צפה בגרסא המלאה : זיקית

The Cold Blooded
Friday 12/04/2002, 18:37
הייתי רוצה לגדל זיקית בבית אך לפני שאקנה אני רוצה קצת מידע אל הזיקית אם תוכלו לכתוב או להוסיף קישור.
אני גם רוצה להצתרף לפורום של זוחלים אם אתם יודעים אל פורום טוב כמו זה :P
וגם רציתי לשאול אם אתם יודעים אל חנות שמוחרת צרצרים או חגבים וכו' כאוכל לזוחלים,
אני יודע שבארה"ב בכל חנות חיות שניה יש טרריום מלא בצרצרים/חגבים.

FreeStyler
Friday 12/04/2002, 18:45
אני חבר שפורום:
http://www.snakesforu.com/All.asp?Fnumber=2
אחלה פורום, חבר'ה רצינים ומבינים די טוב..

עוד פורום נחמד, אך לצערי לאחרונה לא ממש פעיל :( :
http://community.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=forum_new/index&forum_id=1700&offset=&cat_id=304

אני אחפש לך מאמרים על זיקיות (לא מבטיח למצוא)

ובקשר לחגבים ולצרצרים (שאגב - תולעי קמח גם טוב לזיקיות) תוכל למצוא אצל מגדלים פרטיים, שמהם גם כדאי לקנות את הזיקית.
אם תרצה אוכל להביא לך בפרטי טלפונים של מגדלים..

בהצלחה :up:

צב ים
Friday 12/04/2002, 20:01
זיקית היא חיה מוגנת!!!! :flame: ולכן זה לא חוקי לגדל אותה ולקנות אותה. ולמען האמת זו התעללות לגדל בעל חיים כזה סגור בבית.

The Cold Blooded
Sunday 14/04/2002, 21:52
לצב ים- זה נכון ואני יודע שהיא חיה מוגנת ואני לא הולך לצוד לי זיקית.
אך זה חוקי מאוד לקנות סוגים מסוימים של זיקיות.
זיקיות שמגדלים במיוחד כחיות מחמד בתימן והם שם גם לא כל כך חיות מוגנות, רק מס' סוגים כמו הסוג שנמצא בישראל נמצאות בסכנה.
וזה גם לא התעללות יותר מלהחזיק כל חיה אחרת !!! כמו איגואנה שגדלה לשני מטרים ואנשים זורקים אותן לביוב :stop:

לפריי- תודה רבה אני ארשם לפורום (The Cold Blooded) :wink:
אני חיפשתי המון ולא מצאתי חומר שווה אז תודה ובהצלחה
ואתה אולי יודע איך אפשר לגדל צרצרים,חגבים או תולעי קמח ולהרבות אותם? (גודל טרריום/קופסא? כמויות של היצור? וכו...)
וממש ממש תודה :up: :up:

נ"ב-
פריי איך הכנסת תמונה לחתימה שלך?

FreeStyler
Sunday 14/04/2002, 22:11
לא יודע בדיוק איך מטפלים בהם, אך בקרוב אני רוכש כאלה (למרות שלא נראה לי שאני אקנה צרצרים - יותר מדי רעש בלילה :x ), אז אני אלמד איך לטפל
הבנתי שהם מתרבים במהירות ובקלות :P

האמת שלא מצאתי מאמרים :oops:
אבל אני ממשיך לחפש לך..

ומי זורק איגואנות לביוב?! :hair:

The Cold Blooded
Sunday 14/04/2002, 22:27
אנשים שלא יודעים מה לעשות עם אגואנה שנהיתה לגודל של שני מטר כי הוא *%#@!& והוא לא חשב על זה :flame: וצריך :fire: אותו :evil:
ולאחר כל זה :? למה אתה רוצה לגדל חגבים ותולעי קמח ?
ושוב תודה!

FreeStyler
Monday 15/04/2002, 16:16
אני צריך לגדל תולעי קמח כי תיהיה לי בקרוב שממית מנורמת :love:
וגם זה טעים לדגים :brow: (התולעים לא השממית! :hair: )

ואיך איגואנה בגודל שתי מטר נכנסת באסלה?!

The Cold Blooded
Monday 15/04/2002, 16:33
לא לא לא הבעיה היא שאנשים לא הורגים את האגואנות שלהם וזורקים לאסלה (שגם זה לא דבר טוב )
אלא אנשים לא יודעים מה לעשות באיגואנה בגודל שני מטר, הולכים אתה לרחוב בלי אנשים ומפילים אותה לבור ביוב ואז סוגרים אליה :flame: , ככה היא ממשיכה לחיות בלא אוכל או שמש עד שהיא מתה ממחלה או משהוא :sad2: .

מולי שחור
Monday 15/04/2002, 18:50
לדם קר,
תודיע לכל הארורים האלה שמתעללים באיגואנות :flame: שבמקום לזרוק איגואנה לביוב אני ישמח מאוד לגדל אותה אני מאוד אוהב איגואנות ואין לי בעיה אם גדולות :alien:

The Cold Blooded
Monday 15/04/2002, 19:53
אם אני הייתי יודע אל מישהוא אישית שעשה דבר כזה הייתי :flame: :fire: :unknown: אותו !
וגם לי אין בעיה עם איגואנות בכל גודל שהוא, רק אין לי מקום :green:

FreeStyler
Monday 15/04/2002, 20:53
מולי - אני מבין שיש לך חווה בוילה של ה6 קומות :hair:
ועוד דבר, אתה תיקח איגואנה בוגרת - היא תנשך אותך ולא תיקשר אליך בחיים..
צריך לקחת איגואנה צעירה מקסימום - בת שנה, כדי שהיא תתרגל אליך ותאהב אותך (ולא תנשך, ותצליף בך בזנב - שדרך אגב מאוד כואב :brow: )

מולי שחור
Monday 15/04/2002, 22:08
ראשית כל אין לי חווה או וילה 6 קומות אבל אבא שלי בנה לי בגינה פינת-חי ובה אני מגדל מצבים עד אוזים...

ברור שהייתי מעדיף לגדל איגואנות מגיל צעיר אך כאשר אני מתלבט אם לקחת ממשהו איגואנה 2 מטר או שהיא תיזרק לביוב התשובה היא ללא היסוס וחד-משמעית...
גם אם זה כרוך בכמה הצלפות או נשיכות ההרגשה שאני ירגיש שהצלתי או גאלתי איגואנה מיסורים בביוב גוברת על כל ביס...
למרות שאם נוקטים באמצעי זהירות נאותים אין סיבה שאנשך או אקבל הצלפה מאחת האיגואנות שלי...
זו גם לא תהא הפעם הראשונה שאציל איגואנה.

אנצל את העץ כדי לספר מיקרה:

לפני כחודשים בערך הסתובבתי בחוף הים בחיפה. בעוד אני אוכל (באחת המסעדות הטובות שהכרתי) "תפסתי על חם" בחור שנראה בערך בין 20+ משחרר איגואנה על החול וחוזר למכונית כאילו לא קרה כלום... ניגשתי אל הבן-אדם ושאלתי אותו אם הוא מתכוון להשאיר שם את האיגואנה והוא ענה במין טון של זילזול: "מ'כפת לך , האיגואנה הזו שווה לי ל-*** " כמובן שלא יכולתי להשאיר את האיגואנה שם ולמרות שזה כמעט עלה לי באצבע תפסתי אותה וצירפתי אותה אל אק' האיגואנות שלי (שם היא הכירה שתי חברות חדשות) בהתחלה היא היתה מאוד תוקפנית אך לאט-לאט היא מתאקלמת. :wink:

The Cold Blooded
Wednesday 17/04/2002, 01:48
פריי -
אתה כל הזמן בחיפוש אחרי מידע ואתרים בשבלי...
אז הנה אני מצאתי לך מידע על השממית המנומרת.
לא בכוונה אבל שיהיה :|, גיליתי את האתר עם השם היפה הזה לפני יומים :surprise:
http://www.animal-hospital.org/reptiles/lep_geck.htm

צב ים
Saturday 20/04/2002, 01:59
הודעה ראשונה:
אנשים שלא יודעים מה לעשות עם אגואנה שנהיתה לגודל של שני מטר כי הוא *%#@!& והוא לא חשב על זה :flame: וצריך :fire: אותו :evil:
ולאחר כל זה :? למה אתה רוצה לגדל חגבים ותולעי קמח ?
ושוב תודה!
הודעה שנייה:
לא לא לא הבעיה היא שאנשים לא הורגים את האגואנות שלהם וזורקים לאסלה (שגם זה לא דבר טוב )
אלא אנשים לא יודעים מה לעשות באיגואנה בגודל שני מטר, הולכים אתה לרחוב בלי אנשים ומפילים אותה לבור ביוב ואז סוגרים אליה , ככה היא ממשיכה לחיות בלא אוכל או שמש עד שהיא מתה ממחלה או משהוא .
הודעה שלישית:
אם אני הייתי יודע אל מישהוא אישית שעשה דבר כזה הייתי אותו !
וגם לי אין בעיה עם איגואנות בכל גודל שהוא, רק אין לי מקום
כל הדיון הזה שנוהל כאן - :down: וההודעות הללו (שצוטטו כאן לדוגמא מן העץ הזה) לצערי הרב מאד מיותרות וחוזרות על עצמן שוב ושוב וכלל לא תורמות לדיון או לעץ, בקיצור בזבוז של עץ, להבא הודעות מסוג כזה יימחקו ללא עוררין. :evil: