צפה בגרסא המלאה : שושנה - מטיילת

מאיה
Sunday 02/03/2008, 00:39
הכנסתי שושנה לאק' + 2 פרקולות , הפרקולות מצאו את שושנה והחלו להתחכך בה. אבל בשעות הערב היא החלה במסע נדודים ,
שתי שאלות לי
1. למה היא זזה ?
2. האם להחזיר אותה למקום שנראה לי הכי מתאים לה או לתת לה לנדוד ?

אלי הרפז
Sunday 02/03/2008, 01:36
1.זאת הבעייה עם שושנות הן נודדת מיקומן במידה ולא טוב להן
2.אל תנסי להחזיר אותה לאותו מקום סביר להניח שהיא שוב תעזוב
3.תנסי למצוא לה מקום אחר

Cobalt
Sunday 02/03/2008, 08:38
היי מאיה
תרשי לי להרחיב על התשובה של אלי.
יש חילוקי דעות בין החוקרים למה שושנות נודדות, לפעמים הן תשבנה במקום אחד שנה וחצי וללא שינויים באקוריום הן פתאום זזות, גם בטבע לפעמים הן זזות ללא סיבה. ככל הנראה התזוזה קשור לזרימות מים שלא מתאימות לה, לא ברור מה לא מתאים, חזק? חלש? עובד ליד? זרם שיש אור? זרם שאין אור? לא ברור.

לגבי נדידה זה בלתי נמנע לכן רצוי אך לא תמיד אפשרי , לפעמים אם שמים חצצ על הבסיס שלה (לא לקבור למוות!) זה מקל קצת.
מקוה שעזרתי
יחיאל

ליאור כהן
Sunday 02/03/2008, 12:50
הכי חשוב זה לשים לב ל ר"כ באק' ....

אין דבר יותר מבאס ( שלא לדבר על מסריח משושנה טחונה ב ר"כ )

וזה מקור לבעיות גדולות מאוד ..

ליאב200
Sunday 02/03/2008, 15:09
מצטער על ההתפרצות.אבל יש לי גם את אותה השאלה...אצלי השושנה ירדה לפני שבוע בערך מהסלע שישבה עליוועכשיו היא מתחת לסלע אחר וזה קצת קשה להאכיל אותה יש מה לעשות?

freshreef_aquariums
Monday 03/03/2008, 00:43
מבחינת אוכל אין לך מה לדאוג , השאלה אם היא מקבלת אור. תחשוב עליה כמו על דג , אם לא טוב לה או שהיא לא מרגישה טוב היא מתחבאת במקום חשוך ושם, בחלק מהמקרים, תמצא את מותה לצערי . לעיתים זה רק מצב זמני שהיא במעין סטרס ואז היא מתחזקת ויוצאת החוצה למקום שמתאים לה מבחינת תאורה וזרימות

udi_hakim
Monday 03/03/2008, 02:26
מאיה יש לך בעיית ניטראט באקווריום כנראה זו הסיבה שהשושנה באי שקט, אם לא תסדרי לה תנאים הולמים היא תמות.

ליאב200
Monday 03/03/2008, 15:04
כן אור מגיע אליה...עדיין לא נוצרה סימביוזה בינה לבין הפרקולה כך שאין מי שידאג לה לאוכל.אז אני צריך לשים לה לא?

רותם
Monday 03/03/2008, 21:39
כן אור מגיע אליה...עדיין לא נוצרה סימביוזה בינה לבין הפרקולה כך שאין מי שידאג לה לאוכל.אז אני צריך לשים לה לא?
בוודאי שאתה צריך לדאוג לה למזון.