צפה בגרסא המלאה : תוכים מוחתמים

עופר אלון
Sunday 26/10/2003, 09:00
האם למישהו יש ניסיון בגידול תוכים מוחתמים לא מאותו סוג?
אני רוצה לבדוק אפשרות להחזיק תוכון מוחתם וקוקטייל מוחתם.
אני יודע שתוכי מוחתם צריך להחזיק לבד.
השאלה עם הקוקטייל והתוכון יהפכו "חברים" ויאבדו את ההחתמה?

תודה עופר

דותן 1
Sunday 26/10/2003, 14:16
חי יש ניסיוןם עם הרבה סוגים מוחתמים..
דררות, קוניורים, תוכונים, קוקטיילים פרסנטות...
אצלי יש 2 תוכונים זכרים מוחתמים והם ביחד כל הזמן, אבל עם אחד מהם היה נקבה אז הוא היה מעבד אהחתמה, זה נכון רק לתוכונים ולקוקטיילים זה גם נכון

אז אתה יכול לשים תוכון וקוקטייל מוחתמים ביחד

Seabiscuit
Sunday 26/10/2003, 15:17
בכלל לא מומלץ לקנות שתי תוכים מוחתמים כי הם יכולים להתחבר זה לזה ולא לאהוב אותך...
אבל יש יוצאים מן הכלל...
עדיף תוכי אחד מוחתם שיהיה החבר הכי טוב שלך...
(למה שתיים?.. :? )

עופר אלון
Sunday 26/10/2003, 16:25
אני מחכה להטלה של הקוקטיילים שלי, כדי להחתים אחד.
אתמול נפל גוזל צעיר של תוכון מהקן והבת שלי נגעה בו, כך שלא ניתן להחזירו לתא.
בלית ברירה אני מחתים אותו, אבל השאלה עם להכין את הילדים לזה שאני אמסור אותו ( כדי לא לפגוע בהחתמה של הקוקטייל ) או שניתן להחזיק אותם ביחד.
בסה"כ אין ממש התחברות בין קוקטייל לתוכון אז אולי זה יעבוד.

עופר

דותן 1
Monday 27/10/2003, 17:23
אני יודע להחתים טוב מאוד... :wave:

Seabiscuit
Monday 27/10/2003, 17:30
אפשר לדעת איך אתה בדיוק מחתים אותם?...
כלומר.. באיזה גיל אתה לוקח את הגוזלים מההורים?.. :?
ואיך אתה בדיוק מחתים אותם?...

עופר אלון
Tuesday 28/10/2003, 08:24
תוכון, הוא תוכי די טיפש לכן אין טעם להחתים אותו החתמה מלאה. אני מוציא אותו מהתא בגיל 3 שבועות כשהוא עם עיניים פתוחות ומנוצה כמעט לגמרי. במקרה שלי התוכון נפל מהתא בגיל הנכון.

קוקטייל, אני מוציא מהתא בגיל שבוע, לפני פתיחת עיניים, כדי שכשהוא ייפתח עיניים הוא ייראה אותי ויחשוב שאני האמא שלו וכך הוא לא מפחד מאנשים. הפעולה הזאת היא ההחתמה.

פעולת ההחתמה היא פשוטה אבל דורשת סבלנות וזמן, צריך לדאוג לקופסא מוגנת, מנורת לילה ( לחימום ) ואוכל מתאים. ואז פשוט להאכיל את הגוזל עד גמילה. ככל שהגוזל יותר צעיר צריך להאכיל יותר פעמים ( עד 6 פעמים ביום ).

עופר

Seabiscuit
Tuesday 28/10/2003, 14:11
:?

תוכון הוא לא תוכי טיפש...
לתוכון יש יכול דיבור לא רעה בכלל...

:o

דותן 1
Tuesday 28/10/2003, 14:25
תוכון זה תוכי חכם יותר מקוקטיל עם כבר מדברים...
אני לוקח אותו מגיל שבועיים וחצי, ומאכיל אותו באוכל מיוחד לגוזלים , אני לא מאכיל אותו שוב עד שהזפק שלו מיתרוקן עד הסוף!
האוכל זה לא הכל.. אתה גם צריך דרך לשמור על חום גופם..
וגם ללמוד להוציא אוכל שנירקב, כי זה רעיל מאוד לגוזלים!

sophiea.
Tuesday 28/10/2003, 23:57
עופר....תוכון שנפל ניתן להחזיר גם עם נגעת בו.....שלא כארנבות ויונקים אחרים מסוג זה....

מנסיון....אנו ההינו מטפלים בגוזלים מנקים ונוגעים בהם הרבה ומחזירים לקן....כדי שיתרגלו....ההורים היו ממשיכים בטיפול הרגיל....ההורים התוכונים הם בין ההורים המסורים ביותר שיש....

מה שכן לעיתים יוצא מצב שקשה להסביר...שאחד ההורים פשוט מוציא את הגוזל מסיבה כלשהי....התנהגות חריגה לתוכונים אך קוראת.....ואז פשוט אין טעם להחזיר לקן....ניתן לשכן עם הורים מטפלים אחרים....לרוב הם יטפלו בו....

ציקליד24
Monday 19/04/2004, 18:07
כמה צריך לעלות תהליך ההחתמה למישהו חסר ניסיון וציוד,האם זה דורש הרבה השקעת זמן בנוסף ל6 האכלות במשך הזמן הראשוני?

Buia
Monday 19/04/2004, 19:24
בקשר לתוכונים..כל מה שנאמר פה נכון,אני רוצה לספר לכם סיפור קטן.
היה לי שני נקבות בכלוב ולשיניהן היה אותו בן זוג(זכר ענק פשוט ענק הוא היה כמעט בגודל של קוקטייל) הזכר חילק את זמנו ביניהן. הנקבה היותר בוגרת הטילה 7 ביצים שמתוכן אף גוזל לא שרד,הנקבה היותר צעירה הטילה 3 ביצים מתוכם אחד שרד והגיע כבר למצב של פלומות שער.מה שקרה לאחר מכן הדהים אותי וזעזע אותי עד כדי כך שלקחתי את הכלוב איך שהוא והבאתי אותו לקרובי משפחה: הנקבה הבוגרת יותר ניקרה את הנקבה היותר צעירה עד שזו התחילה לדמם(קלות ליד המקור) היא נכנסה לשובך של הנקבה השנייה ובכמה ניקורים הכל נגמר,הגוזל היה מונח שמה על הרצפה עם ראש פתוח.
אני חשבתי שזה מתוך קנאות,אולי מישהו יודע יותר טוב ממני?

דותן 1
Wednesday 21/04/2004, 08:09
התוכונית שלך הרגה את הגוזל בגלל 2 סיבות.
1. היא מקנא, זה קורה שיש נקבה בוגרת מיותרץ בכלוב ואין לה בן זוג.
2. היא רוצה לשלוט בתא הטלה שלה, כניראה התא הטלה שם נימצא במקום מושלם בישבילה והיא רוצה אותו.