14:47
בכל מקרה למרות שזה הרבה יותר יקר אני לא ממליץ לך בשום פנים ואופן לקחת מים ישר מהים.
כי:

1)יש שם טפילים שאתה לא מבין מאיפה יבאו לך.
2) יש שם טרמפיסטים בצורת ביצים שפתאום יצוצו לך כל מיני חשופיות שלא תגע מאיפה באו.
3)חופי ישראל מזוהמים בתדירות שאינך יודע, עם חוף שבבדיוק שמו שם חומצה חנקתית לא יוןפיע שלט "אני מזהם נא לברוח"

אני ניסיתי במנשך שנים בעבודה בקודמת (מעבדת דגים) לסנן מי ים ולגדל בהם דברים, למרות שהמלצתי נגד הפורפסורים לא הקשיבו לי וכל פעם אכלו אותה,

לא יעזור, הים התיכון בבעיה.

אם יחיאל אומר הוא יודע וגם אלי **** המליץ לי ככה :up: