צפה בגרסא המלאה : מה לתת ? מה לא לתת ?

קובי
Sunday 21/04/2002, 08:03
אהלן חבר'ה

רציתי לברר איתכם איזה מזון תוצרת בית ניתן לתת לדגים. התפריט יכול להיות מבוסס גם על "אנין נון" סטנדרטי עם תוספים מהצד על מנת לגוון לדגים ככל האפשר ולקבל פחות או יותר את כל מה שהם צריכים (כולל יוד, מרכיבים צמחיים וכו').

בנוסף - אילו תוספים חייבים להוסיף לאקווריום באופן קבוע ? ממה יש להמנע ? אילו תוספים ניתן לייצר לבד ?

למשל - אני מכניס סידן לאקווריום באמצעות פילטר פנימי קטן שהכנסתי לסאמפ, כשה"בטן" שלו מלאה באבני כורכר שמצאתי בחוף.

קיפודג
Tuesday 23/04/2002, 06:12
מזון תוצרת בית:

1. אצות אותם ניתן לגדל בתא המחובר לאקווריום שיקבל כמות אור גדולה בכל שעות היום ורוב הלילה (אור שמש הוא המומלץ ביותר אבל כבר אמרת לי שאין לך אפשרות כזו), לגרדם מדי פעם וכך להעשיר את המים שחוזרים לאקווריום במזון מזין ומומלץ.

2. תערובת ירקות מרוסקים אותם ניתן לעצב לקוביות ולהקפיא.

3. בשר דגים נא חתוך דק (מומלץ דג הבקלה).

4. לגדל באקווריום סרטני ארטמיה (או אחרים).

את כל המזונות הללו ניסיתי.

על אלו רק קראתי:

1. בשר נא.

2. תפוחי אדמה.

3. ביצה (מעט מאוד).

4. זחלים שונים מגעילים ומשונים.

קובי
Tuesday 23/04/2002, 08:11
קיפודג !! קודם כל תודה על כל הטיפים :-)

ועכשיו לשאלות: האם את דג הבקלה אתה שומר מקורר או מוקפא ?
לגבי הירקות המוקפאים - באילו ירקות אתה משתמש, והאם אתה מפשיר אותם לפני שאתה משליך אותם אל האקווריום ?
לגבי האצות - הן צומחות אצלי יופי על הצנרת העילית באקווריום (שממנה חוזרים המים אל האקווריום). האזור הזה נמצא ממש מתחת למטאל הלייד, והוא סופג שעות תאורה רבות שמעודדות אצות ירוקות וחומות גם יחד. נדמה לי שאין בעייה לגרד אותן משם כדי להעשיר את המים.

לגבי הארטמיות - הן נעלמות בערך יומיים אחרי הבקיעה - אני חושד מאד בתולעי הזיפים שלי.

dolphitec
Tuesday 23/04/2002, 14:45
המרכיב העיקרי בדיאטת המזון של הדגים שלי הוא מזון יבש מסוג אנין נון, כאשר אני מגוון מידי פעם לדגים הצימחוניים (נתחנים) עם משהו ירוק כמו ברוקולי או חסה אמריקאית, לדגים היותר "רעבים" אני משלים עם נתחי דיונון, שרימפס או "קציצת בשר".

קובי
Tuesday 23/04/2002, 18:43
בומי !

איך אתה מכין את קציצת הבשר שלך ?
(אני יודע שיש הרבה מתכונים באינטרנט וכו' וכו' - אני רוצה מתכון מוכך שעובד היטב).

dolphitec
Wednesday 24/04/2002, 00:50
לבבות, טחול, וכבד עוף, נקיים משומן ועורקים , ביחס שווה. זהו הבסיס אליו ניתן לגוון ולהוסיף תרד שהורתח במים, חסה אמריקאית, שרימפס או גמברי,ובשר דיונון. בנוסף ניתן להוסיף סיבים תזונתיים בצורת שיבולת שועל (קוואקר). טוחנים את הכל מס' פעמים במעבד מזון/מטחנת בשר מס' פעמים עד שמתקבלת עיסה חלקה אותה משטחים על יריעת ניילון ומקפיאים. בכל פעם וברים חתיכה קטנה ונותנים לדגים.
לא מומלץ לשימוש יום יומי מכיוון שמזון חי מזהם מאוד את המים, מינון מומלץ כפעמיים בשבוע.

