צפה בגרסא המלאה : הזהרה לגבי משאבות אטמן והמלצה למי שלא מפחד מקצת עבודה

benrokh
Monday 22/12/2003, 23:02
הזהרה לגבי משאבות אטמן ומשאבות מסויימות אחרות:
בחלק גדול מהמשאבות שבהן אנו משתמשים אין אפשרות של עבודה תחת לחץ
או במילים פשוטות אם המשאבה מחוברת לצנרת היא מאבדת מהכח שלה!
זה בגלל שהיא מותאמת להדוף מים יותר מאשר להניע אותם.
ככה שכשקניתי משאבת אטמן של 4000 ליטר בשעה גיליתי שהיא לא נותנת בסוף רבע מההספק ההתחלתי שלה כשנמצאת מחוץ למים ונותנת רק חצי מההספק כשממוקמת במים עם פיצול לכמה יציאות...
***לא להשתמש במשאבות להדיפת מים כמשאבות IN LINE או CLOSED LOOP***

המלצה למי שאין לו בעיה עם קצת עבודה:
היום במקרה עברתי דרך כל חור בת"א (קניות....) ונגר שלח אותי לאדם העובד עם פרספקס
אצל אותו אדם הייתי צריך לברר לגבי רפיוג'יום חדש, אבל ראיתי אצלו משאבה חיצונית CLOSED LOOP שקיררה מכשיר כלשהו. אחרי ששאלתי מאיפה היא הוא שלח אותי לחנות בכיכר המושבות שבה היו כל מיני משאבות והרוב התאימו לשימוש כלולאה סגורה או כמשאבה חיצונית להחזר מים מהסאמפ וגם כמשאבות למפרקי חלבונים. עכשיו נעבור ל"אבל"
המשאבות לא כוללות חוטי חשמל וכיסוי למנוע ככה שהן צריכות קצת עבודה.

קניתי ב140 ש"ח משאבה 34 וואט שהיתה אמורה להוציא 1000 ליטר לשעה לפי דבריהם
היא מוציאה לפחות פי 2 יותר עם צנרת שדי מגבילה את הזרימה דרכה ככה שלא הייתי מפחד לשים 2 כאלה כ"ראשי כח" מ2 הצדדים לאק' 300 ליטר.
אבל יש עוד חיסרון והוא רעש. אז שוב: למי שאין בעיה עם קצת עבודה שינסה את המשאבות שהן דיי חזקות.
בהצלחה!

dror
Tuesday 23/12/2003, 11:58
האם המשאבה הנ"ל מתאימה לעבודה רציפה 24X7 וממה היא בנויה (האם יש מגע בין מתכות למים ? ואם כן מהן המתכות ?).

benrokh
Tuesday 23/12/2003, 14:31
אין מגע בין המתכות למים (בגלל זה אני דיי בטוח שהיא מתאימה לצרכי החובבים)
המשאבה שקניתי מותאמת לעבודה 247 ויש בה מערכת קירור מובנית שמזרימה מים לתוך גוף קירור ובכך מקררת את המנוע

יש שם כל מיני משאבות וחלק מהן יכולות לעבוד 247 וחלק לא
תבדקו טוב טוב לפני שאתם קונים

קובי
Tuesday 23/12/2003, 16:40
שאלה נוספת - מה העבודה הנדרשת ע"מ להתאים את המשאבה הזו לאקווריום ?

benrokh
Tuesday 23/12/2003, 17:42
1) לחבר חוטי חשמל
2) לחבר צנרת
3) לכסות מפני מים שיושפרצוינזלו על המשאבה
4) לפתור את בעיית הרעש

מיכה גינטר
Tuesday 23/12/2003, 18:57
חבר'ה המשאבות האולטימטביות במחיר סביר וישר מן היבואן [אדמור בבני ברק ] בכל הגדלים [משאבות לחץ] הו של PAN WORLD . בברכה מיכה

Shuky
Tuesday 23/12/2003, 21:00
גם אני חייב לציין לטובה את היבואן של PAN, שמוכן למכור ישירות לחובבי אקווריומים במחירים מאד הוגנים . שוחחתי איתו טלפונית מתישהו, והוא אדם מאד נחמד. תפסתי אותו בפלאפון ברכב לאחר שעות פעילות המשרד, והוא הבטיח לי תשובה למחרת, ולא איכזב.

(חכם מאד ! עובדה שזו המשאבה הנפוצה ביותר כיום... רמז ליבואנים אחרים...)

ran17
Friday 26/12/2003, 07:04
אכן אמינים מאוד!
אתמול הבאתי ממנו פאן 250 דנדשה!:love:
אני לא יפרט -אבל עדי בעל העסק בא לקראת הלקוח, בחור אמין וישר!:up:
בקשר למשאבה------ אם אף פעם לא ראיתם מפלצת אז כדאי שתרוצו לקנות אחת! :evil2:

נ"ב: ההפעלה פשוטה מאוד אבל מאוד, ועדי יטחון לכם את השכל כדי שתבינו עד הפרט האחרון כיצד מפעילים את המשאבה! :green:
אצלי היא מפעילה מפרק hsa, מחזירה לאק' ל12 מתזים (ועדיין בלחץ עצום), ונותנת למרלין, כיוון והיא ממשיכה להתפרע אני חושב גם שיש מצב להעמיס עליה מקרר! :brow: