צפה בגרסא המלאה : זהו עכשיו זה סופי ...

קיסר הדור
Tuesday 16/12/2003, 03:27
אק 130x60x60 הוא הולך לאכלס סלעים חיים עם אצות ודגים, ככה בחצי שנה ה1 . רציתי לדעת כמה זרימה אני צריך בתוך האקווריום?
כמה נורות אני צריך ואיזה בדיוק ?
עכשיו הלכתי לחנות והציעו לי גוף תאורה כפול עם מכסה פרספקט דק ולא מחורר, האם זה יוריד מהיעילות של התאורה?
לגבי מפרק? אתם חושבים שברלין טורבו טוב ? או עדיף את הדגם של אקווה מדיק שמספיק ל1000 ליטר או טנזה 3132 ?
לגבי הבית מנורה חייב להיות פלסטיק אי אפשר מתכת?

benrokh
Tuesday 16/12/2003, 13:51
לדעתי אם אתה רוצה בע"ח שזקוקים לתאורה תקנה ישר T5 או מטאל הלייד (מה שאתה אוהב יותר)
אם אתה לא מתכוון לגדל יותר מאצות באק' שלך תשים 4 נורות
1 אקטינית ו3 האחרות מה שאתה מעדיף (בתווח בין 6000 ל20000 קלווין)
בית מנורה עדיף שיהיה פלסטיק או לפחות שלמתכת לא תהיה אפשרות לבוא במגע עם המים
זרימה בכללי - כמה שיותר=יותר טוב
הכי טוב זה 2 ראשי כח או משאבה עם 2 יציאות המכוונות אחת על השניה ככה שמ2 צידי האק' יגיעו זרמים שייפגשו באמצע וייצרו מערבולת שתאפשר לכיוון הזרימה להשתנות
אפשר להוסיף גם זרימה ישירות על המסלעה, בתחתית האק' על החול (לא ישירות על החול אלא שלא ישקעו חתיכות אוכל וכו') ואו מאחורי המסלעה
כמה ליטר בשעה זה קצת יותר מסובך
2 יציאות הזרימה הראשיות (אם זה מר"כ או ממשאבה אחת) לא פחות מ3000 ליטר בשעה לדעתי לכל יציאה ועל המסלעה החול או מאחורי המסלעה לא יותר מ2000 ליטר בשעה על כל יציאה

קיסר הדור
Tuesday 16/12/2003, 14:46
בקשר לפרספקט הוא שקוף ודק האם הוא יוריד מהספטרום? כיאני ראיתי גופי תאורה מיוחדים לאק שיש להם פרספקט עטוף כול הגוף ... בקשר לתאורה הבנתי שעם 6-4 נורות 36w איכותיות לא תהיה לי בעיה עם אלמוגים רגילים טי 5 ומטאל ברור שעדיף אבל מחיר.... ומה לגבי המפרק איזה מפרק?[
האם יש איזה דרך לקנות גוף מנורה ממתכת ולשים עליו ציפוי נגד חלדו ה או להחליף לפלסטיק ?

קיפודג
Tuesday 16/12/2003, 15:38
טונז 3132 ? מה רע ב 3130 ( מתאים בדיוק לאקווריום שלך ) או 3140 ( יותר יקר אבל מתאים לאקווריום עתידי ) ?

אני אישית מעדיף טונז על גבי הפורקים שהזכרת , ולדעתי לך על 3140 ( שקשה עד בלתי אפשרי להשיג משומש ).

benrokh
Tuesday 16/12/2003, 15:52
יש פרספקס מסביב למנורה?? אם כן אז זה כמו להפוך מנורה 36W למנורה 20W
הורס משמעותית את האיכות שלה
לגבי אלמוגים, אלמוגים רכים אין בעיה לגדל תחת פלורסנטים
קשים לא נראה לי שתוכל לגדל תחת תאורה כזאת חוץ מאיופיליות ואלמוגים עמידים אחרים
גוף תאורה ממתכת הוא טוב אבל תדאג שלא יהיה במגע עם אדי המים
מחיר של מטאל הלייד לא גבוה בהרבה מפלורסנט
ויותר שווה ב100%
T5 בהתחלה יקר יחסית אבל בסופו של דבר יוצא יותר זול כי אתה מחליף מנורה פעם ב4-5 שנים
מהמפרקים שנתת כולם טובים אלא אם כן אתה רוצה לגדל חיות מיוחדות (אבל כיוון שאתה לא הולך לגדל סוסוני ים או דגים לרבייה אין לך מה לחפש כאב ראש)