קובי
Wednesday 24/04/2002, 01:00
היי בומי !
לצערי הרב אין לי גישה לפירות ים (כשרות בין היתר). האם יש לך המלצות לתחליפים ? האם אני יכול לשלב במתכון הזה דג טחון כלשהו במקום שרימפס/דיונון וכו' ?

dolphitec
Wednesday 24/04/2002, 01:08
כן בהחלט! דג בקלה ימלא את המקום ללא כל בעיה.

קיפודג
Wednesday 24/04/2002, 06:37
דג הבקלה חייב להיות קפוא עד ההאכלה , לכן אני חותך אותו לקוביות ומאכסן במקפיא , את האוכל אני מפשיר טיפה לפני ששם באקווריום (את כל האוכל הקפוא אני מפשיר על ידי כוס מי ברז שבתוכה אני שם את כל האוכל.

בד"כ הסרטנים מסתתרים ביום בתוך החצץ ויוצאים רק בלילה לכן יתכן שאינך רואה אותם על פני האקווריום אבל אם תסתכל היטב בחצץ תבחין בהם.

dolphitec
Wednesday 24/04/2002, 15:13
אוקיי... גם הקציצה אמורה להישאר קפואה, פשוט שוברים כל פעם חתיכה קטנה ההפלאטה, מפשירים ונותנים לדגים לאכול.

בוני
Wednesday 24/04/2002, 20:31
הנתחנים והנצרן שלי משוגעים על ברוקולי וחסה סינית!!!!
אני קושר גבעול ברוקולי לאבן באמצעות גומי ותוך יומיים הוא מחוסל.
יש לי נתחן פאודר כחול שלא אוכל כלום מלבד זה....

dolphitec
Thursday 25/04/2002, 15:25
אתה צריך להודות על כך שלפחות את זה הוא אוכל!

קובי
Friday 26/04/2002, 00:22
להשאיר יומיים אוכל באקווריום ? לא מסוכן ?

dolphitec
Friday 26/04/2002, 14:25
כל עוד הדגים אוכלים ממנו והוא לא נרקב אין בעיה

קיפודג
Sunday 28/04/2002, 08:34
לא יזיק לציין שגם נורת UV עוזרת לשמור על טריות המזון לאורך זמן.

dolphitec
Sunday 28/04/2002, 20:34
מה המחיר הכי זול ל UV שנתקלתם ?

בוני
Sunday 28/04/2002, 21:05
בסביבות 250 ש"ח בקורל איילנד כולל הנורה של חברת Tera.
יותר זול מדני-דג זה בטוח (שם קניתי כמעט במחיר כפול :evil: )

dolphitec
Sunday 28/04/2002, 21:11
ברוך הבא למועדון הנפגעים!
250 נשמע לי די סביר, מה עוצת הנורה? 9W?

benrokh
Sunday 28/04/2002, 21:11
תוכל להכין בעצמך ותכסוך כסף אבל אתה צריך לדעת איך עושים זאת נכון.
הנורה עולה כ25 ש"ח(אחת שאפשר להבריג)
הצינור שיהיה מסביב כ10 ש"ח ועוד הראש כח שחייב להיות לא חזק מדי אחרת לא תהיה השפעה
ראיתי מערכות כאלו אבל אישית איני משתמש באחת.

dolphitec
Sunday 28/04/2002, 21:13
כן... חשבתי על משהו כזה...

קובי
Sunday 28/04/2002, 21:34
איך תאטום את בית המנורה לחשמל ?

dolphitec
Monday 29/04/2002, 19:42
עם סיליקון, צריך לחשוב על רעיון של צינור בתוך צינור עם אטימה של סיליקון

AYahoo
Wednesday 01/05/2002, 22:03
אני מקווה מאוד שלא הכנת דבר כזה עדיין.. השפורפרת זכוכית שמקיפה את המנורה חייבת להיות זכוכית מיוחדת שלא מונעת מאור ה UV לעבור, מרבית הזכוכיות בארץ לא יתנו ל 100% מהאור לעבור ויפגעו קשה בתפקוד של המנורה.. בכל אופן למיטב ידיעתי קשה להשיג את הזכוכית הזו בארץ.. אבל אתה מוזמן לנסות.. ככה או ככה אם כבר החלטת ללכת על UV (אני חושב שזו טעות) לא שווה להתקמצן וללכת להכין את זה לבד... ההבל במחירים לא יצא לך מעל 150 ש"ח.. שזה בעך אלמוג / שניים..

קובי
Thursday 02/05/2002, 01:22
גם אני נוטה לחשוב ש UV לא בדיוק שימושי. הוא פשוט מצמצם מספרים של גורמים פתוגניים במים, הוא לא "מעלים" אותם.