צפה בגרסא המלאה : השוואה בין מנורות POWER COMPACT ל-T5

ziongiat
Friday 03/08/2007, 09:01
1.האם משהוא מכיר מנורות מסוג POWER COMPACT ?
2.כל כמה זמן יש להחליפם ?
3. מה היתרונות/חסרונות שלהם על T5 ?
4. האם מתאימות לריף ?

אלי הרפז
Sunday 05/08/2007, 01:18
PL לא יתן לך עוצמת אור כמו T5

לא יצא לי ראות ריף תחת תאורה כזאת
בלי שום קשר לא ידוע לי עם יש נורות כאילו שנותנות 10,000K

גלגו
Sunday 05/08/2007, 01:38
היי,
לאחרונה מכרתי סט כזה המיועד לריף קטן,
פיתרון תאורה חזק וקומפקטי במיוחד לנאנו' ריף-מרינה (http://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=106818&highlight=)
היתרון שניתן בגוף קצר יחסית (אך רחב) לקבל תפוקה גדולה- אצלי 96וואט באורך 40ס"מ, T5 קשה למצוא באורך כזה (24וואט כבר כמעט 60ס"מ)...וגם מבחינת אורך הגל לקבל בנורה אחת שילוב של 10,000K ואקטינית 460nm.
חיסרון הוא במשך חיים קצר יותר, חום (בגלל התפוקה) וקושי להשיג את הנורות להחלפה בארץ.
מקובל בארה"ב בעיקר לנאנו-ריפים\מרינות - באק' ארוך יותר עדיף פתרונות תאורה סטנדרטיים כגון T5 או MH,
בהצלחה,
גל

ziongiat
Sunday 05/08/2007, 09:16
גל, אלי תודה על התגובה
1.אך מבחינת המחיר האם עלות של T5 גבוהה יותר מעלות של PL
2.היכן ניתן בארץ למצוא חלקי חילוף (נורות, בתי נורה, צוק וכד')
3.גל - לגבי החום שהמנורות פולטות האם הוא בערך אותו חום שמנורות באותו גודל T5 פולטות.
4.כל כמה זמן לדעתכם יש להחליף את הנורות כל שנה כמו מטאל או כל 3 שנים כמו T5.

גלגו
Sunday 05/08/2007, 11:05
אענה לך כמיטב יכולתי - כדאי לבדוק באתרי היצרנים - בעץ המכירה שלי שהעלתי קודם יש קישור:

גל, אלי תודה על התגובה
1.אך מבחינת המחיר האם עלות של T5 גבוהה יותר מעלות של PL
תלוי כמובן איזה סוג (אורך גל) ושל איזה חברה, בד"כ T5 באותה עוצמה מעט יקר יותר... נורות ייעודיות לריף (אקטיניות וכו') יהיה לך הרבה יותר קשה למצוא PL ולכן בד"כ גם יהיו מעט יותר יקרים.
2.היכן ניתן בארץ למצוא חלקי חילוף (נורות, בתי נורה, צוק וכד')
שוב - תלוי - אורכי גל סטנדרטיים אצל כל יבואן אביזרי תאורה (חיפוש מהיר בפורום יתן לך כמה שמות מומלצים), מוצרים ספציפיים לאק' קצת יותר קשה ובחנויות המתמחות בלבד או לבצע יבוא אישי מחו"ל - לפעמים עלות + משלוח נמוכה ומשתלמת יותר..

3.גל - לגבי החום שהמנורות פולטות האם הוא בערך אותו חום שמנורות באותו גודל T5 פולטות.
לדעתי מעט יותר, וגם קח בחשבון שזה הרבה יותר "וואט" ליחידת שטח ביחס לT5 ולכן מחמם יותר משמעותית - מה גם שמותקן בד"כ על מערכות קטנות שנוטות להקפיץ טמפ' במהירות.

4.כל כמה זמן לדעתכם יש להחליף את הנורות כל שנה כמו מטאל או כל 3 שנים כמו T5.
כמו פלואורסנטים רגילים ( T8 ) מומלץ כל שנה ויש דעיכה הדרגתית של הספק האור (תלוי באיכות הנורה כמובן).

בשורה התחתונה - לדעתי האישית - מכיוון וזה פיתרון לא סטנדרטי וקשה יחסית למצוא נורות מתאימות וחלקי חילוף בארץ -
היכן שניתן עדיף פתרונות כגון T5 ומטאל שיש מגוון ותחרות גם בשוק במקומי - הPL יהיו טובים במקרים ספציפיים כגון נאנו' ריף וכו' בהם פיתרונות סטנדרטיים לא נמצאים או לא מספקים מבחינת העוצמה.
בהצלחה,
גל

שבתי
Sunday 05/08/2007, 14:35
גם לי יש תאורה כזאת למיני ריף שלי ואני מרוצה אבל צריך פעם בשנה להזמין מנורות מחו"ל
יש לי 2 של 65w אחד מהם חצי אקטיני וחצי השני והשאר 10000k